reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

klaudusia masz jakies dowody na to znieczulenie ze przechodzi na dziecko?? nie obraz sie ale mnie to troche rozbawilo jak moze dziecko zdretwiale wyjac jak to znieczulenie dosteje w rdzen kregowy a nie w zyly sorry ale to czysta paranoja poza tym wiele matek wybiera znieczulenie takie na wlasne zyczenie do porodu sn i nie widze w tym nic zlego

powiklania to mozemy miec my matki ktore otzrymuja to znielczulenie ale nie dziecko w lonie i nie ma czegos takiego jak szybko nie wyciagna tzn ile ??? bo z tego co sie orentuje to mnie tzrymali z 20 min po wkluciu zanim zlapie porzadnie znieczulenie i dopiero ciecie to kolejne minuty a jak mala sie urodzila to wygladala jak zabka z pieknie zgietymi raczkami i nozkami typowy odruch pourodzeniowy i nie miala zadnego zdretwienia ciala
 
reklama
Młodamamo, zgadzam się z Tobą w 100%. Uwazam ze kazdy ma prawo podjac decyzje w jaki sposób chce rodzic, moim zdaniem zarowno sn jak i cc to dobre rozwiazania byle dzieciaczki urodziły sie szczesliwie.
 
klaudusia masz jakies dowody na to znieczulenie ze przechodzi na dziecko?? nie obraz sie ale mnie to troche rozbawilo jak moze dziecko zdretwiale wyjac jak to znieczulenie dosteje w rdzen kregowy a nie w zyly sorry ale to czysta paranoja poza tym wiele matek wybiera znieczulenie takie na wlasne zyczenie do porodu sn i nie widze w tym nic zlego

Do porodu SN takie samo znieczulenie jak do CC ? :eek: podczas operacji jest sie znieczulonym calkowicie tzn. od pasa w dol ,czuje sie tylko lekkie szarpniecie jak wyciagaja dziecko(tak siostra mowila) a podczas porodu SN to sie jednak czuje wszystko ,przynajmniej JA czulam, dostalam ZZO ... a czulam kazdy skurcz,czulam kiedy przyszly parte i ze mam przec.Odczuwalam to, tylko slabiej.
Wiec ja pierwsze slysze ,ze do porodu SN mozna sie tak ''calkowicie'' znieczulic i nie czuc NIC :eek:
 
Do porodu inne niż cesarki.Do porodu duzo słabsze.chodzi mi o to że ten sam rodzaj może być użyty ale do cesarki większe stęzenie go.
 
Ostatnia edycja:
W dzisiejszych czasach kazde znieczulenie jest bezpieczne, ja miałam cc a moj synek rozwija sie doskonale
 
jakby nie było bezpieczne to nie wiem jakby robili cesarki. Ale faktem jest ze dziecko wyciaga się szybko zeby nie bło za bardzo "nacpane" znieczyleniem.ja tez miałam cesarke i mały dostał 9 puntkow (jedno miej za skóre)
 
Powiem szczerze ze byłam tak przerazona zanikajacym tetnemu mojego synka ze nic innego sie nie liczyło, tylko to aby Stas urodził sie zywy. Dostał 10 punktów choc wazył tylko 2210(39 tydzien).
 
reklama
Powiem szczerze ze byłam tak przerazona zanikajacym tetnemu mojego synka ze nic innego sie nie liczyło, tylko to aby Stas urodził sie zywy. Dostał 10 punktów choc wazył tylko 2210(39 tydzien).


hipotrofik?

nie koniecznie ogromne .zalezy od lekarzyu mnie wcale ogromnego nie było tylko lekkie.Potem musieli jeszcze rozerwac kawałek brzucha bo nie mogli wyjac.Wcale nie były duze szarpniecia
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry