reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Miałam we wtorek ciemne brązowe upławy no i jak tarłam papierem to była krewka ale tylko jak „wcisnęłam” papier głębiej no i stres pojechałam do domu i leżałam bez bóli jedynie delikatne rwanie, do końca dnia spokój na kolejny dzień powtórka no i cały czas mam takie dziwne upławy żółte ale nie obfite i tu zazdroszcze Wam ze możecie iść do gina prywatnie i sprawdzić szybko co się dzieje.Zapytam w pn o co kaman. Obserwuj i lez podobno około 10tygodnia zdążają się te plamienia ale czemu ?🤷‍♀️Nie wiem...
Ja miałam, w okolicach spodziewanej miesiączki + pękło mi naczynko na szyjce. Pytałam koleżanek, każda miała mikro plamienia do 3 miesiąca, w okolicach terminu miesiączki. :)
 
reklama
Od wczoraj poważnie zastanawiam się nad robieniem Nifty po prenatalnych. Co z tego w sumie, że lekarz mi powiedział, że jak prenatalne wyjdą ok to Nifty nie robić.. ja jestem taka, że jak jest możliwość to chcę mieć gwarancję i sprawdzić wszystko.
Ja też sie zastanawiałam, ale po wypowiedziach tutaj stwierdzam, że 2000 specjalnie mnie nie zaboli, a bede miała kamień z serca zdjęty. Jestem strasznie niespokojna w ciąży. :/
 
Zgodnie z wytycznymi clotrimazol bezpieczny dopiero od 3 miesiąca.. ja chciałam zakupić clotidal bez recepty, ale koniec końców zadzwoniłam do ginekologa i zakazał, przepisał macromax500 i kazał uzupełniać trivaginem co i tak brałam. 🤷🏻‍♀️
Ooo dobrze wiedzieć, jakoś clotrimazol zawsze mi pomagał na infekcje i go posiadam to w razie W będzie czekać 👍
 
Ooo dobrze wiedzieć, jakoś clotrimazol zawsze mi pomagał na infekcje i go posiadam to w razie W będzie czekać 👍
Powiedział, że ewentualnie mogłabym na zewnątrz smarować raz dziennie, ale to była infekcja w głębii😂 na szczęście jak szybko przyszła tak i poszła, teraz dziennie jem jeden jogurt i jedna szklanka maślanki + co 3 dni trivagin, żeby znowu organizmu nie przyzwyczajać.
 
Właśnie pierwsze co to sprawdziłam czy to czas na miesiączkę no i coś w tym jest 🤔
No, ginekolog mi mówił, że bardzo często sie to zdarza, tym bardziej, że progesteron mam na poziomie 78, brak krwiaka itd. Profilaktycznie dostałam luteinę 1x1 przez 7 dni mam brać + duzo witaminy C, w razie plamień w kolejnym miesiącu też moge powtórzyć. Tylko, że tutaj zachodzi pytanko, plamienie, MIKRO plamienie dostałam po spacerze, później to juz był tylko taki brązowo-szary śluz, także chyba dopóki nie bedzie plamień, nie będe powtarzać tego zabiegu. 7 dni pobiorę i zobaczę. :D
 
A jak Wam lekarze mówią o tych testach NIFT czy polecane są każdej kobiecie w każdym wieku czy podczas wywiadu stwierdzają ze jest ryzyko ze względu na wady w rodzinie?(takie oczywiście były by podstawa dla mnie)czy wybór każdej indywidualnie?jestem ciekawa bo mi położna powiedziała ze do 35roku życia raczej nie mówią o tym (ja mam 33) ale ze my z moim lubym z góry założyliśmy ze chcemy to ja poprosiłam o info. Jak zaszłam w pierwsza ciąże i druga to nikt o tym nie mówił 🤷‍♀️Pytam z ciekawości...
 
A jak Wam lekarze mówią o tych testach NIFT czy polecane są każdej kobiecie w każdym wieku czy podczas wywiadu stwierdzają ze jest ryzyko ze względu na wady w rodzinie?(takie oczywiście były by podstawa dla mnie)czy wybór każdej indywidualnie?jestem ciekawa bo mi położna powiedziała ze do 35roku życia raczej nie mówią o tym (ja mam 33) ale ze my z moim lubym z góry założyliśmy ze chcemy to ja poprosiłam o info. Jak zaszłam w pierwsza ciąże i druga to nikt o tym nie mówił 🤷‍♀️Pytam z ciekawości...
Mi powiedział, że decyzja zależy ode mnie. On zawsze proponuję po niepewnym wyniku prenatalnych najpierw NIFTY bo bardziej czulsze, a później ewentualnie amniopunkcję. :)
 
reklama
A jak Wam lekarze mówią o tych testach NIFT czy polecane są każdej kobiecie w każdym wieku czy podczas wywiadu stwierdzają ze jest ryzyko ze względu na wady w rodzinie?(takie oczywiście były by podstawa dla mnie)czy wybór każdej indywidualnie?jestem ciekawa bo mi położna powiedziała ze do 35roku życia raczej nie mówią o tym (ja mam 33) ale ze my z moim lubym z góry założyliśmy ze chcemy to ja poprosiłam o info. Jak zaszłam w pierwsza ciąże i druga to nikt o tym nie mówił 🤷‍♀️Pytam z ciekawości...
Pytałam o to swojej lekarki. Powiedziała, że NIFTY daje dużą pewność i spokój, ale jej zdaniem w moim przypadku (28 lat, brak obciążeń genetycznych, brak przypadków ciężkich chorób w rodzinie) sugerowałaby wstrzymać się do wyników USG i PAPPA. Powiedziała, że jeżeli te badania wyjdą "bezbłędnie" to jej zdaniem nie ma potrzeby robić NIFTY.
W związku z tym ja na razie cierpliwie czekam na badania podstawowe i jeżeli będzie ok to nie będę robić NIFTY. Jeśli będzie jakieś podejrzenie, że coś może być nie tak to zrobię.
 
Do góry