reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

mam takie pytanko: mi jako studentce i osobie pracującej na umowę o dzieło nie przysługuje macierzyńskie.Czy mojemu M ( a nie jesteśmy małżeństwem) będzie przysługiwała jakaś kasa typu macierzyńskie? On prowadzi działalność gospodarczą;-)
nie:( szkoda że cię nie zatrudnił jak się dowiedzieliście:(
Dziewczyny jeżeli chodzi o macierzyńskie to mi kadrowa powiedziała że jak urodzę to mam przyjść z aktem urodzenia i tyle.
Mam pytanie odnośnie tej ulgi podatkowej bo do tej pory było tak że nieważne czy dziecko się urodziło w styczniu czy w grudniu to i tak mogłaś całość odliczyć ale to się ma podobno zmienić wiecie może od kiedy?? czy nas już to złapie czy jeszcze nie??
 
reklama
nie:( szkoda że cię nie zatrudnił jak się dowiedzieliście:(
Dziewczyny jeżeli chodzi o macierzyńskie to mi kadrowa powiedziała że jak urodzę to mam przyjść z aktem urodzenia i tyle.
Mam pytanie odnośnie tej ulgi podatkowej bo do tej pory było tak że nieważne czy dziecko się urodziło w styczniu czy w grudniu to i tak mogłaś całość odliczyć ale to się ma podobno zmienić wiecie może od kiedy?? czy nas już to złapie czy jeszcze nie??
Prawdopodobnie jak bedziemy sie rozliczaly za 2009rok to nas zlapie. Teraz jak sie rozliczalam to bylo juz miejsce aby wpisac dokladna date urodzenia dziecka-ale tego sie jeszcze nie wypelnialo, wiec w nastepnym roku pewnie bedzie trzeba...i pewnie nie dostaniemy calej ulgi tylko jakis ulamek- w zaleznosci kiedy urodzimy...
 
Prawdopodobnie jak bedziemy sie rozliczaly za 2009rok to nas zlapie. Teraz jak sie rozliczalam to bylo juz miejsce aby wpisac dokladna date urodzenia dziecka-ale tego sie jeszcze nie wypelnialo, wiec w nastepnym roku pewnie bedzie trzeba...i pewnie nie dostaniemy calej ulgi tylko jakis ulamek- w zaleznosci kiedy urodzimy...
szkoda:( tej kasy:(
martolinka współczuje życzliwości innych osób:(
 
Zapomniałam w ogóle o becikowym i dzis mi sie przypomnialo...

Znalazłam coś takiego ( z artykułu z dzisiejszą datą):

Jak wyjaśnia MPiPS, kobieta, której 10. tydzień ciąży będzie przypadał po 31 października br., będzie musiała przedstawić zaświadczenia lekarskie, natomiast kobieta, która po 31 października będzie w ciąży dłużej niż 10 tygodni, nie będzie miała takiego obowiązku.

Czyli te zaświadczenia nas nie dotyczą?
A może zalezy to od urzędów - jedne mogą wymagać , drugie nie.:cool:
 
Zapomniałam w ogóle o becikowym i dzis mi sie przypomnialo...

Znalazłam coś takiego ( z artykułu z dzisiejszą datą):

Jak wyjaśnia MPiPS, kobieta, której 10. tydzień ciąży będzie przypadał po 31 października br., będzie musiała przedstawić zaświadczenia lekarskie, natomiast kobieta, która po 31 października będzie w ciąży dłużej niż 10 tygodni, nie będzie miała takiego obowiązku.

Czyli te zaświadczenia nas nie dotyczą?
A może zalezy to od urzędów - jedne mogą wymagać , drugie nie.:cool:
Ja kiedys tez znlazlam taka wlasnie notatke:tak:
Nie moze byc tak ze jeden urzad wymaga a drugi nie bo jedne sa przepisy.
Moim zdaniem nas to nie dotyczy:-) i dlatego tez nasi gin nic o tym nie mowia:tak:
 
Znalazłam coś takiego ( z artykułu z dzisiejszą datą):

Jak wyjaśnia MPiPS, kobieta, której 10. tydzień ciąży będzie przypadał po 31 października br., będzie musiała przedstawić zaświadczenia lekarskie, natomiast kobieta, która po 31 października będzie w ciąży dłużej niż 10 tygodni, nie będzie miała takiego obowiązku.

dziękI!! to pierwsza sensowna informacja o zmianach w becikowym, jaką czytam.. Oby okazała się pewna :tak:
 
wczoraj doszłą do mnie informacja, że becikowe będzie wypłącane pod warunkiem pozostawania pod opieką lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, czyli, nie jest wystarczające posostawanie pod opieką gina prywatnie, musi yć nfz. :szok::angry::growl:Juz do Strasburga pozew przeciwko pańśtu polskiemu pisać zaczęłam:wściekła/y:
czy wiecie coś więcej na ten temat?
iza znalazłam coś na ten temat więc się nie stresuj bo to prawda że trzeba pozostawać pod opieką lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, ale....
Pod względem organizacyjnym Podstawowa Opieka Zdrowotna może działać jako:
- niepubliczny zakład opieki zdrowotnej (NZOZ)- firma prywatna
- samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej (SPZOZ) - jednostki państwowe lub podległe samorządom
- indywidualna praktyka lekarska - prywatna praktyka lekarska lub pielęgniarska,
- grupowa praktyka lekarska - grupa prywatnych praktyk lekarskich lub pielęgniarskich
Przychodnie POZ są niezależnymi firmami (poza SPZOZ). Świadczone w nich usługi są płatne, chyba że POZ ma podpisany kontrakt z NFZ to jest bezpłatnie.
jak dla mnie to wyjąsnia wiele
 
reklama
Do góry