reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Polecam/ Odradzam

U nas oliwa z oliwek się nie sprawdziła-uczulała synka
Używamy Oilatum junior do kąpieli i krem
Do mycia pupki tylko wyłącznie wodę
Pieluszki Pampers chodź z Huggies też jestem zadowolona
Chusteczki-Huggies
Butelka tylko Dr Brown's,mały pije z niej bardzo ładnie i nie ma kolek(odpukać)
My mamy problem z pępkiem u synka,posłuchaliśmy się położnej,aby nic nie stosować tylko wodę i suszyć i teraz pępek się nie goi,wygląda naprawdę źle,jestem zła na siebie,że nie użyliśmy spirytusu!!!
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja za radą położnej też nic nie stosowałam na pępek. Normalnie kąpałam w samej wodzie bez niczego,potem delikatnie acz dokładnie osuszałam ręcznikiem i małej pępek odpadł już w 6 dniu :)
 
Jestem mama blizniakow urodzonych w 32tc. Maluchy spedzily 4 tyg w szpitalu. To personel szpitala nauczyl nas wszystkiego. Zawsze mowili, ze im mniej kosmetykow tym lepiej, szczegolnie przy wczesniakach. Tak wiec, do pupy uzywalismy tylko cieplej wody, bawelnianych wacikow (my z bootsa) i wanienki z dwoma komorami (mathercare). Maluchy nigdy nie mialy nawet czerwonej pupy! Pierwsza kapiel byla juz w domu i tylko dolalismy do wody oilatum emolient (taki w niebieskiej butelce). Dalej go uzywamy. Zadnych olejkow, pudrow czy kremow (tylko bambino na zime jak idziemy na dwor). Dzieciaki skore maja rewelacyjna! Niedawno zaczelismy uzywac do szybkiej zmiany pieluchy chusteczek z bootsa (rozowych - freefragrance).
Co do pieluch, my uzywamy bawelnianaych z Morissona (zmiana co 4 godz) =, a na noc pampers dry night 4 (maluchy maja 5,5 miesiaca) bo nie trzeba ich przebierac :) , niech sobie spia!
 
Aaa...i my uzywamy butelek tommee teepee (jak to sie pisze?), avent wogole im nie podchodzil. Sterylizator mamy z aventu a sciagarke elekt z tomee teepee (uzywam jej bardzo duzo bo maluchy po szpitalu juz nie chcialy ciagnac cysia).
Pozdrawiam wszystkie mamusie
 
Serdecznie odradzam krzesełko do karmienia Graco contempo - jest okropne do czyszczenia! Właśnie dziś odebrałam używane i było tak zapaskudzone, ze chyba nigdy nie było czyszczone! Ratunku! Co za syf! Ok. Niby można zdjąć pokrowiec i wrzucić do pralki, ale jest jeszcze jeden pod spodem, który a i owszem zdjąć można, ale do pralki już nie można wrzucić, bo ma tekturkę pod pleckami i za chiny wyjąć jej nie można. Co się nawściekałam, to moje ;) Resztki jedzenia były również we wszelkich możliwych zakamarkach metalowo-plastikowej ramy. Nawet te, które pozornie ukryte są pod obydwoma pokrowcami.

Po raz kolejny zasada najprostrze rozwiązania są najlepsze sprawdziła się!

Na jakie krzesełka narzekać nie mogę?!

IKEA Antilop highchair with safety belt -tani, ale twardy dość-można dokupić wkładkę, która wystarczy nadmuchać i jest mięciutko, niestety się nie składa, za to jest bardzo łatwy do czyszczenia ;-)

Bumboo baby sitter - mięciutkie, przeznaczone dla dzieci, które dobrze trzymają już same główkę, jednak tylko do momentu, kiedy nóżki nie dotykają podłoża, na którym siedzisko stoi, ponieważ dziecko odpychając się nóżkami może wypaść. Można dokupić tackę do karmienia. U nas sprawdziło się jak najbardziej ;-)
 
Ja co prawda mam krzeselko do karmienia innej firmy, ale tez ma usztywnienie pod plecki i bez problemu wrzucam calosc do pralki
. Piore caly pokrowiec razem z szelkami regularnie w wysokiej temperaturze i jeszcze nic zlego sie znim nie stalo.
Sprobuj uprac wszystko. :-D
 
reklama
Dziewczyny polecam wam Tomy activity tent. Filip dziś dostał od mojego kuzyna. Super sprawa. Radochy mnóstwo i nawet piknik pod namiotem był ;-) Narazie zdjęcia samego namiotu, a jak tylko dostanę zdjęcia z Filipem, to też wstawię.

tent1.jpg


tent2.jpg


tent3.jpg
 
Do góry