reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Seks po porodzie

reklama
hej:-) jestem nowa....generalnie jeśli chodzi o tą strone....ja urodziłam 22 grudnia 2010:)dziewczynke:) i poród dla mnie był koszmarem....takiego bólu w życiu nie przeżyłam....kiedyś bardzo bym chciaŁA mieć drugie dziecko ale boje sie że następny może być taki sam:/ co do tego krwawienia też miałam dwa tyg i potem dostałam okres po nie calych 3tyg.....i był normalny....przed ciąża miałam słabe miesiączki teraz dostałam drugą po porodzie i jestem zszokowana leci ze mnie jak nie wiem co i troche sie przestraszyłam czy to normalne............z moją maludą do tej pory było wszystko dobrze tylko non stop pleśniawki:/są dokuczliwe....próbowałam wszystkiego siuski,aphtin,nystatyne na końcu roztworem gencjany i nic:/ ma do dzisiaj...pediatra poradziła mi smarować Cebionem jest to wit.C w kropelkach bo ponoć "grzybki" nienawidzą kwaśnego otoczenia:/zobaczymy........no i jeden ogromny problem mianowicie od kilku dni cholerne wzdęcia!!mała tak krzyczy wygina ją z bólu kupki robi śmierdzące............pediatra powiedział że mam dawać esputicon i lakcid na jelitka ale mi wydaje sie że to od mleka wszystko:/ daje od samego początku bebiko i nigdy nie było kłopotu.....czyt.w necie że takie kupki mogą być przyczyną mleka itd....lekarka twierdzi że nie...i nie wiem co zrobić zmieniać mleko???kurzcze poradźcie mi coś bo już sama nie wiem.................
 
ja to przed porodem mówię sobie,że dam rade..poboli...wiecznie boleć nie bd....i leci leci...i potem sie rodzi i zapomina...nie..wiem..ja tez dawałam bebiko..i problemów nie było..ale podawałam też od urodzenia...herbatke dziecku..to pomaga na te kupy....herbata z kopru włoskiego
 
Z pleśniawkami to różnie bywa. może to byc mleko. Generalnie przy pleśniawkach i aftach nie powinno sie dawać nabiału, ale co tu dziecku dac jak jest na etapie mleka :) kupki i wzdęcia to norma u niektórych dzieci. jest to etap kolek :) moja mała przechodzila to do 4 miesiąca życia. Nam pomagała woda koperkowa. :) herbatki koperkowe, rumiankowe, esputicon lub espumisam w kroplach dla dzieci :) wszystko kwestia próby. Infakol podobno tez dobry (sprawdzony przez koleżanki). :) Ewentualnie jeszcze Plantex (też na bazie kopru). no i przy tym lakcid bądź lacidobaby wskazane moim zdaniem. Do tego dobraa jest pozycja z podkórczonymi nóżkami. układaj dziecko jak najwięcej na brzuchu z nóżkami `zwiniętymi`. a jeśli nie da rady to jak najpierw nagrzej pieluchę tetrową żelazkiem, połóż dziecku na brzuszek przez body lub koszulkę, następnie podaj lek który właśnie dzieciątko dostaje i pzytul malucha do siebie. Jedną ręką trzymaj za brzuszek i masuj a drugą dzieciątko :) ja pomagałam sobie kocem. :) owijałam małą do siebie kocykiem tak żeby miała podwinięte nóżki. Grzała się od mojej temp, dodatkowo temperatura pieluchy, leki i masowanko. Żeby się uspokajała to nuciłam :) i z regóły płacz trwał maks 10 minut a nie godzinę :)
 
a o tych pleśniawkach i kolkach to na temat niby było?

No chyba, że wykluczyły życie seksualne po porodzie :-D
 
Wracając do tematu:-), ja się po pierwszym porodzie barzo stresowałam, jak to bedzie z ...no wiecie:-) rozmiarem "tam'':-) Pytałam mojego meża :-) czy czuje różnice, stwierdził że żadnej, to mi ulżyło. A teraz to ja się babki nie mogę doczekać jak znowu będe mogła , bo widzę że ta abstynecja mi nie służy. A myślę też że dobrze troszke tak sobie do siebie potęsknic, prawda?
 
Ja nawet po porodzie jestem ciaśniejsza - takie mam wrażenie. W każdym razie z zewnątrz nic się nie zmieniło.
 
a ja mam takie pytanie w ile po porodzie mozna juz sie kochac? juz nie krwawie ale czasami tam mnie ciagnie gdzie mi pol cm sie porwalo ale szwow nie mialaam wiec juz chyba jest ok nie?
 
reklama
Ja pierszy raz miałam 5 tygodni po porodzie z dwoma szwami w środku. Na początku trochę bolało, ale potem było przyjemniej, niż zazwyczaj. Czasem lekko plamiłam. Myślę, że możesz zacząć w takiej sytuacji.
 
Do góry