reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Rzadkie i oryginalne imiona dla dzieci!

reklama
Fiona to tradycyjne imię celtyckie (Szkocja,Irlandia itd.) ,u nas zupełnie normalne,nie kojarzone ze Shrekiem. :tak:
Coś co jest dziwne dla nas,dla innych może być zupełnie normalną rzeczą.
 
ja bardzo czesto slyszalam,ze nadia to ruskie imie i,ze takie ruskie dziecku dalismy,a imie Nadia pochodzi od Nadzieji i jest to imie pochodzenia hebrajskiego,tylko poporstu na wschodzie czesciej uzywane i to tez dlatego duzo ludzi kojarzy imie to z Rosja.Kiedys jak bylam podpisywac umowe na telefon,to pani ktora mnie obslugiwala zapytala sie jak ma corka naimie,powiedzialam jej,ze Nadia,a ona na to,ze imie to bardzo jej sie podoba i sama chciala dac tak naimie corce,ale wtedy jej maz powiedzial,ze to imie dla ruskiej prostytutki:crazy::szok:
 
Kropka to twoj maz pojechal po Nadii :laugh2::eek:


moja corka jest Mielna i jak moja mama sie dowiedziala,ze wnuczka bedzie tak miala na imie to wyzwala mnie,ze nadaje corce choler.ne pepiczkowe imie (czyli czeskie)!
a Milena to imie pochodzenia slowianskiego,wiec nie tylko w Czechach wytepuje
mama powiedziala mi,ze bedzie na mala wolac Lena i wtedy mnie trafilo! :crazy: wydarlam sie,ze to bedzie Milena wiec tak do wnuczki bedzie mowic a nie Lena...wrrr

a jak wczesniej myslelismy by Milena byla Natalia to pol rodziny nam odradzalo,bo to nieszczesliwe imie i skrzywdzimy dziecko,bo Natalie czesto za mlodu gina w wypadkach...(no znam przypadki,ale litosci..:sorry: )


co do Fiony,ladne imie,jednak w PL naznaczone Shrekiem
kiedys w pracy slyszalam rozmowke,ktos myslal,by corce dac tak na imie i wywiazala sie rozmowa,ze przeciez Fiona to ta gruba zielona ze Shreka..:sorry: choc jesli jakas dziewczynka mialaby tak na imie to mysle,ze z czasem srodowisko przestaloby na to zwracac uwage,choc nie wiadomo jak potem by dziecko mialo w szkole?
 
Ja spotkałam ostatnio bliźniaczki Gloria i Gracja.Piękne imiona:tak:
Jak na razie jedyne imię,które mnie zaskoczyło to SUMO.Ale to nie w Polsce,więc nikomu nie przeszkadza;-) Takie zacofanie to tylko u nas.
 
reklama
Do góry