reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

kazda rodzi jak wypadnie i to boli i to boli bo po nacieciu krocza tez slyszalam ze niezbyt latwo jest usiedziec i dosc meczace to jest jak kazda rana po zszyciu

najwazniejsze aby dzieci byly zdrowe i zywe

po kazdym porodzie sa powiklania po cc dla matki wieksze a po sn dla dziecka niestety wiele przypadkow znam jak podczas porodu sn za mocno pociagneli dziecko za glowke uszlodzili kregi szyjne i dziecko albo sparalizowane albo uposledzone, a drugie to sama jestem przyklade bo przy porodzie zlamali mi obojczyk i nikt sie do tego nie przyznal dopiero po latach wyszlo ze cos jest z nim nie tak i ortopeda od razu wskazal ze przy porodzie dopiero moja mama zmairkowala sie dlaczego ja sie darlam w nieboglosy po urodzeniu jak mnie brala na rece i przez to sam mi sie zle zrosl takze ja mam teraz do wyboru porod ale jednak wole cc bo pomecze sie po porodzie ale wiem ze dziecka mi nie uszkodza

niestety lekarze popelniaja za duzo bledow chocby nawet to ze wypychaja brzuch c jest zabronione
 
reklama
Do porodu inne niż cesarki.Do porodu duzo słabsze.chodzi mi o to że ten sam rodzaj może być użyty ale do cesarki większe stęzenie go.
Do SN -ZZO podaje się do przestrzeni między ścianą kostną kanału kręgowego, a oponą twardą otaczającą rdzeń kręgowy a do cc podpajęczynówkowe-bezpośrednio do płynu mózgowo-rdzeniowego.
To zupełnie inne znieczulenia.

nie wiem kto ci takich bajek naopowiadał heheh( bez urazy )
bo szarpniecie kiedy wyciagaja dziecko jest napawde ogromne

do lekkiego to nawet nie nalezy
To nawet nie jest szarpnięcie tylko wyciąganie......dziwne uczucie ale nie boli....bo niby jak
Lewą rękę trzymałam na klatce piersiowej i jak wyjmowali Igę to czułam jak mi się skóra na klacie i cycki podnoszą do góry.

Przez to, że tlen mi podawali to głupawki dostałam jak zobaczyłam jak mi cycki w górę idą

martaik moja Iga urodziłam się w 38 tc z taką wagą jak Twój bąbel i do tego 46cm.
Dostała 10 pkt.........hipotroficzka.
Do dzisiaj jest drobniutka

małodaMama1987 widocznie Twój organizm ak reaguje na znieczulenia.
Może pogadaj o tym anestozjologiem przed cc.....może inne znieczulenie Ci poda
 
Ostatnia edycja:
nie wiem kto ci takich bajek naopowiadał heheh( bez urazy )
bo szarpniecie kiedy wyciagaja dziecko jest napawde ogromne

do lekkiego to nawet nie nalezy

A moja siostra mi naopowiadala takich ''bajek''.
Dodam,ze moja kochana siostra jest silnym czlowiekiem,ma mocna psyche bo duzo w zyciu doswiadczyla ... takze wyciaganie dziecka podczas cc to dla niej pikus bo wczesniej miala dwa ciezkie porody.
Kazda kobieta ma inny prog bolu...a to o czym Ty mowisz to tylko ''odczucie'' bol przychodzi dopiero gdy zejdzie znieczulenie,wiec skoro dla Ciebie samo szarpniecie bylo czyms ogromnym to jak sie czulas potem???
 
Noel, na szczescie moj synek w 3 miesiące dorównał wzrostem i wagą rówieśnikom, a od miesiaca musze nieco ograniczac mu jedzenie bo puchnie w oczach:) Rozwija sie wspaniale:)
 
martaik Iga też rozwija się wspaniale.
Jest tylko drobna i ja akurat musze ją paść.
Wzrostowo jest między 25 a 50 centylem ale wagowo poniżej 3.
Czyli szczupła z niej laska.....nie będzie musiała się odchudzać tak jak mamusia:-D


Jolka to nie tak, że wyciąganie boli.....nie boli bo przecież masz znieczulenie i skoro cięcie skóry i rozrywanie mięśni nie boli to tym bardziej wyjmowanie dziecka.
Poprostu jest to takie dziwne uczucie.....nie wiem jak to opisać.....trzeba przeżyć;-)
A to czy jest to mocne szarpnięcie czy lekki eto od lekarza zależy;-)
 
Jolka to nie tak, że wyciąganie boli.....nie boli bo przecież masz znieczulenie i skoro cięcie skóry i rozrywanie mięśni nie boli to tym bardziej wyjmowanie dziecka.
Poprostu jest to takie dziwne uczucie.....nie wiem jak to opisać.....trzeba przeżyć;-)
A to czy jest to mocne szarpnięcie czy lekki eto od lekarza zależy;-)

zgadzam sie w 100%
mi dosłownie wyszarpneli mała az sie przestraszyłam a ze nie boli to oczywiste bo działa znieczulenie :tak:
tylko taki lęk i niepokoj jest
a co do bolu po CC to miałam tylko 1zastrzyk i wiecej srodkow przeciwbolowych nie brałam :-D
dostałam 1 zastrzyk nawet jak nie zeczeło mnie jeszcze bolec bo 1 godzine po CC
został dodany do kroplowki z immunoglobulina poniewaz mam grupe krwi ( -)
 
ja miałam wrażenie , że mi flaki na stół wykładają jak coś grzebali żeby się do macicy dostać:-D do tego gapiłam się w lampy bo ciekawskie stworzenie jestem:-D szarpnięcia były , oczywiście bólu żadnego się nie czuje. Ale, koleżanka miała taką sytuację, że źle jej się wbili, bo miała skurcze, no i oni ją do krojenia a ona drze się że wszystko czuje:szok: to prędko dali jej narkoze, bo dziecko tętno traciło. Ale takie przypadki to raczej rzadko się zdarzają.
 
reklama
ja miałam wrażenie , że mi flaki na stół wykładają jak coś grzebali żeby się do macicy dostać:-D do tego gapiłam się w lampy bo ciekawskie stworzenie jestem:-D szarpnięcia były , oczywiście bólu żadnego się nie czuje. Ale, koleżanka miała taką sytuację, że źle jej się wbili, bo miała skurcze, no i oni ją do krojenia a ona drze się że wszystko czuje:szok: to prędko dali jej narkoze, bo dziecko tętno traciło. Ale takie przypadki to raczej rzadko się zdarzają.
no to jest najgorsze jak z dzieckiem zle i na szybkiego trzeba to od razu powinni narkoze dawac tak uwazam a nie doprowadzac do takiego stanu, bo przezciez trzeba jednak poczekac aby zlapalo parzadnie u mnie to za malo wod ale z dzieckiem wszystko ok bylo i spokojnie 20 min poczekalismy az zlapie bo sprawdzali brzuch i pytali co chwile i jednak czasmai sie okazywalo ze jeszcze czuje
 
Do góry