reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

PAPPA jest w przypadku kobiet do 35 roku życia wskazane tylko wtedy gdy są jakieś wątpliwości w obrazie usg płodu czy np. jest obciążony wywiad, choćby dziecko z ZD w rodzinie. Jeśli w USG jest wszystko ok to test PAPPA jest zbedny.
Ja robiłam PAPPA tylko w ostatniej tj. trzeciej ciazy bo na usg u lekarza prowadzącego była obnizona echogenicznosc jelit dzidzi. Ostatecznie okazało się wszystko ok. Rocznikowo miałam wtedy 34 lata więc robiłam odpłatnie.
No to może albo obeny dmucha na zimne albo ma podpisaną umowę z alabem dlatego mnie kieruje :p Teraz rocznikowo mam 32. Moje piniędze. :(
 
reklama
@matylkafm ja nie twierdzę że jeśli w rodzinie nie ma dziecka z wadą to ma się gwarancję zdrowego dziecka. Napisałam tylko że w przypadku kobiet młodszych niż 35 lat jeśli np. wywiad nie jest obciążony to nie ma wskazań do testu PAPPA.
Każda ciężarna przed 35 rokiem życia może sobie zrobić PAPPA odpłatnie jeśli to spowoduje że będzie się czuła bardziej komfortowo.
Bzdura, mam 30l. i gin kazał robić też pappa i bynajmniej nie po to zebym "poczuła się bardziej komfortowo".
Przykład pierwszy z brzegu, w mojej rodzinie dziewczyna zrobiła samo USG, nie było obciążeń w rodzinie i do 35l. było jej jeszcze daleko. Dziecko urodziło się z poważną wadą serca, gdyby zrobiła pappa byłaby szansa na wykrycie.
 
@matylkafm ja nie twierdzę że jeśli w rodzinie nie ma dziecka z wadą to ma się gwarancję zdrowego dziecka. Napisałam tylko że w przypadku kobiet młodszych niż 35 lat jeśli np. wywiad nie jest obciążony to nie ma wskazań do testu PAPPA.
Każda ciężarna przed 35 rokiem życia może sobie zrobić PAPPA odpłatnie jeśli to spowoduje że będzie się czuła bardziej komfortowo.
to też nie jest prawda, pappa wskazuję np też na problemy z łożyskiem czy możliwość porody przedwczesnego więc nie robi się tego dla poczucia komfortu tylko dla bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Usg prenatalne w połączeniu z testem pappa daje pełny obraz sytuacji.
 
to też nie jest prawda, pappa wskazuję np też na problemy z łożyskiem czy możliwość porody przedwczesnego więc nie robi się tego dla poczucia komfortu tylko dla bezpieczeństwa i odpowiedzialności. Usg prenatalne w połączeniu z testem pappa daje pełny obraz sytuacji.
Tak mi to mój gin tłumaczył właśnie :) że razem z usg pappa da mu pełny obraz sytuacji.
 
moim zdanie masz bardzo dobrego lekarza :) usg i test pappa to razem daje pełen obraz diagnostyki i napewno może tylko pomoc
:p no jestem zawdowolona z niego puki co hehe. cisnienie mierze, ale dzis 116 / 65. Kazal to kazal :D Tylko ten jest mlody, świeżo po onkologii ginekologicznej, a poprzedni to konczyl medycyne jeszcze w zsrr. Ten ma podejscie zapobiegawcze, a tamten mial wyjebawcze, a potem skrajnosc bo panika i radykalne rozwiazania.
 
Wiecie jak to jest w obecnych czasach z wizytą na Sorze? Miałam gorączkę przez dwa dni, w tym półtora dnia 38 stopni. Zbijalam paracetamolem za zgodą mojego ginekologa. Przeszło mi i już się cieszyłam, a tu dziś pojawiły mi się różowe plamienia. Nie dużo ale troszkę tego jest. No toż znowu zmartwienie.. a oczywiście jest sobota [emoji52] więc jakbym chciała sprawdzić co się dzieje to tylko na Sor. Ale jak zrobią mi wywiad i powiem,że dwa dni wcześniej miałam gorączkę 38 stopni to mnie pewnie nawet nie wpuszcza [emoji15] [emoji86]
 
Wiecie jak to jest w obecnych czasach z wizytą na Sorze? Miałam gorączkę przez dwa dni, w tym półtora dnia 38 stopni. Zbijalam paracetamolem za zgodą mojego ginekologa. Przeszło mi i już się cieszyłam, a tu dziś pojawiły mi się różowe plamienia. Nie dużo ale troszkę tego jest. No toż znowu zmartwienie.. a oczywiście jest sobota [emoji52] więc jakbym chciała sprawdzić co się dzieje to tylko na Sor. Ale jak zrobią mi wywiad i powiem,że dwa dni wcześniej miałam gorączkę 38 stopni to mnie pewnie nawet nie wpuszcza [emoji15] [emoji86]
To nie mow o goraczce. Tesciowej przez gorączkę nie chcieli wpuścić z kamieniami żółciowymi. omg...U mnie w miescie wypelniasz ankiete, mierzą Ci temperature w nadgarsku i idziesz na sor. Szpital jest pusty jak jakis URBEX.
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry