reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2022

reklama
Ja też polecam artykuł Pana Tabletki - ktoś teraz polecał i przeczytałam. O tym żelazie też słyszałam i ze magnez podobno nie zawsze jest potrzebny bo ma całkiem niezłą wchłanialność z jedzonka.
Ja się tylko zastanawiam nad tymi kwasami dha - zamówiłam sobie jednak mamadha - ale my dosyć ryb jemy, w zasadzie to same ryby i ewentualnie białe mięso i zastanawiam się czy to nie będzie znowu za dużo, ale to dopytam się gin w przyszłym tygodniu.
Tak samo jak nie wszystkie ryby można jeść a ja ostatnio usłyszałam ze makrela z puszki - dla mnie guilty pleasure z taką białą bułką kajzerką - jest niezdrowe bo jedzenie z tych puszek nabiera szkodliwych elementów i jest to ogólnie niezdrowe nie tylko w ciąży, ale nie wiem czy to nie teoria spiskowa i nie mam na to żadnego źródła więc jak ktoś coś wie w temacie to chętnie się dowiem :D
Ja ogólnie jestem bardzo zainteresowana dietami i żywieniem ogólnie więc jak macie jakieś nowinki chwalcie się!
Ja właśnie jadłam makrele z puszki z tydzień temu bo miałam tak ogromną ochotę. Wygoglalam i gdzieś pojawił się artykuł, że makrela zdrowa w ciąży, to już nie wchodzilam w link bo się balam, że będzie jak z wędzonym łososiem. Że jednak nie wolno. 😋 ale od teraz postanowiłam poprawę i bardziej świadomie się odżywiać.
 
Co do suplementów to ja biorę tylko jod, no i witaminę D osobno, bo biorę całą zimę. Taki wieloskładnikowy preparat z DHA zamierzam brać od drugiego trymestru, takie zawsze miałam zalecenia od lekarzy, chyba że coś się zmieniło
 
Co do suplementów to ja biorę tylko jod, no i witaminę D osobno, bo biorę całą zimę. Taki wieloskładnikowy preparat z DHA zamierzam brać od drugiego trymestru, takie zawsze miałam zalecenia od lekarzy, chyba że coś się zmieniło
oj, nie jod, tylko kwas foliowy
 
U mnie był cały czas ovarin, ale zmieniłam na pregnę start z podobnym składem bo jest kwas foliowy wit. B6 i B12, tak samo D, ale już lepsza bo 2000j., ale też jod a mam problemy z tarczycą i cynk. Żelazo mam w normie bo sprawdzałam przy okazji 2 bety. A dha nie wiem czy osobno nie suplementować, ale czekam co lekarz powie 😊 a bierzecie jakieś leki?
 
Ja po pozytywnym tescie zmienilam sam kwas foliowy i osobno witamine D na doppelherz mama premium i tylko to biorę.

Dzisiaj musiałam poratować się apapem bo nie wiem czy pogoda czy co ale bol glowy chce mi czaszkę rozłupać 😑
 
Ja biorę mama dha premium + w zasadzie jeszcze przed zajściem. Z miesiąc wcześniej zaczęłam. Ktoś pisał na jakimś forum, ze po braniu tych tabletek mu się udało. Tak jak polecają te oleje z wiesiolka, tak ktoś gdzieś pisał o tych tabletkach. I u mnie się sprawdziło. Bo miesiąc po ich zażywaniu, udało się zajsc. Jeszcze nie wiadomo, czy wszystko dobrze bo czekam w stresie na pierwsza wizytę, ale gdzieś tam wierzę że mój organizm dobrze na te tabletki reaguje (mimo że wielu narzeka na ich wielkość).

Straszne to czekanie do pierwszej wizyty.
 
Ja po pozytywnym tescie zmienilam sam kwas foliowy i osobno witamine D na doppelherz mama premium i tylko to biorę.

Dzisiaj musiałam poratować się apapem bo nie wiem czy pogoda czy co ale bol glowy chce mi czaszkę rozłupać 😑
Ja też to będę brać jak tylko skończę prenatal, ma super sklad 😉
 
reklama
Cześć mamuśki, troszkę Was podczytuję i melduje się jako przyszła październikowa mama. Termin z OM 12 października. Mam już 4-latka, dwie straty i to moja ostatnia próba z racji na wiek.
Jestem już po pierwszej wizycie, mam mutacje MTHFR i PAI-1( choć z pierwsza ciąża nie było problemu) jestem od początku na lekach. Trzymam za Nas wszystkie kciuki
 
Do góry