reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

poród siłami natury czy cesarskie cięcie?

Tez chcialam rodzic naturalnie i tez okazalo sie ze mam wskazanie do cc. Najpierw sie zasmucilam, ale na krotko. teraz juz widze same dobre strony cc i naturalnego w zyciu bym nie chciala. Choc nie mialam jeszcze zadnego porodu wszystkie opisy wydaja mi sie koszmarne. Wiem ze wszystko to jest ludzkie i spokojnie do przezycia, ale jakos nie przemawiaja do mnie te argumenty. Moja kolezanka ktora dobrze zniosla porod i wszystko bylo ok, przy drugiej ciazy uslyszala od gina:" no to po drugim porodzie zrobimu sobie plastyke krocza"......to ja wole miec szrame na brzuszku.....:)

Pozdrowionka
 
reklama
Witam, ja przenosiłam ciąże przez 2 tygodnie.. potem tydzień wywoływania czyli już 43tydzień! No ale po tym całym wywoływaniu dostałam krwotoku wewnętrznego i zakończyło się cesarką. Byłam przerażona jak dowiedziałam się o cesarce! Ale moja gin mnie uspokajała że to nie boli i takie tam. Mąż był ze mną cały czas trzymał mnie za rękę. Ja przez całą operację pytałam gin czy to już koniec? ;D ;D Bo dziecko zabrali i męża też a ja musiałam jeszcze trochę poleżeć :).
Zszywane miałam 7 warst macicy więc to trochę trwało, ale spokojnie mogę powiedzieć żę gdybym mogła rodzic naturalnie to bym rodziła naturalnie! Cesarka to operacja fakt nie jest straszna ale jakby nie patrzeć to operacja a przecież nikt z nas nie lubi operacji. Pozdrawiam.
 
I masz racje moniaa ale jezeli ktos od poczatku wie ze naturalnie rodzic nie bedzie i niema innego wyjscia to szuka w cc samych pozytywow a nie negatywow,Ty do konca bylas nastawiona na naturalny porod i cc bylo dla ciebie zaskoczeniem ,ja od pierwszych dni wiem ze bede miala cc i nastawiam sie na to psychicznie najwazniejsza dzidzia :0
Pozdrawiam
 
DziOObek to prawda niektóre kobiety tak jak Ty wiedzą od początku że nie ma innego wyjścia. I się zgadzam no trudno skoro nie ma wyjścia to trzeba. No ale to już jest inna sytuacja, wiesz mnie dziwią kobiety które mogą rodzić naturalnie a nie chcą bo coś tam... no ale to juz moje zdanie. Pozdrawiam!
 
Moniaa mam dokladnie takie samo zdanie na ten temat jak Ty znam duzo dziewczyn ktore chca cesarke zeby nie czuc bolu to jest w/g mnie idiotyzm ale coz ...
 
Po cesarce też jest ból przeciez :) brzuchol boli jak cholera nie wolno dźwigać ciężarów mi kinerzysta mówi że nie moge podności ciężarów powyżej 3kg, a ja do niego moje dziecko wazy 3970g kto je będzie nosić??? Zaśmiał się ale tak naprawdę nie wiedział co powiedzieć hehehehe. Brzuszek boli do póki się to wszystko nie zagoi.
A niedaj boże jak ktos będzie miał powikłania po cesarce.. bo dużo czytałam na ten temat i wiem iż wiele kobiet ma.. nikomu tego nie życzę!.
 
Wiem moniaa bo to nic innego jak kazda inna operacja przechodizlam to wiem co to jest za bol ,ale takie wlasnie slyszalam odpoweidiz od dziewczyn bo chca cesarke bo nie boli nie zastanawiaja sie co bedzie po ,ich sprawa ja gdybym miala chociaz niewielka nutke nadzieji na porod naturalny napewno bym sprobowala ale niestety tak nie jest czego bardzo ale to bardzo zaluje :( ale wierze ze bedzie dobrze operacje kregoslupa znioslam spokojnie wiec mysle ze i cc da sie przezyc i nie bedzie zadnych niespodizanek
 
To powiem cos "po" naturalnym orodzie. Przez miesiac chyba wyłam z bólu w toalecie z recznikiem w zębach bo od parcia miałam straszne hemoroidy. Miałam 2 operacje i po zadnej tak sie nie męczyłam jak w czasie połogu.
 
nie martw sie o nic.to przede wszystkim.cc nie jest takie straszne.do szpitala musisz sobie kupic takie specjalne podklady na przescieradlo,sa bardzo wygodne bo zaplamisz podklad i ci go wymieniaja,w szpitalnym sklepiku powinny byc to jest u nich podstawa.a tak nic wicej nie usisz ze soba brac.pamietaj ze nie mozesz jesc przed zblizajacym sie porodemtego musisz przestrzegac.pic tez za wiele nie mozna,tylko zwilzac usta.pamietaj zeby paznokcie nie byly pomalowane lakierem do paznokci(ciemnym),zadnej bizuterii.przygotuj sie jak do normalnej operacji.podjada z toba na sale operacyjna,wbija zastrzyk,i na stol. jak wyjma malenstwo i wytra go to zaraz ci go pokaza ale nie bedziesz w stanie karmic.lecz zalezy to tez od tego(czy ci go pokaza cy nie)jakie bedziesz miala znieczulenie.czy dostaniesz w plecy i nie bedziesz spala czy narkoze i bedziesz spala jak dziecko.ja mialam znieczulenie w plecy i wszystko pamietam.po wyjeciu i wytarciu maluszka pokazuja go mamie-to jest przezycie.po operacji kiedy cie przewioza na sale pooperacyjna bedziesz jeszcze bardzo spiaca-zazwyczaj poza toba nikogo z twojej rodziny nie wpuszczaja choc zdarzaja sie wyjatki.przez 24 godzimy nie mozesz nic jesc i jak najmniej pic(bedziesz miala zalozony cewnik).nie mozesz sie tez przez te 24 godzimy ruszac wogole.po 24 godzinach musisz wstac z loznka co jest trudne bo wszystko boli ale jak sobie powiesz ze musisz to dasz rade.pozniej to juz z gorki.mam nadzieje ze nie wystraszylam cie bo nie mialam takiego zamiaru,ja juz przezylam cc i jestem zadowolona mimo tych wszystkoch trudow.mysle ze juz wszystko opisalam na temat cc.bedzie dobrze.pozdrawiam ;)
 
reklama
co do blizny jest niewidoczna pod najbardziej wycietymi majtusiami,jest bardzo nisko,nie widac jej nawet pod strojem kapielowym ;)
 
Do góry