reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

happy gratulacje dla córuni :-) a co do gadania z uszkami w wodzie to coś w tym jest bo u naszej młodej to samo :-D

Iduś "bziii" zdecydowanie buzi chce, jak nic :-) całuśna dziewczynka z Misi :-)

Dziuluś gratulacje dla Leane! :-)

a ja u nas przeżyłam szok bo Isia wreszcie nauczyła sie sama siedzieć :-) a szok dlatego że zaczęłam robić jej sesje foto i myślę że fajnie by było zrobić na siedząco choć jedno ujęcie więc myślę posadzę ją i wciągu paru sek zanim zrobi fik coś tam uchwycę. ja ją sadzam rzucam sie do pstrykania a ona siedzi, siedzi, uśmiecha sie na wszystkie strony i ma gdzieś fik :-) mała modelka :-D no i cały czas uskuteczniamy raczkowanie, jak na razie dwa kroki i na maske ;-)
 
reklama
A czy są tu jeszcze jakieś dzieciaczki które nie obracają się samodzielnie na brzuszek? Bo mój się nie obraca. 3 dni temu chyba obrócił się sam 2 razy i na tym koniec, do tej pory cisza. Ja już się cieszyłam że teraz to już będzie doskonalił nową umiejętność a on chyba zapomniał, albo przypadkiem mu się wtedy udało. Już się trochę martwię, bo tu za 4 dni 7 miesięcy stuknie, no i z tego co patrzyłam w książeczce zdrowia to do tyłu jest jeśli chodzi o rozwój ruchowy.
On się dopiero od jakiś 2 tygodnie podnosi na dłoniach leżąc na brzuszku, a to niby umiejętność po 4 miesiącu jeśli dobrze pamiętam. Z lekarką rozmawiałam o tym i kazała przyjść 10 maja na kontrolę żeby sprawdzić czy się mały rozkręci.
 
nice nie martw się,niektóre dzieci to leniuszki,nasza bardzooo długooo nie umiała leżeć na brzuszku,bo nie lubiła albo się jej nie chciało,a jak już nabrała umiejętności obrotów to wciąż fikała na brzuszek,myślę,że Twój się rozkręci,a na boczki się obraca sam?i zauważ, czy jak leży to obraca samoistnie główkę,tak jakby chciał fiknąć na brzuszek,bo nasza od tego zaczęła,bo nie miała jeszcze siły by obrócić całe ciałko,aż któregoś dnia się jej udało i tak się obraca,wczoraj zauważyłam jak klęczała na kolankach,dupcia w górze,rączki wyprostowane i nie wiedziała co zrobić dalej,tylko się kiwała,aż końcu padła na brzuszek -zabawnie to wyglądało...na kocyku nie chce leżeć,kula się z niego na panele i na nich się obraca wokół swojej osi i zaczyna się ściąganie z dolnych szafek...
 
nice, wiesz gdzieś czytałam że dzieci które mają alergie, mogą robić niektóre rzeczy troche później niż jest to przyjęte dla danego wieku. Nie ze względu na jakieś problemy psychoruchowe, ale z powodu np swędzących krostek, dziecko tak bardzo skupia się na tym że go boli albo swędzi i próbuje się podrapać żeby sobie pomóc że wszystko inne schodzi na dalszy plan. Z tego co pamiętam to Przemusia troszke swędzą te wysypki, wiec może gdyby go nie swędziało to by ćwiczył obroty a tak skupia się na drapaniu.
 
Nice mój leniwiec też nie obraca się i nawet na dłoniach się nie podpiera tylko na przedramionach, no może troszkę je unosi. Przyjdzie czas i się nasze leniwce też rozkręcą. Ja tak sobie ostatnio myślałam jak Laura była malutka to tylko spała i spała, a inne dzieciaczki były bardziej "aktywne" i wszystko obserwowały, wcześniej zaczęły się uczyć, także może i z tego powodu Laura ze wszystkim do tyłu. Od poniedziałku zaczęła ochować, achować, itp. Może i Twój smyk zaczął jakieś nowe sylaby mówić?
 
reklama
To chyba sprawa indywidualna. Adaś dopiero od jakiegoś tygodnia nauczył się przewracać z brzucha na plecy i odwrotnie. I to czasami jak się przewróci na brzuch to płacze bo mu się ręka zaklinuje pod brzuchem i nie ma siły jej wyciągnąć ;P
 
Do góry