reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2024

reklama
Oswajam się powoli z tą ciążą, chyba do mnie dociera, że ona jest, a myśli kieruję raczej w dobrą stronę. Powiedzcie mi proszę, macie jakieś sprawdzone kremy/olejki zapobiegające rozstępom? W pierwszej ciąży (mam córkę z połowy 2018) miałam ich mnóstwo, niektóre tak głębokie, że dało się palec wsadzić 😰 Przybrałam wtedy też ponad 20kg, co przy moim wzroście jest jak zabójstwo, a lekarz na obchodzie przed porodem pytał, czy to ciąża mnoga 🥴 W ostatnim czasie schudłam 15kg, ale waga od jakiegoś czasu stoi, bo okrutnie mdli mnie bez kolacji, którą odpuszczałam, miałam okienko żywieniowe 9-17. Boję się powtórki z tamtego okresu i kolejnych świeżych rozstępów, tamte rzecz jasna nie zniknęły, no bo jak, jedynie zbladły. Macie jakiś magiczny specyfik, który choć trochę może pomóc?
 
Hej dziewczyny! I ja się witam, baaaaardzo nieśmiało. Aktualnie 5+1, termin na 29.10.
Niestety od kilku dni mam mocne krwawienia, przyjmuje duphaston i utrogestan. Dzisiaj byłam u ginekologa zlokalizować źródło krwawienia i dowiedzieć się, czy pęcherzyk wgl jest w macicy. I na tę chwilę mogę odetchnąć - pęcherzyk jest, ciąża w macicy :) ale źródło krwawienia nieznane :/ więc ciężko mi się jeszcze cieszyć, bo bardzo boję się zawodu.
A z tych pozytywnych informacji, to mam synka - 2 latka i znam się z @Luflo z którą też byłyśmy w ciąży już 2 lata temu 😂 i teraz znowu :) mam cichą nadzieję, że zostanę z Wami do końca :)
 
Oswajam się powoli z tą ciążą, chyba do mnie dociera, że ona jest, a myśli kieruję raczej w dobrą stronę. Powiedzcie mi proszę, macie jakieś sprawdzone kremy/olejki zapobiegające rozstępom? W pierwszej ciąży (mam córkę z połowy 2018) miałam ich mnóstwo, niektóre tak głębokie, że dało się palec wsadzić 😰 Przybrałam wtedy też ponad 20kg, co przy moim wzroście jest jak zabójstwo, a lekarz na obchodzie przed porodem pytał, czy to ciąża mnoga 🥴 W ostatnim czasie schudłam 15kg, ale waga od jakiegoś czasu stoi, bo okrutnie mdli mnie bez kolacji, którą odpuszczałam, miałam okienko żywieniowe 9-17. Boję się powtórki z tamtego okresu i kolejnych świeżych rozstępów, tamte rzecz jasna nie zniknęły, no bo jak, jedynie zbladły. Macie jakiś magiczny specyfik, który choć trochę może pomóc?
Ja stosowałam Palmers’a, Mustele i Tołpa. I nic nie pomogło :) a smarowałam się 2 razy dziennie przez cały okres ciąży. Teraz też mam plan się smarować, ale nie liczę na cud 😂
 
Oswajam się powoli z tą ciążą, chyba do mnie dociera, że ona jest, a myśli kieruję raczej w dobrą stronę. Powiedzcie mi proszę, macie jakieś sprawdzone kremy/olejki zapobiegające rozstępom? W pierwszej ciąży (mam córkę z połowy 2018) miałam ich mnóstwo, niektóre tak głębokie, że dało się palec wsadzić 😰 Przybrałam wtedy też ponad 20kg, co przy moim wzroście jest jak zabójstwo, a lekarz na obchodzie przed porodem pytał, czy to ciąża mnoga 🥴 W ostatnim czasie schudłam 15kg, ale waga od jakiegoś czasu stoi, bo okrutnie mdli mnie bez kolacji, którą odpuszczałam, miałam okienko żywieniowe 9-17. Boję się powtórki z tamtego okresu i kolejnych świeżych rozstępów, tamte rzecz jasna nie zniknęły, no bo jak, jedynie zbladły. Macie jakiś magiczny specyfik, który choć trochę może pomóc?
Wiesz co, z tymi rozstępami to tak na prawdę niewiele jesteśmy w stanie zdziałać. Bo to czy będą czy nie to niestety genetyka 🤷‍♀️ oczywiście dobrze jest nawilżać skórę (super jest olejek migdałowy) ale myślę że nie ma co liczyć na cuda że jakiś magiczny specyfik który będzie kusić napisem że zapobiegnie rozstępom cokolwiek zdziała 😢
 
Oswajam się powoli z tą ciążą, chyba do mnie dociera, że ona jest, a myśli kieruję raczej w dobrą stronę. Powiedzcie mi proszę, macie jakieś sprawdzone kremy/olejki zapobiegające rozstępom? W pierwszej ciąży (mam córkę z połowy 2018) miałam ich mnóstwo, niektóre tak głębokie, że dało się palec wsadzić 😰 Przybrałam wtedy też ponad 20kg, co przy moim wzroście jest jak zabójstwo, a lekarz na obchodzie przed porodem pytał, czy to ciąża mnoga 🥴 W ostatnim czasie schudłam 15kg, ale waga od jakiegoś czasu stoi, bo okrutnie mdli mnie bez kolacji, którą odpuszczałam, miałam okienko żywieniowe 9-17. Boję się powtórki z tamtego okresu i kolejnych świeżych rozstępów, tamte rzecz jasna nie zniknęły, no bo jak, jedynie zbladły. Macie jakiś magiczny specyfik, który choć trochę może pomóc?
Ja w poprzedniej ciazy przytyłam do 86 a miałam 72 na początku schudłam do 68 i później do góry. Rozstępy pojawiły mi się na piersiach i udach po urodzeniu. Ja stosowałam zwykły balsam nawilżający ale bardzo dobry z resibo. Co do rozstępów możesz wzbogacić dietę o kolagen bardzo zdrowe ale może niezbyt apetyczne. Dużo galaretek ale tych mięsnych, wywar rosół z nóżek kurczaka ale to lepiej mieć jakiegoś że wsi kupić, golonka z skórka. Wszędzie gdzie masz kolagen. Mi lekarz nawet mówił że parówki bo mają dużo skór zmielonych, że to jedyna wartość dodana parówek. Jeżeli masz predyspozycje genetyczne to nie przeskoczysz. Masaż przy balsamowaniu. Your Kaya wypuściła serię dla mam, również dobre kosmetyki z dobrym składem przedewszystkim i w nie się zaopatrzę a czy pomogą czas pokaże.
 
reklama
Ja w poprzedniej ciazy przytyłam do 86 a miałam 72 na początku schudłam do 68 i później do góry. Rozstępy pojawiły mi się na piersiach i udach po urodzeniu. Ja stosowałam zwykły balsam nawilżający ale bardzo dobry z resibo. Co do rozstępów możesz wzbogacić dietę o kolagen bardzo zdrowe ale może niezbyt apetyczne. Dużo galaretek ale tych mięsnych, wywar rosół z nóżek kurczaka ale to lepiej mieć jakiegoś że wsi kupić, golonka z skórka. Wszędzie gdzie masz kolagen. Mi lekarz nawet mówił że parówki bo mają dużo skór zmielonych, że to jedyna wartość dodana parówek. Jeżeli masz predyspozycje genetyczne to nie przeskoczysz. Masaż przy balsamowaniu. Your Kaya wypuściła serię dla mam, również dobre kosmetyki z dobrym składem przedewszystkim i w nie się zaopatrzę a czy pomogą czas pokaże.
Z tym kolagenem to może być kłopot w tej formie, galaretki czy skóra z mięsa to i bez ciąży przez gardło mi nie przechodzą, teraz mogłoby być gorzej 🙈
Masaż przy balsamowaniu tak, a może na sucho też coś może pomóc? Kojarzycie? Macie jakieś dobre szczotki do używania na sucho właśnie? Wiem, że lullalove ma takie w swojej ofercie, opinie generalnie spoko, ale czy na ciążowy hardcore rozstępowy też da radę? Serio jestem tym przerażona 🫣
 
Do góry