reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pierwsze słowa naszych pociech

reklama
napiszcie mi czy wasze dzieci wymawiają "r" ? Wiktor już od prawie roku bezbłędnie wymawia tą głoskę i zastanawiam się czy to normalne, bo czytałam że dzieci dopiero pod koniec 4 a nawet do 6 roku życia nie wymwiają tej litery poprawnie.
 
Kropecka - mójego Mirka czwartm słowem, które wymówił było: ARES ( nasz piesek)- wumawiał od początku bezbłędnie ( najpierw mówił mama, potem tata i ania no i ares)
nie wiem kiedy to było - ale miał z 8 - 9 miesięcy.

ale oprócz tego to średnio mówi
 
Moja Ania dużo mówi, nawet bardo długie i trudne wyrazy, ale r nie wymawia - zastępuje go l. Nie słyszałam, żeby roczne dziecko wymawiało r. :szok: Czytałam za to, że jeśli dziecko bardo wcześnie wymawia r, ale nie takie normalne tylko takie 'francuskie', to jest to wada wymowy.
 
mandarynka - róznie dzieci się rozwijają - ja też się dziwiłam jak córka lilitch śmigała po łóżeczku
mój do tej pory nie potrafi zaśpiewac pisenki - a niektóre wasze bobasy potrafią ( bo czytam na forum jak ładnie śpiewają - np. w kościele - o lali :-))
ale "r" wymiawał - ale mówię - ares - to jest jego ukochany piesek od urodzenia - Mirek leżakował już na Aresie jak miał ze 4 miesiące- kiedyś wklejałam takie śmieszne fotki
i nigdy nie mówił "r" na styl francuski - wady wymowy nie ma - bo w ramach wczesnej interwencji - mieiśmy konsultację u logopedy i babka dziwiła się, że on jest rozwiniety dużo do przodu
 
mi się wydaje, że w niektórych wyrazach Weronika wymawia R a w niektórych zastępuje tę głoskę przez J lub L, różnie to bywa...
 
mój mówi idealne "r", nie jakieś francuskie itp. bezblednie powie "rower", "ryba", "marta" itp. piosenek nie spiewa i nie mowi calymi zdaniami ale mowi bardzo duzo
 
reklama
U nas w rodzinie fajnie wyglądają spotkania Kuby z Tymonem (siostrzeńcem). Każdy z nich inaczej wymawia i się o to kłócą, np. Kubeł mówi "kokek", a Tymek "totet". Jest też "Kymuś" i "Tymuś", "Kubuś" i "Tubuś" i inne takie :baffled::baffled::baffled:
Jakub mówi zamiast "r" - "j", ale się nie martwię, bo do 4r.ż. nie musi :-)
 
Do góry