reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Śpię na brzuchu jeszcze, czasem przeszkadza mi to że boli mnie biust 😁
Co do infekcji ja miałam na samym początku jakoś w 5 tyg, miałam leki przepisane od gina a teraz biorę provag - doustny probiotyk, bardzo dobry jest invag dopochwowo i vitagyn c, biorę profilaktycznie to co kilka dni i jest dobrze :)
 
Ja też poki co spie jeszcze na brzuchu, korzystam poki mozna 😁 bol piersi u mnie na szczescie juz przechodzi. Niedlugo wybije 12 tydzien.
Choc powiem Wam, ze wczoraj mialam taki rozstroj zoladka i nawet nie wiem od czego - nie jadlam nic dziwnego, ze dzisiaj boje sie cokolwiek zjesc 😛 poki co herbata i dwa wafle ryzowe, wiem ze nie moge tak caly dzien, ale z drugiej steony jeden jedyny dzien to moze nic sie tak zaraz nie stanie
 
Od wczoraj poważnie zastanawiam się nad robieniem Nifty po prenatalnych. Co z tego w sumie, że lekarz mi powiedział, że jak prenatalne wyjdą ok to Nifty nie robić.. ja jestem taka, że jak jest możliwość to chcę mieć gwarancję i sprawdzić wszystko.
Jeżeli uważasz, że to jest dla Was ważne, to zrób. To jest Wasza decyzja, Wasz spokój 😉 każdy podchodzi inaczej do tego, taka prawda
 
Od wczoraj poważnie zastanawiam się nad robieniem Nifty po prenatalnych. Co z tego w sumie, że lekarz mi powiedział, że jak prenatalne wyjdą ok to Nifty nie robić.. ja jestem taka, że jak jest możliwość to chcę mieć gwarancję i sprawdzić wszystko.
Właśnie zerknęłam czym rozni się badanie Nift od NIPT który poleciła mi położna, to Wasze o którym mówicie mianowicie NIFT wykrywa większa ilość wad genetycznych a to moje tylko kilka głównych najczęściej spotykanych, ale mam znajoma która robiła oba bo już oboje są po 40stce wpadka zbyt zdrowo to się nie prowadzili no i mówiła ze pierwsze wyszło spoko a to Wasze faktycznie jest bardziej dokładne i dostali telefon ze jakaś wada serca się szykuje no wiec stres szok ale po konsultacji z lekarzem okazało się ze nic się nie dzieje 🤷‍♀️I odradziła mi to, ale ze już mam dwójkę dzieci i wszystko było dobrze i dzieci są zdrowe to zrobię NIPT żeby wykluczyć ewentualne wady. Oczywiście takie badania na pewno pozwalają przejść ciąże troszke spokojniej 😉No i chyba NIFTy są droższe?🤔z tym ze w ogóle cena jest mega wysoka w pl bo w Holandii NIPT to cena 178€ także jest kolosalna różnica.
 
Właśnie zerknęłam czym rozni się badanie Nift od NIPT który poleciła mi położna, to Wasze o którym mówicie mianowicie NIFT wykrywa większa ilość wad genetycznych a to moje tylko kilka głównych najczęściej spotykanych, ale mam znajoma która robiła oba bo już oboje są po 40stce wpadka zbyt zdrowo to się nie prowadzili no i mówiła ze pierwsze wyszło spoko a to Wasze faktycznie jest bardziej dokładne i dostali telefon ze jakaś wada serca się szykuje no wiec stres szok ale po konsultacji z lekarzem okazało się ze nic się nie dzieje 🤷‍♀️I odradziła mi to, ale ze już mam dwójkę dzieci i wszystko było dobrze i dzieci są zdrowe to zrobię NIPT żeby wykluczyć ewentualne wady. Oczywiście takie badania na pewno pozwalają przejść ciąże troszke spokojniej 😉No i chyba NIFTy są droższe?🤔z tym ze w ogóle cena jest mega wysoka w pl bo w Holandii NIPT to cena 178€ także jest kolosalna różnica.
O kurcze! Ciekawe czmeu u nas tak drogo... Ja też się non stop nad tym zastanawiam, które robić. Z jednej strony dużo kasy... można wydać na coś innego, z drugiej, czy warto skąpić na takie rzeczy? Może ew. spokój lub wiedza są ważniejsze. Muszę poradzić się mojego ukochanego dżina... ale to jeszcze trochę tygodni ;(

Ja póki co infekcji nie mam, ale powiem wam.. że tarfiłyście z temat na dzisiaj rano, bo myślałam o tym wczoraj wieczorem wczuwając się czy coś tam jednak się nie zaczyna! :D Przede wszystkim podobno ważne, żeby dowcipne żele do mycia nie miały SLS-ów bo one wysuszają i zmywają WSZYSTKO, łącznie z tym co dobre.

Ja zawsze nie miałam za dużeg biutsu więc dalej śpie na brzuchu - i super, bo od dzieciństwa tak zasypiam, brzucha nie czuje jeszcze w ogoóle, czasem pobolewa tylko... Troche zazdro ze juz macie ciążówkowe brzuszki :D
 
Śpię na brzuchu jeszcze, czasem przeszkadza mi to że boli mnie biust 😁
Co do infekcji ja miałam na samym początku jakoś w 5 tyg, miałam leki przepisane od gina a teraz biorę provag - doustny probiotyk, bardzo dobry jest invag dopochwowo i vitagyn c, biorę profilaktycznie to co kilka dni i jest dobrze :)
Ja od razu dostałam (nigdy nie miałam infekcji) i to tak naprawdę dało mi do myślenia, żeby zrobić test😂
Sama zażywałam trivagin, a pozniej macromax500, po 2 dnich przeszło🤷🏻‍♀️
Co do spania na brzuchu, to jedynie tak mogę zasnąć, martwię się jak to bedzie pózniej, druga sprawa, że teraz jestem senna całe dnie, a w nocy spie po 3-4h 🤷🏻‍♀️
 
reklama
Kurczę a ja właśnie dlatego poszłam do lekarki żeby mi przepisała coś co ciężarne mogą używać na infekcje bo myślałam ze clotrimazol jest zakazany w ciazy 🤔przewalone te infekcje ja myśle ze mi się zaczęło od suchości pochwy bo kilka razy się zapomniałam i jak doszło do bzykanka to przy wkładaniu jakby papierem ściernym tarł i teraz piecze raz swędzi ale wygoić się nie może raz lepiej raz gorzej 🤷‍♀️
Zgodnie z wytycznymi clotrimazol bezpieczny dopiero od 3 miesiąca.. ja chciałam zakupić clotidal bez recepty, ale koniec końców zadzwoniłam do ginekologa i zakazał, przepisał macromax500 i kazał uzupełniać trivaginem co i tak brałam. 🤷🏻‍♀️
 
Do góry