reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Pielęgnacja i zdrowie naszych maluszków

normalne mleko to macie na mysli normalne krowie 1,5% albo 3,5% czy jak?
bo moja znajoma podaje swojej corce wlasnie zamiast tych modyfikowanych normalne mleko, odkad mala skonczyla 1o miesiacy, i wlasnie tez sie zastanawiam czy tak nie zrobie... gotuje jej budyn albo ryz na normalnym mleku i wszystko ok, ale tak normalne do butelki ?? nie wiem...te modyfikowane to maja jakies tam wartosci w sobie, prebiotyki itp, a takie normalne mleko moze to zastapic??
 
reklama
normalne mleko to macie na mysli normalne krowie 1,5% albo 3,5% czy jak?
bo moja znajoma podaje swojej corce wlasnie zamiast tych modyfikowanych normalne mleko, odkad mala skonczyla 1o miesiacy, i wlasnie tez sie zastanawiam czy tak nie zrobie... gotuje jej budyn albo ryz na normalnym mleku i wszystko ok, ale tak normalne do butelki ?? nie wiem...te modyfikowane to maja jakies tam wartosci w sobie, prebiotyki itp, a takie normalne mleko moze to zastapic??
nie justa...normalne ...mamy na myśli normalne modyfikowane:-), Borys jest na hipoalergicznym i chce zoabzcyc jaka bedzie reakcja po normalnym, bo pójde z torbami;-)...hehehehe

o krowim to ja jeszcze nawet nie mysle...
 
Wronka- po Gerberze jest OK. Po Nanie i Bebilonie nie było OK :-( Kaszki to tylko 'wodne' kupuje i rozrabiam Gerberem, bo po innych od razu jest czerwony na buźce :-( a po kaszcze mannej Bobovity to od razu jest odparzenie na pupci w komplecie z wypryskiem (na normalną kasze manną w zupce nie ma w ogóle reakcji, więc obstawiam mieszankę mleczną).
Ja bym spróbowała tak, jak mówi Aniam- podaj małą dawkę i czekaj na reakcję. Jeśli używasz Nana HA może być tak, że mały lepiej zareaguje na Nana Pro (tego zwykłego) niż na Gerbera, chociaż to jeden koncern jest.

Justa ja podawałam Kubie mleko krowie 2% jak skończył 1,5 roku- mniej % nie ma sensu, bo się witaminy nie przyswajają. Jeśli zrezygnujesz z MM to moim zdaniem na pewno powinnaś podawać probiotyki, żeby wzmocnić florę bakteryjną.
 
Wronka- po Gerberze jest OK. Po Nanie i Bebilonie nie było OK :-( Kaszki to tylko 'wodne' kupuje i rozrabiam Gerberem, bo po innych od razu jest czerwony na buźce :-( a po kaszcze mannej Bobovity to od razu jest odparzenie na pupci w komplecie z wypryskiem (na normalną kasze manną w zupce nie ma w ogóle reakcji, więc obstawiam mieszankę mleczną).

Ostatnio mamy właśnie z tym problem i nigdy bym tego z jedzeniem nie skojarzyła :szok: Muszę w takim razie trochę przyuważyć może to faktycznie jakieś jedzenie mu szkodzi. Sudocrem nie działa, więc muszę czegoś innego poszukać. Tylko co :confused:
 
salamandra - aż tak ma podrożeć?? czy teściowa przegina z cenami??

...

My mamy NAN Pro 3 i rozpuszcza się normalnie, nie zauważyłam zmian.

Na moja tesciowa trzeba brac poprawke. kij jej w oko. ja dalej bede w biedzie kupowac :tak:
co do nan 3- tez mam pro, a mam wrazenie, ze na butelce zostaja takie krysztalki czy kleik. Musze smoczek zmienic. Z racji tego, ze Adam strasznie lakomie je - pija z dwojki
 
Na moja tesciowa trzeba brac poprawke. kij jej w oko. ja dalej bede w biedzie kupowac :tak:
co do nan 3- tez mam pro, a mam wrazenie, ze na butelce zostaja takie krysztalki czy kleik. Musze smoczek zmienic. Z racji tego, ze Adam strasznie lakomie je - pija z dwojki
moja z tego trójprzepływowego avent-u pije i jest ok;-)
 
Zośka pije bebilon pepti 2 a smoczek to ma jeszcze ten z najmniejszą dziurą bo nie chce innego, jak próbowałam jej zmienić na ten od 6 miesiąca to prawie mi się tym mlekiem zalała i zakrztusiła. ona woli jak jej tak pomału leci tylko to karmienie trwa i trwa, ale lepiej już tak niż jak nadążyć nie może z połykaniem.
Gosiek umówiłaś się już do tej lekarki? Mam tylko nadzieję, że jak się do niej umówisz to będziesz zadowolona a przede wszystkim wizyta okaże się skuteczna. Niestety nie wiem ile kosztuje wizyta prywatnie i mam nadzieję, że nie wkopałam Cię w jakieś duże koszty.
Ja byłam wczoraj i wszystko ok. Jak u Zośki tylko pojawia się katar to mamy robić nebulizacje (właśnie jesteśmy w trakcie) by nie dopuścić do jakiś tam stanów astmatycznych czy jakoś tak to nazwała a skóra bardzo ładna. Małej na razie nie robimy testów a Edytka będzie miała testy w sierpniu.
Jakie ty testy robisz z krwi?
 
reklama
kot kot a Ty wiesz ze nie wiem jakie te testy.Skierowanie tylko mam ale nic nie wiem z niego,ale pewnie tak bo przeciez ona za mala na jakies inne.
A umowic sie jeszcze nie umowilam bo nie znam konkretnej daty kiedy bede w Pl.Ale mysle ze prywatnie to napewno nie bede miala problemu z data,tak mysle.
Juz niewazne ile wizyta.Niechby kosztowala nawet 200 zeta ale niech nam pomoze.
Dobrze ze z Zosia ok i skora ladna.A Edytka jakie bedzie miala testy.Punktowe?
 
Do góry