reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

reklama
Happybeti Lula jest w 97 !!!!!! z wagą i wzrostem. Dziwczyny piszcie proszę, bo jakieś odniesienie chciałabym mieć.
 
Ojej to moja córeczka to jakaś malutka jest bo ona jest w 25 z wagą i wzrostem ale jak sie patrzy na nią to wydaje się tłuściutka:) i ładnie wcina wszystko.
 
No,ale jak jest proporcjonalna,to chyba ok:)))?skoro wzrost niewielki,to i waga fajna- ja tam wcale się nie cieszę,że Amelka tak ostatnio utyła....wolałam,jak była lżejsza;)))
 
Jednak spróbuję chociaż jeden akapit dopisać- M. wstał i bawi sie z Amelką,więc mogę:))).
(...)Teoria nauki czystości.Doktor T.Berry Brazelton,który interesował się możliwościami uczenia dzieci kontrolowania potrzeb fizjologicznych,opracował pewna filozofię i metodę ,którą chce tu streścic.Brazelton wypróbował te metode na tysiącach dzieci,którymi opiekował sie,jako pediatra i doszedł do wniosku,że 80% dzieci z powodzeniem opanowało załatwianie się do nocnika- szybko zyskując kontrolę nad obydwoma zwieraczami- średnio w wieku 28 mcy. Nad potrzebami w nocy nauczyły sie panowac przeciętnie w wieku 3 lat.To według wszelkich miar znakomite wyniki.
Zgodnie z podstawową zasadą doktora Brazeltona dzieci powinny sie uczyc z własnej woli- bez zmuszania,zachęcania czy krytyki.Uważał on,że w ten sposób nauka przychodzi im najłatwiej ,a prawdopodobieństwo późniejszego brudzenia sie i moczenia się w nocy jest nieznaczne.(Spośród dzieci,którymi się zajmował,tylko 1,5 % wciąż moczyło sie w nocy w wieku 5 lat.To świetny wynikw porównaniu z 15% moczących sie w nocy dorosłych obywateli jednego z europejskich państw ,w którym dzieci intensywnie przyzwyczaja sie do korzystania z toalety.)Doktor Brazelton radził rodzicom stosowac taktowne sugestie i pochwały,ale nie ganic za nieudane próby; nie sadzac dziecka na nocniku,jeżeli nie ma na to ochoty;nie przetrzymywać dziecka na nocniku-nawet przez sekundę-jeżeli chce wstać.Dzieci z własnej woli powinny podjąć decyzję o nauce kontrolowania potrzeb,kiedy poczują,że chcą sie stac dorosłe.Metoda ta wymaga od rodziców cierpliwości i wiary w dojrzewające w ich pociechach pragnienie bycia dorosłym.
Pamiętajcie jednak,ze nie oznacza to braku oczekiwań ze strony rodziców.Od chwili podjęcia decyzji o rozpoczęciu uczenia mniej wiecej dwuletniego dziecka czystości,powinni oni zachowac tę sama postawę- konsekwentnie ,ale spokojnie oczekując,że maluch zacznie korzystac z toalety ,tak,jak robią to starsze dzieci i dorośli.Takie podejście może sie przejawiać w umiarkowanych pochwałach,gdy dziecku sie udaje,oraz zachętach- a nie złości czy krytyce- gdy maluch jeszcze nie jest gotowy,aby podporządkowac sie treningowi.
SEDES CZY NOCNIK?
Niektóre dzieci od początku przyzwyczajają się do specjalnej nakładki.Jeśli wybierzecie takie rozwiązanie,postarajcie sie o podparcie pod nogi,aby dziecku łatwiej było zachowac równowagę.Moim zdaniem dzieci do dwóch i pół roku powinny korzystać ze stawianego na podłodze nocnika.Maluchy wolą sprzęty niewielkich rozmiarów,przeznaczone specjalnie dla nich,z których moga korzystac bez pomocy starszych.Ich stopy opieraja sie o podłoge,a niewielka wysokość sprawia,że czują się pewnie.
Nie używajcie specjalnej wkładki dla chłopców,dołączanej do dziecięcej deski sedesowej.Może ona sprawiac ból przy siadaniu i wstawaniu,co zniechęci malca do korzystania z toalety.
Pierwszy etap.
Pierwszym etapem nauki n i e p o w i n n o być zdjecie dziecku pieluchy i posadzenie go na nocniku.Taka zmiana byłaby zbyt dziwna i nagła.Lepiej pozwolic maluchowi przez co najmniej kilka dni oswajać sie z nocnikiem ,traktowac go jak interesujący mebel,na którym można siedziec także w ubraniu,a nie jak kubełaek,w którym rodzice zbieraja kupki."(...) c.d.n.:tak:
 
happybeti- mój pediatra to samo mówi, żeby nie krytykować i czekać aż dziecko samo zechce. Moja 2 latka jak jej się zechce siada, ale siada.

A mój waży 7900 i ma 70 cm, a w centylach to nie mam pojęcia nie sprawdzałam
 
reklama
Ja się nie udzielałam w tym wątku, bo na początku trochę mnie to śmieszyło, ale widzę, że już jest OK :-)
Piszecie, że dzieci samodzielnie siedzą- co macie na myśli? Samodzielne siadanie, np. z pozycji leżącej, buch i sam siedzi, czy utrzymywanie równowagi w siadzie sprowokowanym przez Was?

Co do umiejętności w czasie. Nie wydaje mi się, żeby dyskusję nad postępami rozwojowymi można było zamknąc stwierdzeniem, że każde dziecko rozwija się po swojemu i koniec. Jak są wątpliwości iśc do lekarza i już.
I to nie jest tak, że jak wcześniej to OK, a jak później to już nie.

My w centyle już się powoli łapiemy. Artek jest duży, waży około 9,5 kg i ma 73cm. Wagowo 90 centyl, wzrost też 90. Dla mnie najważniejsze, że BMI 17,5 czyli jak najbardziej OK. Karmię cyckiem a on rośnie jak na drożdżach, ale... ja 180cm, Mąż 190cm... A ja w wieku 11 lat miałam 178 cm... cóż :-)
 
Do góry