reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Hej dziewczyny, ja miałam mieć wizytę 18 i lipa musiałam przełożyć bo miałam pilny wyjazd a teraz idę dopiero 1 kwietnia rano na prenatalne a popołudniu do gina. Dzisiaj byłam w aptece, bo dosłownie od 2 dni mnie tak krocze swędzi, że szok zaczerwienione wszystko mam, babka w aptece mówiła że może być wina wysokiego cukru 🤷‍♀️ a tak to mało wiele. Dzisiaj nax,la mnie ochota na sałatkę i nikt w domu że mną niechce jeść, salatka ze szpinakiem i buraczkiem No i feta😋 pycha
 

Załączniki

  • Screenshot_20210320-165141_Gallery.jpg
    Screenshot_20210320-165141_Gallery.jpg
    404,7 KB · Wyświetleń: 43
reklama
Jak ja wchodziłam w sobotę na sor to nikt nie mierzył temperatury, żadnego wywiadu tez ie było, ale w poniedziałek to juz i owszem.
 
Wiecie jak to jest w obecnych czasach z wizytą na Sorze? Miałam gorączkę przez dwa dni, w tym półtora dnia 38 stopni. Zbijalam paracetamolem za zgodą mojego ginekologa. Przeszło mi i już się cieszyłam, a tu dziś pojawiły mi się różowe plamienia. Nie dużo ale troszkę tego jest. No toż znowu zmartwienie.. a oczywiście jest sobota [emoji52] więc jakbym chciała sprawdzić co się dzieje to tylko na Sor. Ale jak zrobią mi wywiad i powiem,że dwa dni wcześniej miałam gorączkę 38 stopni to mnie pewnie nawet nie wpuszcza [emoji15] [emoji86]
A ja bym wspominała o gorączce. Ja bym wolała żeby wszystko dobrze sprawdzili i szczerze zostawili na oddziale pod dobrą opieką niż miałabym się stresować .
 
Hej dziewczyny, ja miałam mieć wizytę 18 i lipa musiałam przełożyć bo miałam pilny wyjazd a teraz idę dopiero 1 kwietnia rano na prenatalne a popołudniu do gina. Dzisiaj byłam w aptece, bo dosłownie od 2 dni mnie tak krocze swędzi, że szok zaczerwienione wszystko mam, babka w aptece mówiła że może być wina wysokiego cukru 🤷‍♀️ a tak to mało wiele. Dzisiaj nax,la mnie ochota na sałatkę i nikt w domu że mną niechce jeść, salatka ze szpinakiem i buraczkiem No i feta😋 pycha
hmmmm pobierz sobie probiotyki. Jakis lacovaginal dopochwowo i doustnie estabion mama/trivagin. No to jest etap ciazy co nie bardzo sobie piczke czyms posmarujesz. Normalnie to bym polecila jakis gynoxin i clotrimazol i jazda, ale nie mozna. Wietrz sie, narazie daruj sobie golenie, nos bawelniane gacie, myj sie najlepiej sama woda, a jak musisz miec mydelko to jakis mocovagin lub szare najlepiej, zrezygnuj z kapieli na rzecz prysznica, ale nie płucz nim się w środku. Tyle co z moich doswiadczen z grzybicami :p
 
Oglądam właśnie :D dopiero zaczęłam. I film El Camino obejrzeliśmy z mężem ale trochę mnie nudził.
El Camino trzeba obejrzeć dopiero po tym jak zobaczysz wszystkie sezony Breaking bed. Ja obejrzałam w zeszłym roku na początku pandemii. Nie mogłam Się z mężem oderwać. Świetny serial. Potem obejrzeliśmy El Camino. A następnie Better call Saul. Teraz czekamy na kolejny sezon tego ostatniego. 😉
 
El Camino trzeba obejrzeć dopiero po tym jak zobaczysz wszystkie sezony Breaking bed. Ja obejrzałam w zeszłym roku na początku pandemii. Nie mogłam Się z mężem oderwać. Świetny serial. Potem obejrzeliśmy El Camino. A następnie Better call Saul. Teraz czekamy na kolejny sezon tego ostatniego. 😉
No to my tez najpierw BB i El camino, a teraz Saul. :D dobry jest ten prawnik.
 
hmmmm pobierz sobie probiotyki. Jakis lacovaginal dopochwowo i doustnie estabion mama/trivagin. No to jest etap ciazy co nie bardzo sobie piczke czyms posmarujesz. Normalnie to bym polecila jakis gynoxin i clotrimazol i jazda, ale nie mozna. Wietrz sie, narazie daruj sobie golenie, nos bawelniane gacie, myj sie najlepiej sama woda, a jak musisz miec mydelko to jakis mocovagin lub szare najlepiej, zrezygnuj z kapieli na rzecz prysznica, ale nie płucz nim się w środku. Tyle co z moich doswiadczen z grzybicami :p
Dzięki wielkie, bo zaraz jak kotka będę tarła dupskiem o asfalt, tak swędzi
 
reklama
Bzdura, mam 30l. i gin kazał robić też pappa i bynajmniej nie po to zebym "poczuła się bardziej komfortowo".
Przykład pierwszy z brzegu, w mojej rodzinie dziewczyna zrobiła samo USG, nie było obciążeń w rodzinie i do 35l. było jej jeszcze daleko. Dziecko urodziło się z poważną wadą serca, gdyby zrobiła pappa byłaby szansa na wykrycie.
Nie napisałam przecież że młodsze dziewczyny nie powinny tego testu robić. Po 35 roku lekarz kieruje obligatoryjnie, a przed 35 jest to fakultatywne. Chodziło mi o to ze nawet jeśli MŁODEJ ciężarnej lekarz nie skieruje to ona może sobie taki test zrobić na własną rękę.
Moja przyjaciółka będąc w wieku 27 lat urodziła chłopca z ZD chociaż nigdy w rodzinie jej i jej męża nie było żadnego przypadku tej choroby. To było 12 lat temu. Chodziła prywatnie do ordynatora jednego z łódzkich szpitali położniczych. Nie dostrzegł żadnych nieprawidłowości w obrazie usg. Nie zlecił PAPPy. To było jej drugie dziecko. O chorobie dowiedziała się po porodzie.
 
Ostatnia edycja:
Do góry