reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

moj spi 3 ew 4 razy po pol h i to wszystko

mam wrazenie ze moj maly ma troche plaska glowe z tyl :| i krzyzuje stopki czasem i sciaga paluszki. musze podpytac lekarza
 
reklama
A Olek wczoraj nas zaniepokoił. Leżał sobie w wózeczku po cichutku i dopiero po chwili zorientowaliśmy się, że on jest cały we łzach. Tak cichutko płakał, że w ogóle go nie było słychać, a siedzieliśmy zaraz obok. Tak nam się go żal zrobiło i smutno... Głupia nowa umiejętność ten płacz po cichutku.
 
U nas mały wstaje koło 8:00. Wtedy jest jedzonko, przebieranie, zabawa - tak średnio schodzi to 1,5h i potem idzie spać. Potem je mniej więcej koło 11:00, 14:00, 17:00, 20:00, 23/24 i potem już śpi do rana do 8:00. Więcrytm jest taki: pobudka, jedzenie, przebieranie, zabawa, spanie. No i przed tym jedzeniem około 20 jest jeszcze kąpiel i zabiegi kosmetyczne :) Także mój to śpioszek chyba. Średnio to on śpi między każdym posiłkiem tak 1-1,5h. Ale nie zawsze, bo czasem wcale nie zasypia do kolejnego jedzonka, ale potem jak zje to na ogół już pod koniec jedzenia śpi. Śpi u siebie w łóżeczku, bawi się w łóżeczku karuzelą, na leżaczku,albo na macie edukacyjnej, na rękach nosimy tylko po jedzeniu żeby mu się odbiło no i jak mu brzuszek dokucza. No i jak sobie z nim gadam albo tańczę z nim na rękach- ale generalnie staramy się go do tego za bardzo nie przyzwyczajać. Czasem też śpi mi na brzuchu, ale potem zawsze jest odkładany do łóżeczka.

No i się muszę pochwalić że mały od wczoraj zaczął łapać zabawki - tak świadomie. Wcześniej machał rączkami na oślep i czasem mu się udało dotknąć albo złapać paluszkami,a teraz zaczął wykonywać bardziej precyzyjne i kontrolowane ruchy i już w pełni świadomie uderza w zabawkę i łapie też paluszkami i przyciąga do siebie:) Taka mała rzecz a tak cieszy :)))
 
Ostatnia edycja:
Hej. Mam pytanie - ile razy w ciągu dnia śpią Wasze dzieci? Moja prawie w ogóle nie chce spać w dzień, mimo że ma dop. 6 tyg. :( Jak wygląda mniej więcej rozkład dnia Waszych pociech? Czy większość dnia spędzają w łóżeczku, czy np. nosicie je?

Franek w ciągu dnia śpi różnie. Wczoraj np. spał 1 raz godzinę i raz pół godziny. I to wszystko. Za to noc przesypia tylko z jedną pobudką. Generalnie mało śpi w dzień.
.

Pochwale się wam dziewczyny,że przez te ćwiczenia z malym,które kazała robić neurolog mały bardzo ładnie zaczął podnosić główkę,wczoraj trzymał przez minutę,a dziś tak wysoko podniósł że się przewrócił sam na plecy i był zdziwiony i zaciekawiony.Oby tak dalej,jestem taka dumna :-))Na początku płakał,jak go brałam na brzuszek,a teraz już jest dobrze,zaczyna marudzić dopiero jak sie zmeczy i wtedy już go nie zmuszam.

Super wieści! Oby więcej takich było:-)
 
efa też bym się przeraziła...
nice gratuluję nowych umiejętności, a przede wszystkim zazdroszczę, bo żeby mój tyle spał w ciągu dnia to przynajmniej bym coś może w domu zrobiła, bo tak to jest ciężko...
 
nicegirl mala rzecz!chyba zartujesz!to wielki wyczyn, gratulacje. moja corcia zaczela owiele pozniej a nawet jak juz wiedziala o co chodzi to nie moglachwycic bo jej raczki drzaly z tego wzmozonego napiecia
 
Mój w ciągu dnia nie śpi prawie nic. Tylko takie drzemki po pół godziny max...
Za to w nocy budzi się raz, góra dwa razy.

A z podnoszeniem główki zrobił się leniuszek z niego, kładę go na brzuchu to sobie leży i ani myśli ćwiczyć... tylko zasypia np.

Śmiać mi się chce, jak się wygina i kombinuje gdy wypadnie mu smoczek z buzi. Za wszelką cenę chce go sobie włożyć z powrotem, często się udaje :D
 
efa - mnie się aż smutno zrobiło jak to przeczytałam. biedny Olus.

Tomeczek główke podnosił praktycznie od pierwszego tygodnia i nie wiem czy mu to zaliczyc, bo zwykle trwalo to tylko góra 2-3 sekundy. ale od paru dni to juz sobie glowe jak stary trzyma i swiat z nowej perspektywy oglada.
 
na moja to ja juz musze uwazac jak jest tak połlezoco do karmienia na rekach. Ona sie cały czas odbija i siada. Jak raz jej sie udało to robi to non stop. I teraz musze uwazac aby siedzac i niefikneła mi na buzie.
 
reklama
Efa...aż mnie w dołku ścisnęło,kochany maluszek.
nice gratki nowych umiejętności :-)
stripMYmind to pewnie nic takiego,bo dzieciaczki ciągle się uczą swojego ciałka i robią różne niekontrolowane ruchy ale dla spokoju spytaj pediatry.Nie zaszkodzi.
 
Do góry