reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Rozwój fizyczny, emocjonalny i intelektualny naszych pociech

reklama
a u mnie maz twierdzi ze slyszal juz kilka razy mama, wy na video slyszalyscie tata ja chyba glucha jestem bo NIC nie slyszalam poza OGGIE (nasz kot), i sylaby gaa guuu giii (duzo gigigig mowi) ostatnio LAAA, kokoko, i inne takie. zauwazylam ze jak jest zla na mnie to placzei gada przez lzy hurtem sto razy "gigigigigig":))))
 
mój mąż mi dzisiaj powiedział, że jak byliśmy w sklepie to podobno nasze dziecie powiedziało ładnie i wyraźnie mama :eek: i oczywiście ja tego nie słyszałam :dry: buuuu ...
 
ROXI po prostu Patryk się wprawia na razie, żeby potem przy Tobie głośne i wyraźne MA-MA powiedzieć:))) u nas faza na "mamanie" minęła jakieś 3 dni temu. Teraz na tapecie są krzyki i cos co brzmi jak "nieeeee" :rofl2:
 
To o tym baniu sie obcych to ja Wam powiem info z pierwszej ręki od mojego męża psycha dziecięcego że tak powinny się bać ale różnie się to zaczyna u róznych dzieci. Najwcześniej w okolicy 6 miesiąca, najczęściej w okolicy 8 miesiąca i nazywa się to nawet "kryzys 8-go miesiąca" a dlatego tak, że u większości dzieci w tym wieku rozpoczyna się bardzo silny lęk separacyjny - boją się obcych i nie chcą zostać same, moga reagować wręcz histerycznie jak ktoś się do nich zbliża kogo nie znają lub też kiedy odchodzi matka, jak tylko znika z oczy może być lament na całego. Zazwyczaj zaczyna się to w 8 miesiacu ale są dzieci u których zaczyna się to później. Typowy okres w którym ten lęk powinien sie pojawić to 6 miesięcy-2 lata, tak więc spoko luz, jedne sie już bały inne sie boja a inne się będą bały za rok, może sie to utrzymać nawet do 4 roku życia. I teraz hit - takie zachowanie świadczy o silnym rozwoju intelektualnym, dziecko zaczyna sobie zdawać sprawe z tego że jest oddzielna osobą, im silniejszy jest ten lęk tym podobno inteligentniejsze dziecko. I jest to wszystko jak najbardziej normalne że tak sie dzieje. U nas zaczęło sie tydzień temu, jest alarm na pół bloku jak zostanie sam w łózeczku, nawet wysikać sie nie moge... Średnio trwa to 3 miesiące, różnie u róznych dzieci.
 
Ostatnia edycja:
Lolisza zgodzę się z Tobą, lęk do obcych już nam minął, a teraz, jak ja jej zniknę z punktu widzenia, to zaczyna się histeria, siedzi pod drzwiami z wc i piszczy , płacze. Ostatnio zauważyłam , że zaczyna świadomie okazywać złość. Niewiem , czy to normalne, ale jak się złości, to zaciska pieści, pręży sie i tak jakby trzęsie!! jest to normalne zjawisko?chyba rośnie mi mała złośnica, ale ciekawe po kim? jak rodzice tacy grzeczni:-D może po teściowej???:-)
 
Najwcześniej w okolicy 6 miesiąca, najczęściej w okolicy 8 miesiąca i nazywa się to nawet "kryzys 8-go miesiąca" a dlatego tak, że u większości dzieci w tym wieku rozpoczyna się bardzo silny lęk separacyjny - boją się obcych i nie chcą zostać same, moga reagować wręcz histerycznie jak ktoś się do nich zbliża kogo nie znają lub też kiedy odchodzi matka, jak tylko znika z oczy może być lament na całego. Zazwyczaj zaczyna się to w 8 miesiacu ale są dzieci u których zaczyna się to później.
U Nas lęk separacyjny jest, kiedy ja wychodzę z pokoju, gdziekolwiek zniknę, a co do obcych to już pisałam, że nie boi się osób obcych, czasem nieśmiało patrzy na nie( ale to rzadkość) jak ktoś obcy zagada do niej to najpierw popatrzy na mnie, czy na męża i jak widzi że to ktoś kogo znamy to się wówczas nieśmiało uśmiechnie lub od razu pokazuje rączką cześć, zwykle to zaczepia ludzi w sklepie, na ulicy uśmiechem, piskiem, śmiechem.
Elusia ja ostatnio zauważyłam że krzykiem wymusza, żeby coś dostać, rzadko się złości ale jak już to podrzuca tyłkiem jak leży abo się szarpie.
 
Lolisza zgodzę się z Tobą, lęk do obcych już nam minął, a teraz, jak ja jej zniknę z punktu widzenia, to zaczyna się histeria, siedzi pod drzwiami z wc i piszczy , płacze. Ostatnio zauważyłam , że zaczyna świadomie okazywać złość. Niewiem , czy to normalne, ale jak się złości, to zaciska pieści, pręży sie i tak jakby trzęsie!! jest to normalne zjawisko?chyba rośnie mi mała złośnica, ale ciekawe po kim? jak rodzice tacy grzeczni:-D może po teściowej???:-)

To mi w takim razie też rośnie złośnik, gdyż okazuje swoją złość. Potrafi przy tym zacisnąć pięści, zrobić się lekko czerwonym i robi taki myk jakby chciał tupnąć nogą heh.
 
Kania strach przed obcymi to składowa lęku separacyjnego, u jednych dzieci sa oboa elementy u innych tylko jeden. Wazne żeby był którykolwiek.
 
reklama
Do góry