reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

Mała mi mój karmiony tylko piersią a też łapki do buzi ciągle pcha, woli je od smoka. I jeszcze zabawki pożera.
U nas to samo:).kciuka ssała wcześniej,teraz jakby mogła ,to wpakowałaby sobie dwie całe piąstki naraz z zabawką na dodatek:).Własnie dzis stwierdzilismy,ze nie ma przepros,śliniaki na serio idą w ruch,bo wszystko mokre,ałatwiej sliniak wymienic ,niz całą przebierać.Własnie zapomniałam wczoraj,jak byliśmy u lekarza,zapomniałam poprosic,żeby jej zajrzał do buzi...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Efa - to się często zdarza :D Moje dziecię jest na razie blond,ale wcale się nie zdziwię jak się zmieni w bruneta,tym bardziej że na początku był bardzo podobny do tatusia (blondyna) a teraz coraz bardziej się upodabnia do mamusi i dziadka (mojego taty,który jest brunetem). No i koniecznie wrzuć fotkę :D:D
 
Moje kruczoczarne dziecko robi się blondynem. Hm... tego się nie spodziewałam, hehe.
Mój Tomir ,jak się urodził,miał czarne włoski,potem w lecie mu zjaśniały, a po kilku latach zaczęły ciemnieć i teraz znów ma czarne:)-ciekawa jestem,jakie włoski będzie miała Amelka- na razie są czarne,ale chyba nie zostaną takie-ja szatynka,M.ciemny blond...no,chyba,ze po dziadkach czarniutkie:)
doris,współczuję tych pogrzebów...
 
Efa - to się często zdarza :D Moje dziecię jest na razie blond,ale wcale się nie zdziwię jak się zmieni w bruneta,tym bardziej że na początku był bardzo podobny do tatusia (blondyna) a teraz coraz bardziej się upodabnia do mamusi i dziadka (mojego taty,który jest brunetem). No i koniecznie wrzuć fotkę :D:D

Nice, na ostatnim zdjęciu w galerii (z owieczką) już właściwie jest blondasek. Po urodzeniu miał długie czarne włoski.
 
mala_mi moja córa też ciągle ssie sobie rączkę i boję się że w końcu zassie kciuka. Próbuje jej dawać smoka i wyciągam rączki ale ona cały czas go wypluwa.
Nie chciałam małej w ogóle dawać smoka bo pózniej problem z oduczaniem ale kciuk to dopiero problem bo przecież ręki nie obetniesz a może spowodować dużo problemów m.in. wady zgryzu gdy pojawią się już ząbki i problemy z mową:-(
 
reklama
Jak u mojej Siostry! Wiecie co lekarz ortodonta kazał zrobić żeby dziecko nie miało odruchu (bo to już teraz mimowolne - tragedia!!) wkładania kciuka do buzi? Kupić w sklepie z sanitariatem rury z tworzywa i nakładać na ręce na noc aby dziecko nie sięgało do buzi :szok: Normalnie metody jak z małpami! A moze lepiej założyć taką obręcz z kołnierzem co się psom zakłada aby się nie lizały?!?!?!?! :angry: Wyszli od lekarza przerażeni.... Ale dziewczynki palce ssą nadal. Trzeciej dziewczynce WCISKAJĄ smoka zeby zassała i nie wkładała kciuka (widzi dwie starsze i robi to samo co one niestety). A starsze JUŻ mają paskudną wadę zgryzu!!! Pacynki zakładane i przywiązywane na paluszki nie pomagają, bandażowanie też nie, zele gorzkie i takie inne - nic nie dały. Koszmar. Ostrzegam!
 
Do góry