reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

Hej dziewczyny a które witaminy dla kobie w ciąży zażywacie i używacie za najlepsze? Ja do tej pory miałam pregna ale lekarz kazał mi odstawić i polecił mamadha albo prentaluno czy coś w tym guście i nie wiem na które się zdecydować
Ja biorę LittleMe i OmegaMe Prenatal. Polecam profile na insta paulina.ihnat oraz 2w1_dietetyka_plodnosci. Dziewczyny dużo mówią o tym na co zwrócić uwagę jeśli chodzi o składy suplementów.
 
reklama
Hej dziewczyny a które witaminy dla kobie w ciąży zażywacie i używacie za najlepsze? Ja do tej pory miałam pregna ale lekarz kazał mi odstawić i polecił mamadha albo prentaluno czy coś w tym guście i nie wiem na które się zdecydować
Duża podpowiedzią może być recenzja Pana Tabletki. On weryfikuje skład suplementów pod kątem aktualnych zaleceń.
 
Hej dziewczyny a które witaminy dla kobie w ciąży zażywacie i używacie za najlepsze? Ja do tej pory miałam pregna ale lekarz kazał mi odstawić i polecił mamadha albo prentaluno czy coś w tym guście i nie wiem na które się zdecydować
ja do tej pory słyszałam tylko o Femibion. Teraz czekam co mi będzie kazał lekarz brać, bo i tak biorę inny kwas foliowy bo ten z suplementów mi się nie wchłania i już całkiem zgubiłam czy mam brać cały gotowy zestaw? Czy to bez sensu? Biorę oddzielnie magnez, wit c i d, ale może to za mało?
 
ja do tej pory słyszałam tylko o Femibion. Teraz czekam co mi będzie kazał lekarz brać, bo i tak biorę inny kwas foliowy bo ten z suplementów mi się nie wchłania i już całkiem zgubiłam czy mam brać cały gotowy zestaw? Czy to bez sensu? Biorę oddzielnie magnez, wit c i d, ale może to za mało?
W zaleceniach są następujące składniki. Jest ich trochę, więc wygodnie jest mieć jeden suplement zawierający wszystko.

Cytuje że strony Pana Tabletki.
W swoich rekomendacjach Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wymienia 5 składników, na które należy podczas ciąży zwrócić szczególną uwagę:

  • Kwas foliowy
  • DHA
  • Jod
  • Witamina D
  • Żelazo
Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że każda kobieta ciężarna powinna zażywać wszystkie te elementy (przy prawidłowych wynikach badań suplementacja żelaza nie jest konieczna).
 
W zaleceniach są następujące składniki. Jest ich trochę, więc wygodnie jest mieć jeden suplement zawierający wszystko.

Cytuje że strony Pana Tabletki.
W swoich rekomendacjach Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wymienia 5 składników, na które należy podczas ciąży zwrócić szczególną uwagę:

  • Kwas foliowy
  • DHA
  • Jod
  • Witamina D
  • Żelazo
Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że każda kobieta ciężarna powinna zażywać wszystkie te elementy (przy prawidłowych wynikach badań suplementacja żelaza nie jest konieczna).
właśnie z tym żelazem to jest tak, że robiłam sobie rok temu i uwaga! Miałam za dużo.😂 a ja nie jadam mięsa, baaaardzo sporadycznie. Może potworze żelazo, bo może w ciąży się zmienia?
 
reklama
Ja też polecam artykuł Pana Tabletki - ktoś teraz polecał i przeczytałam. O tym żelazie też słyszałam i ze magnez podobno nie zawsze jest potrzebny bo ma całkiem niezłą wchłanialność z jedzonka.
Ja się tylko zastanawiam nad tymi kwasami dha - zamówiłam sobie jednak mamadha - ale my dosyć ryb jemy, w zasadzie to same ryby i ewentualnie białe mięso i zastanawiam się czy to nie będzie znowu za dużo, ale to dopytam się gin w przyszłym tygodniu.
Tak samo jak nie wszystkie ryby można jeść a ja ostatnio usłyszałam ze makrela z puszki - dla mnie guilty pleasure z taką białą bułką kajzerką - jest niezdrowe bo jedzenie z tych puszek nabiera szkodliwych elementów i jest to ogólnie niezdrowe nie tylko w ciąży, ale nie wiem czy to nie teoria spiskowa i nie mam na to żadnego źródła więc jak ktoś coś wie w temacie to chętnie się dowiem :D
Ja ogólnie jestem bardzo zainteresowana dietami i żywieniem ogólnie więc jak macie jakieś nowinki chwalcie się!
 
Ostatnia edycja:
Do góry