reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

Ja wiem, ze nalezy taki wniosek dostarczyc najpozniej 1 miesiac przed koncem macierzyskiego.

A jak to jest jak jest sie np na stanowisku kierowniczym...Na moje miejsce przyjeli inna osobe, nie na zastepstwo, normalnie. Oprocz tego pracuje tylko jedna osoba na caly etat i 1 osoba na 1/2 etetu. Jak ja zloze wniosek o prace np na 9/10etatu(to mozliwe?) to zmienia mi stanowisko??? Troche glupio ze sprzedawcy awansowac na kierownika, potem urodzic i zostac znowu sprzedawca...
A wiem, ze jak nie otworzy firma drugiego punktu to moga mnie zwolnic bo mam umowe na czas oznaczony. Choc niby moj kiero regionalny zapowiada ze mam sie nie martwic...ze bede miec prace, ale to nie on jest zagrozony.

Myślę, że nie mogą cię przesunąc znowu na sprzedawce (to byłaby degradacja), chyba, że będą sie chwytac niewiadomo jakich tłumaczen, że skoro Ty obniżasz wymiar czasu pracy to to koliduje np z czasem pracy kierownika i takie tam.
Ze przy obniżonym czasie pracy nie będziesz w stanie wykonywac swoich obowiązków itd.
Co innego jak zmniejszysz wymiar do 1/2 etatu, ale jak o godzinkę krócej dziennie to moim zdaniem nie mają co się brac za przesuwanie na inne stanowisko.

Jak by mi coś takiego zrobili to poszłabym do sądu.
 
reklama
A jak to jest jak jest sie np na stanowisku kierowniczym...Na moje miejsce przyjeli inna osobe, nie na zastepstwo, normalnie. Oprocz tego pracuje tylko jedna osoba na caly etat i 1 osoba na 1/2 etetu. Jak ja zloze wniosek o prace np na 9/10etatu(to mozliwe?) to zmienia mi stanowisko??? Troche glupio ze sprzedawcy awansowac na kierownika, potem urodzic i zostac znowu sprzedawca...
A wiem, ze jak nie otworzy firma drugiego punktu to moga mnie zwolnic bo mam umowe na czas oznaczony. Choc niby moj kiero regionalny zapowiada ze mam sie nie martwic...ze bede miec prace, ale to nie on jest zagrozony.
Jeśli nie zaproponują Ci powrotu na poprzednie stanowisko, to muszą na równorzędne (warunki i płaca).
 
Jeśli nie zaproponują Ci powrotu na poprzednie stanowisko, to muszą na równorzędne (warunki i płaca).

chyba tez gdzies tak slyszalam
u mnie na moje miejsce tez zatrudnili nowa osobe i nie wiem jak to bedzie jak wroce choc firma duza kierowniczka kiedys byla w porządku ale wiecie jak jest wrazie czegos dobrze ze jest ta ustawa o zmiejszeniu wymiaru pracy choc to nas troche ratuje
 
Myślę, że nie mogą cię przesunąc znowu na sprzedawce, chyba, że będą sie chwytac niewiadomo jakich tłumaczen, że skoro Ty obniżasz wymiar czasu pracy to to koliduje np z czasem pracy kierownika i takie tam.
Ze przy obniżonym czasie pracy nie będziesz w stanie wykonywac swoich obowiązków itd.
Co innego jak zmniejszysz wymiar do 1/2 etatu, ale jak o godzinkę krócej dziennie to moim zdaniem nie mają co się brac za przesuwanie na inne stanowisko.

Jak by mi coś takiego zrobili to poszłabym do sądu.

Jeśli nie zaproponują Ci powrotu na poprzednie stanowisko, to muszą na równorzędne (warunki i płaca).
Wiecie, oni maja na takie sytuacje wyjscie, z ktorego korzystali juz nie raz. Odkad tam pracuje(2 lata minely) to 2 albo 3 razy juz dostalam wypowiedzenie dotychczasowych warunkow pracy i inne, na ktore sie zgadzam, a jak nie to oni rozwiazuja ze mna umowe...dlatego wlasciwie nie wiem co mam robic aby bylo dobrze...
Faktycznie, jak obnize wmiar czasu pracy to moga powiedziec, ze kierownikiem byc nie moge...
Jak tego nie zrobie, to nie mam gwarancji, ze nie dostane wypowiedzenia...
tak zle i tak niedobrze...
Ale moze w dzisiejszych czasach lepiej zejsc znowu poziom nizej a miec prace niz liczyc ze moze nie zwolnia...
 
Wiecie, oni maja na takie sytuacje wyjscie, z ktorego korzystali juz nie raz. Odkad tam pracuje(2 lata minely) to 2 albo 3 razy juz dostalam wypowiedzenie dotychczasowych warunkow pracy i inne, na ktore sie zgadzam, a jak nie to oni rozwiazuja ze mna umowe...dlatego wlasciwie nie wiem co mam robic aby bylo dobrze...
Faktycznie, jak obnize wmiar czasu pracy to moga powiedziec, ze kierownikiem byc nie moge...
Jak tego nie zrobie, to nie mam gwarancji, ze nie dostane wypowiedzenia...
tak zle i tak niedobrze...
Ale moze w dzisiejszych czasach lepiej zejsc znowu poziom nizej a miec prace niz liczyc ze moze nie zwolnia...
Muszą się zgodzić na zmniejszenie wymiaru. Obojętnie czy jesteś sprzątaczką, czy prezesem. Sprawa do wygrania w sądzie pracy. Grunt to niczego nie podpisywać !!
A najlepiej, to przejść się do Inspekcji Pracy i wszystkiego się dowiedzieć z pierwszej ręki.
 
Muszą się zgodzić na zmniejszenie wymiaru. Obojętnie czy jesteś sprzątaczką, czy prezesem. Sprawa do wygrania w sądzie pracy. Grunt to niczego nie podpisywać !!
A najlepiej, to przejść się do Inspekcji Pracy i wszystkiego się dowiedzieć z pierwszej ręki.
Dlatego to chyba najlepsze wyjscie dla mnie-zmniejszenie wymiaru pracy:tak: bo bedzie mnie chronic. Nawet jesli strace atrakcyjne stanowisko i pensje, to prrzynajmniej mam prace. A jak w miedzyczasie otworza nowy punkt sprzedazowy to mam pierwszenstwo:-)na kierownika-mysle, ze tu mnie moj regionalny nie zawiedzie:-D
 
Udalo mi sie wlasnie skontaktowac z moja kadrowa i dowiedziec sie,

dlaczego na L4 raz mi wplywa wiecej kasy, raz mniej.
Odp:
Wynagrodzenie za L4, zależy od tego za ile dni w danym miesiącu płacimy za zwolnienie. W sierpniu za 31 dni, we wrześniu za 30 dni.
W załączeniu przesyłam kartę zasiłkową.

Na pytanie ile bede dostawac na macierzynskim, czy tyle co na L4 dostalam odp:

Za dzień macierzyńskiego będziemy płacić 64,86 zł.
Hmm, chyba brutto:((

Na pytanie: Czy jak już urodzę to musze pisać jakieś podanie o przyznanie urlopu macierzyńskiego? W jaki sposób mam zawiadomić firmę? Wystarczy telefon, czy musze dostarczyć akt urodzenia dziecka?
Odp:
- Skrócony odpis aktu urodzenia dziecka
- Zaświadczenie lekarskie o urodzeniu dziecka
- Podanie o udzielenie urlopu macierzyńskiego, od kiedy i ile dni.

Jeszcze pytalam o wymiar urlopu zaleglego za 2007, 2008 i obecny 2009 rok i czy uwzglednia sie staz absolewencki(przyznany z urzedu pracy) to dostalam odp, ze jak dostarcze zalegle dokumenty to mi wyliczy, bo narazie mam niby 20dni na rok...

Pytanie do Was. Jaki dokument jest dokumentem poswiadczajacym odbycie stazu absolwenckiego? Ja mam takie zaswiadczenie w formacie A4 "zaswiadczenie o odbyciu stazu" z pieczatkami i podpisem kierownika PUP w Kamieniu Pomorskim...Chyba wystarczy co?

A jak jest z tym wymiarem urlopu? Mamy pisac podania podajac obecny wymiar, a oni automatycznie go przedluza o te 2 tyg po 1 stycznia i nas poinformuja o tym, czy to tez mamy pilnowac...zaczyna mi sie to coraz mniej podobac...
 
Udalo mi sie wlasnie skontaktowac z moja kadrowa i dowiedziec sie,

dlaczego na L4 raz mi wplywa wiecej kasy, raz mniej.
Odp:
Wynagrodzenie za L4, zależy od tego za ile dni w danym miesiącu płacimy za zwolnienie. W sierpniu za 31 dni, we wrześniu za 30 dni.
W załączeniu przesyłam kartę zasiłkową.

Na pytanie ile bede dostawac na macierzynskim, czy tyle co na L4 dostalam odp:

Za dzień macierzyńskiego będziemy płacić 64,86 zł.
Hmm, chyba brutto:((

Na pytanie: Czy jak już urodzę to musze pisać jakieś podanie o przyznanie urlopu macierzyńskiego? W jaki sposób mam zawiadomić firmę? Wystarczy telefon, czy musze dostarczyć akt urodzenia dziecka?
Odp:
- Skrócony odpis aktu urodzenia dziecka
- Zaświadczenie lekarskie o urodzeniu dziecka
- Podanie o udzielenie urlopu macierzyńskiego, od kiedy i ile dni.

Jeszcze pytalam o wymiar urlopu zaleglego za 2007, 2008 i obecny 2009 rok i czy uwzglednia sie staz absolewencki(przyznany z urzedu pracy) to dostalam odp, ze jak dostarcze zalegle dokumenty to mi wyliczy, bo narazie mam niby 20dni na rok...

Pytanie do Was. Jaki dokument jest dokumentem poswiadczajacym odbycie stazu absolwenckiego? Ja mam takie zaswiadczenie w formacie A4 "zaswiadczenie o odbyciu stazu" z pieczatkami i podpisem kierownika PUP w Kamieniu Pomorskim...Chyba wystarczy co?

A jak jest z tym wymiarem urlopu? Mamy pisac podania podajac obecny wymiar, a oni automatycznie go przedluza o te 2 tyg po 1 stycznia i nas poinformuja o tym, czy to tez mamy pilnowac...zaczyna mi sie to coraz mniej podobac...
o te dodatkowe dwa tygodnie musisz napisać podanie przynajmniej tak jest u nas
 
Mam takie pytanie. Czy słyszałyście coś o zmianach jakie mają wejść od nowego roku? Czy któraś coś bliżej jest w stanie powiedzieć?

Ja wiem tylko tyle, że skończy się ochronka dla ciężarówek. Znalazłam tylko to:

Kontrowersyjne zmiany dopuszczające zwalnianie ciężarnych i osób w wieku przedemerytalnym zostały przygotowane przez specjalny międzyresortowy zespół. Minister pracy Joanna Fedak z PSL zapowiedziała już, że nie podpisze się pod proponowanymi zmianami, jeśli pozostaną one w obecnym kształcie.

Więcej to tylko plotki. Wiecie coś więcej?
 
reklama
royanna te dwa tygodnie to są dobrowolne więc trzeba o nie pisać osobne podanie, ale dopiero w 2010r bo dopiero wtedy mamy do tego prawo
 
Do góry