reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

Nasi chłopcy mają imiona znane aczkolwiek obecnie rzadko nadawane dzieciom.
starszy Ryszard Rafał
młodszy Edward Ernest
Śmiejemy sie z M, że jak by nam się kiedys trafił trzeci syn to do kompletu będzie Leonard. :-)

Ostatni komentarz jednego starszego Pana był taki, że no tak teraz to taka moda na zachodnie imiona (ja osobiście wśród dzieciaczków nie znam drugiego Rysia czy Edzia)
 
reklama
Edward brzmi super :) co sądzicie o imionach dla dziewczynki:
Gizela
Selma
Zelda
Adela
Debora
Rachela
Emmelina
Teresa
?
Które najlepsze, wg Was? :) Muszę powiedzieć, że bardzo mi się wszystkie podobają, ale nie zyskały, jak dotąd, aprobaty otoczenia...
 
A mi się ostatnio zaczęło podobać Kornelia, może po prostu za dużo oglądam przepisu na życie :happy:
Amelia też ładne.
Ja miałam mieć na imię Samanta :szok:
 
Zinna,z wymienionych przez Ciebie imion swojej corce nie dalabym zadnego...ale jesli Tobie sie podobaja,to przeciez najwazniejsze,nie ma co patrzec na otoczenie. Jak sie Ty bedziesz dobrze czula z tym imieniem,to i dziecko.
 
Edward brzmi super :) co sądzicie o imionach dla dziewczynki:
Gizela
Selma
Zelda
Adela
Debora
Rachela
Emmelina
Teresa
?
Które najlepsze, wg Was? :) Muszę powiedzieć, że bardzo mi się wszystkie podobają, ale nie zyskały, jak dotąd, aprobaty otoczenia...

Przepraszam za skojarzenie miałam amstafkę która w rodowodzie miała wypisane imię Samsara daisy ale myśmy jej dali Szelma .Te na drugim miejscu na twojej liście brzmi podobnie.
 
Witam!
U mnie w rodzinie są różne imiona, jedne bardziej drugie mniej oryginalne:
Sergiusz
Brajan
Żaneta
Nadia
Nastia (to jest pełne imię)
Malwina
Anita
Nicolas
Kaila
 
Dzięki za opinie ; ) Azula, wiem, że Selma naturalnie kojarzy się z Szelmą... Ale to żeńska forma od Anzelm, rodem ze Skandynawii. Ukochana pisarka - Selma Lagerloff. Jakoś kusi mnie ta Selma ; p w zanadrzu są też imiona mniej oryginalne, ale ten wątek dotyczy imion rzadkich, dlatego wymieniłam tu tylko takie. ; ) bardzo podoba mi się imię Zuzanna, ale ostatnio same małe Zuzie chodzą po świecie... Hm...
 
To daj Zuzanna ja daję Amelia mimo,że teraz boom na to imię .Orginalne imiona mi się już jako maleńkiej dziewczynce podobało Serena ale co jestem w ciąży to inne imiona żyć mi nie dają.I tak np przy pierwszym dziecku kusił mnie Jacek lub Rene (mam Adama) dla córki zdecydowanie miała być Klaudyna.Przy drugiej miał być Damian lub Ewa(naturalne do Adama) miałam Zbyszka.Przy trzeciej poroniłam dla córki miało być Liliana dla syna Iwo.Teraz zanim w ciążę zaszłam chciałam mieć Amelkę .Gdyby jednak jajka jakimś cudem wyrosły mąż mówi,że Jan ale o Jasiu jest tyle kawałów myślę ,że dałabym Florian.
 
reklama
hejka,
mój starszy synek ma na imię Sebastian a dla drugiego, który jest w drodze planuję Norbert (jeszcze muszę męża do końca przekonać ;-))




 
Do góry