reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Zgodnie z wytycznymi clotrimazol bezpieczny dopiero od 3 miesiąca.. ja chciałam zakupić clotidal bez recepty, ale koniec końców zadzwoniłam do ginekologa i zakazał, przepisał macromax500 i kazał uzupełniać trivaginem co i tak brałam. 🤷🏻‍♀️
No widzisz zgłupieć idzie już z tym wszystkim. Ja miałam swędzenie i pieczenie do tego bez twarożku na dole a lekarz kazał brać globulki dopochwowe z clotrimazolem i smarować dodatkowo przez tydzień. Oczywiście e-mailowo.
 
Ja właśnie tak na zakończenie dnia, przytuliłam się z porcelanka 🤢a w ogóle po krotce opowiem Wam sytuacje mojego chłopa z pracy we wtorek jego szef chodził po firmie mimo ze dzień wcześniej robił testy bo czuł się zle i wszyscy wiemy ze do wyników nie można wychodzic z domu a ten jeszcze po firmie między ludźmi się kręcił no i dostał info ze jest pozytywny jeszcze zdążył wszystkich poinformować ze jest pozytywny. No i mój zadzwonił powiedział mi sytuacje i kazałam natychmiast mu wyjsc z pracy po pierwsze bo mamy USG w pn i chcemy zrobić NIPT testy tez w przyszłym tygodniu i chyba bym się wkur...gdyby się okazało ze nie możemy tego zrobić przez tego typa bo go zaraził no wiec jeszcze nie wszystko pewne bo dziś robiliśmy testy i jutro mamy wyniki a ze bezobjawowych jest więcej niż objawowych to czekam jak na szpilce na wyniki🤦‍♀️
Jest bardzo dużo nieodpowiedzialnych ludzi.
 
A jak Wam lekarze mówią o tych testach NIFT czy polecane są każdej kobiecie w każdym wieku czy podczas wywiadu stwierdzają ze jest ryzyko ze względu na wady w rodzinie?(takie oczywiście były by podstawa dla mnie)czy wybór każdej indywidualnie?jestem ciekawa bo mi położna powiedziała ze do 35roku życia raczej nie mówią o tym (ja mam 33) ale ze my z moim lubym z góry założyliśmy ze chcemy to ja poprosiłam o info. Jak zaszłam w pierwsza ciąże i druga to nikt o tym nie mówił 🤷‍♀️Pytam z ciekawości...
Mi z kolei ginekolog powiedziala, ze poleca Nifty kazdej kobiecie w kazdym wieku, bo Pappa pokazuje jedynie prawdopodobienstwo wystapienia wady, a nie czy taka wada faktycznie jest. Ja jestem prosty, techniczny czlowiek i widze to tak - prawdopodobienstwo, ze nas potraci samochod tez nie jest wysokie, a jednak takie rzeczy sie dzieja 😉 oczywiscie nie chce zebyscie przez to porownanie zaczely teraz wszystkie schizowac, bo tez nie ma co na sile wymyslac chorob, ale jak mamy technologie zeby to sprawdzic to chyba warto. Tym bardziej, ze Nifty ma bardzo maly odsetek wynikow falszywie dodatnich
 
No widzisz zgłupieć idzie już z tym wszystkim. Ja miałam swędzenie i pieczenie do tego bez twarożku na dole a lekarz kazał brać globulki dopochwowe z clotrimazolem i smarować dodatkowo przez tydzień. Oczywiście e-mailowo.
W ulotce z clotidalu jest nawet napisane, że niezalecane dla kobiet w 1 trymestrze ciązy... ale nie wiem, czy to nie jest tak, że jezeli lekarz twierdzi, ze ok to ok, a to że nie jest zalecany to takie „umywamy rączki, napisalismy ze niezalecany” 😂
 
Ach i po tygodniu napisałam że dalej mi nie przeszło. Dalej swędzi, dalej czuję dyskomfort to dostałam fluomizin i dalej czekać do wizyty
Mi po tym macromaxie po 2 dniach, ale też brałam doustnie trivagin, Mąż też dostał tabletkę.😂
Teraz dmucham i chucham😂
Bałam sie zaparć to od razu flore uzupełniam + siemie lniane do jogutrów😂 żeby sie nie wysilać bo znowu te hemoroidy też mnie przerażają.. jak tak czytam.
 
W ulotce z clotidalu jest nawet napisane, że niezalecane dla kobiet w 1 trymestrze ciązy... ale nie wiem, czy to nie jest tak, że jezeli lekarz twierdzi, ze ok to ok, a to że nie jest zalecany to takie „umywamy rączki, napisalismy ze niezalecany” 😂
Mi zawsze lekarz powtarza jak przepisuje leki, że nieleczona infekcja jest groźniejsza dla płodu niż te leki. Także ja się słucham lekarza i nie sugeruje się ulotką 😉
To że coś jest niezalecane, to po prostu koncerny się zabezpieczają. W końcu żadna ciężarna nie da eksperymentować na swoim dziecku, temu jest to nieprzebadane i nie zalecają. Przykładowo jak w poprzedniej ciąży wyszedł mi hemoroid 2 tygodnie przed porodem, poszłam do apteki. Farmaceutka dała mi czopek i sama się zdziwiła, że jest napisane, że nie zalecają kobietom w ciąży. Gdzie jeszcze niedawno można było stosować, a skład się nie zmienił. Ale to właśnie jest taka podkładka.
 
Hej dziewczyny 😉
Niestety przy 10 msc bobasie nie da się Was czytać na bieżąco 😜

@Małgosia33 w ogóle nie śpię na brzuchu, ale nie z powodu ciąży, tylko nie lubię tej pozycji 😉

Mimo, że w tym roku skończę 37 lat, nie będę robiła dodatkowych odpłatnych badań prenatalnych. Jak coś wyjdzie nie tak tfu, tfu, odpukać, na usg I trymestru, to sami mnie wyślą. A jak będzie wszystko ok, to mi to wystarczy 😉

Ciągle jestem na duphastonie, na szczęście bez plamień. Lekarz powiedział, że będę go brała do końca I trymestru czyli 14 tygodnia, potem odstawiamy.
Prenatalne już za 2 tygodnie, nie mogę się doczekać.

Z objawów doskwierają mi okresowe nudności i bóle głowy, i chroniczne zmęczenie, ale jakoś daję rady.

Miłej soboty, niech nam wszystkim dzieciaczki rosną zdrowo w brzuszku 💖💪😉

A i co do antybiotyków w ciąży, mi też lekarz powtarzał, że gorsza dla dzidziusia jest nieleczona infekcja. W 3 tygodniu miałam zapalenie pęcherza, a na penicylinę jestem uczulona, więc trzeba było dobrać antybiotyk z innej grupy, już mniej zalecanej.
 
reklama
Ja za dwie godziny na kolejną wizytę. Dowiem się czy dalej muszę leżeć plackiem, czy może jednak Smarkacz postanowił trochę podrosnąc.

Według USG jestem w 8t3d, a z OM wychodzi 9t3d. A moje samopoczucie to totalna maskara. Przez poprzednie 3 ciążę czułam się cudownie. A teraz jestem rozwalona całkowicie.
Mdli mnie w kółko, nie mam siły się ruszać, nie mogę jeść bo odrazu jestem najedzona. Kromka chleba i tyle. Brak apetytu, wzdęcia (wyglądam jak w 6 miesiącu co najmniej). Do tego zmagam się z cholerna nerwicą lękową i przypaletaly mi się problemy z oddychaniem.

Mam już oficjalnie dosyć. Nie tak miało byc 🥺
 
Do góry