reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Październikowe mamy 2022

Dziewczyny już kiedyś mówiłam w poprzedniej ciąży przy cukrzycy ciążowej przytyłam 0,5 kg ( przez całą) tyle że przed ważyłam 70 przy 166 cm. Od 10 tygodnia pod kontrolą diabetolog, powiedziała że aż tak strasznie nie muszę się martwić że nie przybieram na wadze, wszystkie wyniki były dobre... Wiadomo że jak ktoś jest szczuplejszy to inaczej patrzą na wagę 😅 jeżeli któraś bardzo się tym przejmuje na wizycie porozmawiać o tym z lekarzem 😊
 
reklama
@04ma ja z drugim dzieckiem czułam dopiero jakoś w 18-19 TC a dziecko na USG zawsze było mega ruchliwe. Na dodatek na początku czasem się czuje, czasem nie i można niepotrzebnie panikować. Do liczenia ruchów i reagowania wizyta lekarska, że nie czuc, jeszcze duuuzo czasu.

@Oleńka90 Zgadza się, przybieranie na masie jest uzależnione do BMI sprzed ciąży :) Osoby z niedowagą mogą przybrać więcej kg (a więc wyraźnie więcej % masy swojego ciala) niż osoby z dobrym/za wysokim BMI.
 
mam dokładnie tak samo, nie mogę patrzeć na potrawy, którymi wymiatowalam w I trymestrze, a one mi wcześniej mega smakowały 🙈😀 z mięsem u mnie też podobnie 🙏
ja tak samo 🙈🙈🙈 teraz dopiero zaczęłam od 2tygodni jeść mięso bo od 5tygodnia do 13/14 nie mogłam patrzeć na mięso i wędliny i wymiotowałam 2/3 razy dziennie 🙈🙈🙈. Dodam, ze jestem miesozerca wiec było to dla mnie wielkie utrudnienie 😂😂😂
Przed ciąża ważyłam 57 kg, przez wymioty schudłam 3kg i i teraz jestem obecnie na 0🙈 dzisiaj zaczęłam 17tydzien.. niestety apetyt mam duży 🙈🙈🙈


Jak na ten moment to wydaje mi się, ze w tej ciąży z córka brzuch rośnie trochę wolniej niż z synem 🙈🙈🙈 oby tak zostało bo na końcówce już ledwo się ruszałam.. a syn ważył 4100🙈🙈🙈 przytyłam 20kg, z czego 13 spadło od razu po porodzie 🙈🙈🙈 na porodówce pierwsze co to zauważyłam ze moje nogi wróciły do normalności 😂😂😂

Co do ruchów najlepiej czuje je w samochodzie lub po jedzeniu czegoś słodkiego 🙈🙈🙈 faktycznie na początku było to takie gili gili od środka.. teraz czuje już znacznie lepiej 🙈🙈🙈
 
ja tak samo 🙈🙈🙈 teraz dopiero zaczęłam od 2tygodni jeść mięso bo od 5tygodnia do 13/14 nie mogłam patrzeć na mięso i wędliny i wymiotowałam 2/3 razy dziennie 🙈🙈🙈. Dodam, ze jestem miesozerca wiec było to dla mnie wielkie utrudnienie 😂😂😂
Przed ciąża ważyłam 57 kg, przez wymioty schudłam 3kg i i teraz jestem obecnie na 0🙈 dzisiaj zaczęłam 17tydzien.. niestety apetyt mam duży 🙈🙈🙈


Jak na ten moment to wydaje mi się, ze w tej ciąży z córka brzuch rośnie trochę wolniej niż z synem 🙈🙈🙈 oby tak zostało bo na końcówce już ledwo się ruszałam.. a syn ważył 4100🙈🙈🙈 przytyłam 20kg, z czego 13 spadło od razu po porodzie 🙈🙈🙈 na porodówce pierwsze co to zauważyłam ze moje nogi wróciły do normalności 😂😂😂

Co do ruchów najlepiej czuje je w samochodzie lub po jedzeniu czegoś słodkiego 🙈🙈🙈 faktycznie na początku było to takie gili gili od środka.. teraz czuje już znacznie lepiej 🙈🙈🙈
Ja jestem na etapie duszonego indyka, na smażone nawet nie patrzę😁
 
Dziewczyny, polecacie jakies ksiazki o tematyce ciazowej, ktore warto przeczytac?
Jest to moja pierwsza ciaza wiec wszystkie informacje sa na wage zlota a mam wrazenie, ze wszystkie artykuly w necie juz przeczytalam, przydalaby mi sie jakas ksiazka😄
 
Mi koleżanki polecały ksiązke „mamy dla mamy” ale dopiero jutro bede miala wiec nie wiem czy rzeczywiscie warto :)
Dziewczyny, polecacie jakies ksiazki o tematyce ciazowej, ktore warto przeczytac?
Jest to moja pierwsza ciaza wiec wszystkie informacje sa na wage zlota a mam wrazenie, ze wszystkie artykuly w necie juz przeczytalam, przydalaby mi sie jakas ksiazka😄
 
Ja jestem na etapie duszonego indyka, na smażone nawet nie patrzę😁
ja już teraz mogę jeść mięso i z tego korzystam 🙈🙈🙈 niestety sezon grillowy mi nie pomaga w tym 🙈🙈🙈🤤🤤🤤🤤 ale na początku jak nie mogłam
Jeść mięsa i wędlin to mogłam jeść tylko
Rzeczy typu mcdonald’s itd 🙈
Z synem nigdy nie wymiotowałam i mogłam jeść wszystko wiec ta ciąża to było dla mnie zderzenie ze ściana trochę z objawami 🙈🙈🙈
 
reklama
Ja właśnie mam tą książkę "mama dla mamy tom I - ciąża". Bardzo dobrze napisana, wiele ciekawych informacji i wiadomości. Polecam 👍
A ja czytałam tę książkę jeszcze przed ciążą. Z plusów książka dobrze oddaje polskie realia związane z tematem ciąży, opieki w ciąży, różnych formalności o których warto pamiętać i je dopełnić etc., Nie jest na pewno cukierkowa, a raczej dość dosadna. Cieszę się, że czytałam ją przed a nie w trakcie ciąży, bo jednak jest sporo rozdziałów traktujących o absolutnie najgorszych możliwych scenariuszach, co może nastroić umiarkowanie optymistycznie. Dodatkowo czytałam ją równolegle z mężem, który czytał w tym czasie: Jestem tatą! Co naprawdę muszą wiedzieć ojcowie". I on dostał totalnie pełną lukru wizję ojcostwa gdzie największym problemem były pieluchy i zmiany w alkowie, a ja miałam serwowaną wizję absolutnie najgorszych rzeczy, które się mogą wydarzyć - w rozdziale o bezpieczeństwie była nawet informacja o tym, że dziecko potrafi się zabić kablem ;D :D Także co kto lubi :D
 
Do góry