reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Prawo kobiet w 2009/10 roku

ja dzwoniłam do opieki i oni nic na ten temat nie wiedzą. Ma być zaświadczenie od gina nie ważne czy z prywatnego gabinetu czy z nfz. Tamto to raczej plotki.

nie znalazłam na razie niczego na potwerdzenie tej onformacji, w necie co aktykuł to inna wykładnia ustawy. A tekstu ustawy nie mogę znaleźć... na razie...:wściekła/y:
 
reklama
wszystkiego dowiemy się w listopadzie jak będą pierwsze wypłaty becikowego. Ja tam zadzwonie wtedy i się wszystkiego dowiem. Nie ma sensu się wcześniej martwić.
 
Dziewczyny, mam pytanie o wypłaty z ZUS. Zwolnienie miałam od 2 września do 14 października i będę miała ciągłe aż do końca ciąży. Księgowa dzwoniła, że wszystko jest już w Zusie. Nie wiem tylko czy dostanę wypłatę w tym miesiącu....Księgowa nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie....
Będziesz dostawała zasiłek z ZUS - 100% wynagrodzenia. Za wrzesień już chyba dostałaś, co ?
 
Dziewczyny, mam pytanie o wypłaty z ZUS. Zwolnienie miałam od 2 września do 14 października i będę miała ciągłe aż do końca ciąży. Księgowa dzwoniła, że wszystko jest już w Zusie. Nie wiem tylko czy dostanę wypłatę w tym miesiącu....Księgowa nie potrafiła mi odpowiedzieć na to pytanie....
powinnas dostac normalnie ja zawsze dostawalam 10 kazdego miesiaca wplate na konto i z ZUS-u tez dostaje do 10 nie wiem czy jest jakas regula a pozatym nie mialam zadnej przerwy a na zwolnienie poszlam od kwietnia czy maja od polowy miesiaca
 
ja rowniez zadnych problemow, powinnas dostac pieniadze normalnie, tylko ze ja dostaje z zakladu pracy a nie bezposrednio z ZUS-u poniewaz moj zaklad pracy zatrudnia wiecej niz 20 pracownikow, a potem on sobie tam zalatwia z tym zusem srusem (wybaczcie:sorry:)
 
Też nic na temat ważności zaświadczenia z NFZ jedynie nie słyszałam. Nie sądzę jednak, aby to była prawda.
Ja kasę z ZUS dostaję dziwnie jakoś..
Mianowicie za kawałek miesiąca np.. Poprzednio dostałam za okres od 28.08 do o19.09 (tak jak termin zwolnienia). Teraz zwolnienie mi się kończyło 09.10 i jeszcze do dziś kasy nie dostałam.
 
reklama
ja pytanie mam odnośnie tatusiów po porodzie ile pracodawca musi dac wolnego z tytułu urodzenia dziecka ? dla taty? moze ktoras wie?
Z okazji narodzin dziecka przysluguja tatusiowi 2 dni dodatkowego wolnego placonego 100%. To tzw okolicznosciowe.

Oprocz tego weszlo cos takiego jak urlop ojcowski-chyba bedzie przyslugiwal dodatkowy 1tydzien do wykorzystania w ciagu roku od narodzin dziecka. Tylko nie wiem czy juz, czy od 1 stycznia. I nie jest to wykorzystanie urlopu macierzynskiego przez tate, tylko odrebny temat. Ale mao informacji jest. nawet w kodeksie pracy jakos malo jasno opisane jak dla mnie.
 
Do góry