reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

Czesc. kiora mam pytanie, widze ze bardzo szczegółowo opisujesz operacje cesarskiego cięcia. Dlatego chciałam spytać o takie drobiazgi, napisałaś ze zakładają cewinik- na jaki czas, kiedy zdejmą. A w ogole ile dni ma sie krwaienie po cesarce. Ja mam wskazanie do cesarki od okulisty, dopiero co sie dowiedziałam, jeszcze nie rozmawiałam ze swoim lekarzem, bo wizyte mam za tydzień i nic nie wiem jak to bedzie. boje sie troche, ale przezyłam operacje oczu to i cesarke musze przezyć. Nie wiesz jak jest z terminem cesarki, czy wyznaczają jakis termin i trzeba sie zgłośić do szpitała, czy czekają na naturalne bóle porodowe.
 
reklama
A jeszcze chciałam zapytać, jak jest z tą bizuterią, piszesz ze nie wolno mieć biżuteri, a obrączka, można ją mieć na palcu. Bo ja w tej chiwli jeszcze zdejme obrączke, ale za miesiące moge już jej nie zdjąć. Mam takie palce, grube kostki a cienszy koniec tam gdzie obrączka, generalnie mnie nie ciśnie nic, tylko ze puchą mi kostki i teraz ciążko sie ją zdejmuje.
 
ja nawet obrzczke zostawiłam w domu chociaz wogóle nie puchłam. Za to po cc. w wyniku znieczulenia spuchłam. Zreszta łancuszki nie sa wskazane z innych wzgledow blizej mi nie znanych. ::)
cewnik zdjeli mi po równej dobie. Nie czuc ze sie go ma i nie boli przy odcewnikowaniu.
Całą ciaze wiadomo - @ nie miałam i byłam z tego faktu bardzo zadowolona. Za to po porodzie @ miałam równe 6 tygodni :o :o :o Za to teraz znowu luzik, bo karmie piersia ;D
 
Czy dziewczyny zastanawialyscie sie nad tym tematem?Czytalm,ze dzisiejsze kobiety statystycznie wiecej wybiera CC,usprawiiedliwiaja sie tym,ze przynajmniej znaja dzien porodu sa przygotowane na godzine i co tniemy,moze boja sie tak badzo naturalnego porodu,czy to takie bolesne?Co myslicie,wolicie moze naturalnie sprobowac,ewentualnie w przypadku zagrozenia zgadzasz sie na CC??????????
Ja osobiscie sprobuje naturalnie jezeli bedzie to mozliwe,a potem zobaczymy,wiele kobiet tak rodzi i szybko zapomina o bolu,wiec czemu i nie Ja sprouje przezyc ten cud. ;)
A moze kobiety ktore juz rodzily moga sie podzieli z nami wrazeniami,czy wiebieralyscie w jaki sposub checie urodzic dzidzi?Czy naprawde Bardzo Boli(bo tego sie obawiam)?????

Pozdrawiam goraca,buzka ;)
 
To może ja jako pierwsza się wypowiem ,mój poród był naturalny i byłam w pełni świadoma  co się dzieje ,przeżycie nie do opisania ,a ból do wytrzymania nawet sie o nim nie myśli tylko o tym kiedy się zobaczy swoje maleństwo :najpierw odeszły mi wody o 7,15 do szpitala jeszcze bez bóli dotarłam w raz z mężem strasznie wystraszonym  :o  o 7,45 pierwsze bóle dostałam około 9,00 ale takie przypominały bóle miesiączkowe gdy przyjechałam do szpitala miałam już rozwarcie na 4 centymetry  o 12,00 urodziłam i zobaczyłam swoje piękne maleństwo ,które dziś ma 5 lat ,skończy 17 sierpnia   ;D  .Nie zamieniłabym porodu naturalnego na cesarke ,ale nie raz trzeba przejść cesarke ze względów zdrowotnych ,lub bezpieczeństwa.Kobietki naprawde nie ma się czego bać .Ja również przed porodem nasłuchałam się mase strasznych opowieści ,ale stwierdziłam ,że skoro tyle kobiet urodziło to przecież mi tez się uda- i Wam wszystkim również  :)
 
oj jednak nie jako pierwsza niech będzie że druga  ::) ;) ,widocznie zaczełyśmy pisać z Lilith w tym samym czasie :laugh:
 
reklama
hej
ja tez rodzilam naturalnie, tyle, ze porod byl wywolywany na oksytocynie... no, ja powiem tak, szczerze - bol byl koszmarny. ale w gruncie rzeczy ciesze sie, ze przez to przeszlam.
cc nikomu nie polecam. w szpitalu napatrzylam sie na wiele dziewczyn po cc. wiekszosc ma duze problemy z poruszaniem sie, nawet wykonywaniem prostych czynnosci przy nowowrodku. blizna tez roznie sie goi, no i sa problemy z obkurczaniem sie macicy, bo nie wydziela sie hormon odpowiedzialny za skurcze (oksytocyna wlasnie). po porodzie naturalnym znacznie szybciej dochodzi sie do siebie
a dziewczynom, ktore bardzo boja sie bolu polecam znieczulenie zewnatrzoponowe - ja za drugim razem na pewno sie zdecyduje.
pozdrawiam
m
 
Do góry