reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

Witam serdecznie! Mam pytanko dot. zwolnienia. Jestem w 20 tygodniu ciąży... Od 10 sierpnia do 12 października byłam na zwolnieniu. Za 33 dni zapłacił mi pracodawca za kolejne dni zapłaci mi ZUS. 13 października wróciłam do pracy ale tylko do 19 października (na tydzień). Od 20 października do 27 października byłam znowu na zwolnieniu (przeziębienie) Kto powinien zapłacić mi za to ostatnie zwolnienie pracodawca czy ZUS. Proszę o odpowiedź i gorąco pozdrawiam...
 
reklama
Witam serdecznie! Mam pytanko dot. zwolnienia. Jestem w 20 tygodniu ciąży... Od 10 sierpnia do 12 października byłam na zwolnieniu. Za 33 dni zapłacił mi pracodawca za kolejne dni zapłaci mi ZUS. 13 października wróciłam do pracy ale tylko do 19 października (na tydzień). Od 20 października do 27 października byłam znowu na zwolnieniu (przeziębienie) Kto powinien zapłacić mi za to ostatnie zwolnienie pracodawca czy ZUS. Proszę o odpowiedź i gorąco pozdrawiam...
Pracodawca. Przez pierwsze 33 dni placi pracodawca potem ZUS jesli jest ciaglosc. Jesli jest choc 1 dzien przerwy miedzy zwolnieniami to znowu placi pracodawca przez pierwsze 33dni, potem ZUS.
 
Dzięki za odpowiedź. Wprowadziłam dzisiaj mojego szefa w błąd on sam nie jest zorientowany w tej sprawie. Powiedziałam mu, że o mi już nie płaci za zwolnienia. Zadzwonię w poniedziałek do ZUSu i się upewnię...a czy Ty jesteś pewna tego co napisałaś?
 
Witam serdecznie! Mam pytanko dot. zwolnienia. Jestem w 20 tygodniu ciąży... Od 10 sierpnia do 12 października byłam na zwolnieniu. Za 33 dni zapłacił mi pracodawca za kolejne dni zapłaci mi ZUS. 13 października wróciłam do pracy ale tylko do 19 października (na tydzień). Od 20 października do 27 października byłam znowu na zwolnieniu (przeziębienie) Kto powinien zapłacić mi za to ostatnie zwolnienie pracodawca czy ZUS. Proszę o odpowiedź i gorąco pozdrawiam...
zgadzam się z royanną, że to pracodawca płaci Ci za to ostatnie zwolnienie. jestem tego pewna na 99%
 
Właśnie rozmawiałam z koleżanką, która zajmuje się w firmie w której pracuje m in księgowością, powiedziała mi że pracodawca w ciągu roku płaci jedynie za 33 dni zwolnienia kolejne dni płaci ZUS i nie ważne czy jest przerwa między zwolnieniami czy nie jutro ma jeszcze zadzwonić do jakiejś Swojej znajomej i potwierdzić
 
Właśnie rozmawiałam z koleżanką, która zajmuje się w firmie w której pracuje m in księgowością, powiedziała mi że pracodawca w ciągu roku płaci jedynie za 33 dni zwolnienia kolejne dni płaci ZUS i nie ważne czy jest przerwa między zwolnieniami czy nie jutro ma jeszcze zadzwonić do jakiejś Swojej znajomej i potwierdzić
na 100% pracodawca płaci za 33 dni za kolejne ZUS i nie istotne czy wzięłaś 10 dni w styczniu 10 w kwietniu i 13 we wrześniu co daje 33 za każdy następny dzień L4 płaci ZUS
 
mi sie obiło cos o uszy ze niby od poniedziałku ale wydaje mi sie to głupie ... ;] i mysle ze od dnia porodu tak przynajmniej jest z tym zwolnieniem co było pisane ze jak da mi lekarz zwolnienei od 1 do 7 np a urodze 5 to od 5 macierzynski mi nalicza kadrowa wiec chyba tak jest
 
reklama
NIEPRAWDA !!!!!!!!

Pracodawca w roku kalendarzowym płaci tylko za 33 dni zwolnienia (osób które nie ukończyły 50 lat) , za osoby które ukończyły 50 lat pracodawca płaci za L4 tylko za 14 dni.
Czyli od 34 dnia (młodsi pracownicy) dnia lub od 15 dnia(starsi pracownicy) płaci juz ZUS.

Pracodawca za kolejne zwolnienia płaci dopiero od nowego roku.
Tak jakby od 01.01 licznik się zeruje.

Nie mają znaczenia żadne przerwy między zwolnieniami.

W KAŻDYM ROKU KALENDARZOWYM ZA 33 DNI PŁACI PRACODAWCA A POTEM ZUS I TYLE.

Macierzyński liczy sie od dnia porodu.
Nikt nie ma prawa bez waszej zgody naliczac go inaczej.
 
Ostatnia edycja:
Do góry