reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Witam, bylam dzisiaj na wizycie wg usg 10+0 3,15 cm, wszystko w porzadku. Następna za dwa tyg, nie wiem czy caly czas tak bede chodzic co 2 tyg🤔 ale w sumie.mi to nie przeszkadza. 2 kwietnia mam prenatalne i to bedzie stres😱 ciekawe czy juz bedzie widac plec?
 
reklama
U mnie dzisiaj spokojnie. Wczorajszą noc i dzisiaj czysto. Jutro wizyta u gina i zamierzam wspomnieć mu o tym że próbowałam uzyskać pomoc od niego z infekcją intymną czy bakteryjną (bo przecież nawet nie wiem skąd te pieczenie przez 3 tygodnie) a zostałam zignorowana. Bo jak od rana googluje to mogło doprowadzić do stany w jakim dzisiaj jestem...
Mam pytanie do, dziewczyn biorących progesteron dopochwowo. Biorę 3x2 i zastanawia mnie czy to normalne że przy wkładaniu jej na palcu zostaje mi szara maź. Czy może jest jakiś problem z wchłanianiem się go? Jutro na pewno zapytam lekarza o to chyba że ze stresu połowę zapomnę🙈
 
Też biorę luteinę 100 mg 3x2. To normalne że zostaje część przy aplikacji się wydostaje. Tak samo jak podczas korzystania z toalety czy normalnego funkcjonowaniu. Tym się nie przejmuj. Całość się nie wchłonie.

Cieszę się że jest już spokojniej z krwawieniem. Zobacz co jutro powie lekarz. Jeśli zbagatelizuje to rozważ zmianę. Ciąża to stan w którym potrzebujesz poczucia bezpieczeństwa i oparcia- i w partnerze i w lekarzu [emoji6] Twój ginekolog trochę ma krechę póki co.
U mnie dzisiaj spokojnie. Wczorajszą noc i dzisiaj czysto. Jutro wizyta u gina i zamierzam wspomnieć mu o tym że próbowałam uzyskać pomoc od niego z infekcją intymną czy bakteryjną (bo przecież nawet nie wiem skąd te pieczenie przez 3 tygodnie) a zostałam zignorowana. Bo jak od rana googluje to mogło doprowadzić do stany w jakim dzisiaj jestem...
Mam pytanie do, dziewczyn biorących progesteron dopochwowo. Biorę 3x2 i zastanawia mnie czy to normalne że przy wkładaniu jej na palcu zostaje mi szara maź. Czy może jest jakiś problem z wchłanianiem się go? Jutro na pewno zapytam lekarza o to chyba że ze stresu połowę zapomnę[emoji85]
 
Duzo osob ma krwiaka a do konca oszczedzac sie nie da;p Dzis posprzatalam caly dom. Staralam sie uwazac, no ale jak ja tego nie zrobie to jak nie krwiak to brak higieny w tym domu zabije mi dziecko. Serio. Biore duphason , nie uprawiam seksu bo mam szlaban, nie dzwigam chociaz mam roczna corke i wczoraj musialam ja zlapac w locie, nie chodzilam na basen :D bo w wodzie to ja se lubie skakac jak zaba a to ala przysiady a to pogarsza krwiak wiec zeby mnie nie podkusilo a teraz uje i tak baseny zamkneli i staram sie nie chodzic po 12 km [emoji14] ale i tak mi sie zdazylo juz. Nie czuje zmeczenia. Ciezko spacerowac z fonem w reku i pilnowac sie zeby nie przesc za duzo. Zobaczymy w piatek czy krewiak sie wcholnal, czy nie powiekszyl. Moja kuzynka miala 5 cm krwiak i to byl juz problemik.
Uffff! Bo ja nie jestem typem oszczędnym [emoji85] i właśnie się zastanawialam jak bardzo mam się oszczędzać. W internetach doczytałam nawet o leżeniu plackiem i wstawaniu tylko do toalety
A ile cm ma Twój krwiak? Mój ma 3 cm i trochę się martwię, oby tylko szybko się wchłonął [emoji120]
18 mm. Ginekolog mówiła że to mały.

Wg mam dylemat z lekami. Teraz chodzę do dwóch ginow jednocześnie. Dzisiaj byłam u babki u której nie zamierzam prowadzic ciąży i zaleciła żeby brac duphaston jesli pojawi się krwawienie. A mój gin to taki typ lekoman co duphaston tak na zaś każdej przepisuje po pozytywnym teście i pewnie przy krwiaku kazałby jeść paczkę dziennie. Ja nie lubię brać leków na zaś [emoji19]
 
U mnie dzisiaj spokojnie. Wczorajszą noc i dzisiaj czysto. Jutro wizyta u gina i zamierzam wspomnieć mu o tym że próbowałam uzyskać pomoc od niego z infekcją intymną czy bakteryjną (bo przecież nawet nie wiem skąd te pieczenie przez 3 tygodnie) a zostałam zignorowana. Bo jak od rana googluje to mogło doprowadzić do stany w jakim dzisiaj jestem...
Mam pytanie do, dziewczyn biorących progesteron dopochwowo. Biorę 3x2 i zastanawia mnie czy to normalne że przy wkładaniu jej na palcu zostaje mi szara maź. Czy może jest jakiś problem z wchłanianiem się go? Jutro na pewno zapytam lekarza o to chyba że ze stresu połowę zapomnę🙈
Mam to samo, takie szarawo-zółtawo-nijakie 🤷🏻‍♀️
 
Uffff! Bo ja nie jestem typem oszczędnym [emoji85] i właśnie się zastanawialam jak bardzo mam się oszczędzać. W internetach doczytałam nawet o leżeniu plackiem i wstawaniu tylko do toalety 18 mm. Ginekolog mówiła że to mały.

Wg mam dylemat z lekami. Teraz chodzę do dwóch ginow jednocześnie. Dzisiaj byłam u babki u której nie zamierzam prowadzic ciąży i zaleciła żeby brac duphaston jesli pojawi się krwawienie. A mój gin to taki typ lekoman co duphaston tak na zaś każdej przepisuje po pozytywnym teście i pewnie przy krwiaku kazałby jeść paczkę dziennie. Ja nie lubię brać leków na zaś [emoji19]
nie no bez przesady. Jak masz solidne kwiaczysko to tak, ale jak to maly krwiaczek to nawet wskazane zebys funcjonowala normalnie bo ruch to zdrowie a to i konducja sa istotne w ciazy. Im lepsza forme zachowasz tym latwiej przy porodzie po porosze itp idt :p tez nie jestem typem oszczednym. Staram sie uwazac, ale z rocznym dzieckiem nie poleze. Tata w pracy do 18, babcia pracuje pol normalnie pol zdalnie :D ale to 3 dni w tyg jestem w ogole bez pomocy w domu, a to trzeba cos sprzatnac, uprac, napasc gremlina :D zlapac w locie zeby sie nie zabil i o :p Wczoraj sie schizowalam ze nia dzwignelam, ale nie plamie nic mnie nie boli wiec mam nadzieje ze ratowanie jednego dziecka nie zaszkodzilo drugiemu.
 
Uffff! Bo ja nie jestem typem oszczędnym [emoji85] i właśnie się zastanawialam jak bardzo mam się oszczędzać. W internetach doczytałam nawet o leżeniu plackiem i wstawaniu tylko do toalety 18 mm. Ginekolog mówiła że to mały.

Wg mam dylemat z lekami. Teraz chodzę do dwóch ginow jednocześnie. Dzisiaj byłam u babki u której nie zamierzam prowadzic ciąży i zaleciła żeby brac duphaston jesli pojawi się krwawienie. A mój gin to taki typ lekoman co duphaston tak na zaś każdej przepisuje po pozytywnym teście i pewnie przy krwiaku kazałby jeść paczkę dziennie. Ja nie lubię brać leków na zaś [emoji19]
W ciąży progesteron na pewno Ci nie zaszkodzi, a może tylko pomoc :) poza tym branie lekow od czasu do czasu nic nie daje, trzeba brać systematycznie
 
reklama
U mnie dzisiaj spokojnie. Wczorajszą noc i dzisiaj czysto. Jutro wizyta u gina i zamierzam wspomnieć mu o tym że próbowałam uzyskać pomoc od niego z infekcją intymną czy bakteryjną (bo przecież nawet nie wiem skąd te pieczenie przez 3 tygodnie) a zostałam zignorowana. Bo jak od rana googluje to mogło doprowadzić do stany w jakim dzisiaj jestem...
Mam pytanie do, dziewczyn biorących progesteron dopochwowo. Biorę 3x2 i zastanawia mnie czy to normalne że przy wkładaniu jej na palcu zostaje mi szara maź. Czy może jest jakiś problem z wchłanianiem się go? Jutro na pewno zapytam lekarza o to chyba że ze stresu połowę zapomnę🙈
To normalne, mi tez zostaje na aplikatorze a potem na majtach 😅 porozmawiaj z ginem o infekcji, myśle ze w Twoim przypadku konfrontacja jest jak najbardziej wskazana. Wazne żeby mieć wsparcie od lekarza, spokojna głowa w ciąży to podstawa 💪♥️
 
Do góry