reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

tylko jak uważać ? 😀 ja mam tak, że czuje że jak nie zjem to zwymiotuje. I od większości jedzenia mnie odrzuca, a chce mi się jeść. Aż słyszę jak mi burczy
No ja też tak mam, kupiłam właśnie dwie duże paczki pomidorków koktajlowych i wcinam :) różne owoce warzywa byle nie węglowodany, bo nie poznam siebie za dwa miesiące ;)
 
reklama
dasz radę! Szybko minie. A też tak się męczysz w pracy? Ja to jestem tak zmęczona , mimo że siedzę przy biurku i za dużo nie robię. Ciagle ziewam. Wczoraj kolega z pracy się mnie pyta co mi się dzieje, że chodzę jakaś bez życia. Zaraz skończą mi się powody co mi jest. A to już mówiłam, że ciężki week, a to że przeziębiona, niewyspana. 😀
Ja to jak mi mówili jeszcze przed ciążą że jakaś smutna i niewyraźna jestem to zawsze mówiłam że pogoda albo zmęczona jestem, co było prawdą, do tego sfrustrowana ale już to pomijałam. Niech ludzie nie wciskają wszędzie swoich nosów.
Ja dziś w nocy mało spałam bo jakoś mnie wzięło na nerwy, że może się coś złego stać jak ostanimi razy i chodziłam sprawdzać w nocy do łazienki ehh. Ale jest póki co wszystko ok więc odliczam dni do wizyty w następny czwartek i mam nadzieje, że będzie już coś widać i się uspokoje :)
Mnie wczoraj pierwszy raz brzuch pobolewał jak na okres i przed spaniem jeszcze poszłam do łazienki, oczywiście czysto, ale w nocy śniła mi się krew na prześcieradle :(
Hej dziewczyny a które witaminy dla kobie w ciąży zażywacie i używacie za najlepsze? Ja do tej pory miałam pregna ale lekarz kazał mi odstawić i polecił mamadha albo prentaluno czy coś w tym guście i nie wiem na które się zdecydować
W zaleceniach są następujące składniki. Jest ich trochę, więc wygodnie jest mieć jeden suplement zawierający wszystko.

Cytuje że strony Pana Tabletki.
W swoich rekomendacjach Polskie Towarzystwo Ginekologów i Położników wymienia 5 składników, na które należy podczas ciąży zwrócić szczególną uwagę:

  • Kwas foliowy
  • DHA
  • Jod
  • Witamina D
  • Żelazo
Nie jest to jednak równoznaczne z tym, że każda kobieta ciężarna powinna zażywać wszystkie te elementy (przy prawidłowych wynikach badań suplementacja żelaza nie jest konieczna).
Ja biorę dalej pregna start, tak jak przed zajściem póki mi się nie skończy, później mam brać prenatal Uno. Mój gin te poleca, bo oba mają dwie formy kwasu foliowego, co dla mnie akurat okazało się bardzo dobre przez mutacje które mi wczoraj wyszły i mogę nieprawidłowo wchłaniać zwykły kwas foliowy, a 50% Polaków ma tę mutacje, stąd pewnie jego zalecenia.

Dha jest wskazane od drugiego trymestru, gdy jest intensywny wzrost mózgowia i innych ważnych struktur. A żelaza nie powinno się suplementować we wczesnej ciąży bez wskazań, gdyż może to prowadzić do poronień i zwiększać ryzyko stanu przedrzucawkowego w późniejszej ciąży.
Ja biorę jeszcze magnez 3x1 bo w ciąży jest zwiększone zapotrzebowanie i zapobiega skurczom, Wit b complex i Wit C i D.
Cześć mamuśki, troszkę Was podczytuję i melduje się jako przyszła październikowa mama. Termin z OM 12 października. Mam już 4-latka, dwie straty i to moja ostatnia próba z racji na wiek.
Jestem już po pierwszej wizycie, mam mutacje MTHFR i PAI-1( choć z pierwsza ciąża nie było problemu) jestem od początku na lekach. Trzymam za Nas wszystkie kciuki
Ja wczoraj się dowiedziałam że mam te dwie mutacje, póki co ciąża jest młodsza, ale żyje i mam nadzieję że nadrobi. Witaj na pokładzie :) Widziała coś na usg? Na jakim etapie jesteś?
 
Cześć Dziewczyny!
Jestem po długo wyczekiwanej wizycie, żeby było już coś widać i opłaca się czekać:)
Wszystko jest na swoim miejscu, widać kruszynkę, główkę, serduszko ❤️ Cudowne uczucie, aż się wzruszyłam na wizycie:)
Za dwa tyg następna wizyta z gotowymi badaniami krwi i zakładamy kartę ciąży.
Fasolka ma już 0,6cm, dostałam piękne wyraźne zdjęcie, jednak dobry sprzęt to jest to!

Z podpowiedzi to: biorę Femibion i dodatkowo wit D, żeby było jej więcej. Jest kilka innych tez dobrych suplementów, jak Omega Med, Doppelherz, MamaDHA premium, ale ja nie umiem łykać kobył i dlatego zdecydowałam się na Femibion, poza tym jest też dobry cenowo.

Mdłości- jestem po teście opaski SeaBand i powiem Wam- rewelacja, cały dzień bez mdłości oprócz wilczego głodu oczywiście, ale to wiadomo, ze będzie :) można kupić ją na Allegro, trzeba tylko odpowiednio założyć na ręce, jak w instrukcji i już.

Pozdrawiam gorąco!
PS. Omg ile tych wpisów tutaj, nie nadążam, kiedy to czytać!?:))))
 
Hej dziewczyny.... No ja covid i to taki fest. Mam goraczke muszę zbijać paracetamolem i okładami bo skacze mocno. Jestem już przerażona, boli mnie w klacie, jestem w ogóle cała obolała... W poniedziałek miałam miec gin i dupa...
Też miałam covid na początku ciąży. Robiłam test ciążowy na kwarantannie. Obyś to łagodnie przeszła, ja bardzo źle się czułam przez dwa dni. Bierz tylko leki dla kobiet w ciąży
 
Hej dziewczyny.... No ja covid i to taki fest. Mam goraczke muszę zbijać paracetamolem i okładami bo skacze mocno. Jestem już przerażona, boli mnie w klacie, jestem w ogóle cała obolała... W poniedziałek miałam miec gin i dupa...
Rozmawiałam wczoraj z ginem na temat covidu bo też przeszłam w ciąży i powiedział że na tak wczesnym etapie choroba nie ma potencjalnego wpływu na rozwój ciąży. Ja przeszłam codiv ze średnimi objawami tym razem, szybko minęło na szczęście. Mam nadzieję że u Ciebie też tak będzie! :)
 
Cześć Dziewczyny!
Jestem po długo wyczekiwanej wizycie, żeby było już coś widać i opłaca się czekać:)
Wszystko jest na swoim miejscu, widać kruszynkę, główkę, serduszko ❤️ Cudowne uczucie, aż się wzruszyłam na wizycie:)
Za dwa tyg następna wizyta z gotowymi badaniami krwi i zakładamy kartę ciąży.
Fasolka ma już 0,6cm, dostałam piękne wyraźne zdjęcie, jednak dobry sprzęt to jest to!

Z podpowiedzi to: biorę Femibion i dodatkowo wit D, żeby było jej więcej. Jest kilka innych tez dobrych suplementów, jak Omega Med, Doppelherz, MamaDHA premium, ale ja nie umiem łykać kobył i dlatego zdecydowałam się na Femibion, poza tym jest też dobry cenowo.

Mdłości- jestem po teście opaski SeaBand i powiem Wam- rewelacja, cały dzień bez mdłości oprócz wilczego głodu oczywiście, ale to wiadomo, ze będzie :) można kupić ją na Allegro, trzeba tylko odpowiednio założyć na ręce, jak w instrukcji i już.

Pozdrawiam gorąco!
PS. Omg ile tych wpisów tutaj, nie nadążam, kiedy to czytać!?:))))
Super 😊 Piękne wiadomości, bardzo się cieszę
 
reklama
Cześć Dziewczyny!
Jestem po długo wyczekiwanej wizycie, żeby było już coś widać i opłaca się czekać:)
Wszystko jest na swoim miejscu, widać kruszynkę, główkę, serduszko ❤️ Cudowne uczucie, aż się wzruszyłam na wizycie:)
Za dwa tyg następna wizyta z gotowymi badaniami krwi i zakładamy kartę ciąży.
Fasolka ma już 0,6cm, dostałam piękne wyraźne zdjęcie, jednak dobry sprzęt to jest to!

Z podpowiedzi to: biorę Femibion i dodatkowo wit D, żeby było jej więcej. Jest kilka innych tez dobrych suplementów, jak Omega Med, Doppelherz, MamaDHA premium, ale ja nie umiem łykać kobył i dlatego zdecydowałam się na Femibion, poza tym jest też dobry cenowo.

Mdłości- jestem po teście opaski SeaBand i powiem Wam- rewelacja, cały dzień bez mdłości oprócz wilczego głodu oczywiście, ale to wiadomo, ze będzie :) można kupić ją na Allegro, trzeba tylko odpowiednio założyć na ręce, jak w instrukcji i już.

Pozdrawiam gorąco!
PS. Omg ile tych wpisów tutaj, nie nadążam, kiedy to czytać!?:))))
ale cudowne wieści! ❤️❤️❤️ to jest niesamowite uczucie i ulga kiedy już widać. Gratulacje i dużo zdrówka dla Was. Ps a kiedy masz termin ? I jaki to już tydzień?
 
Do góry