reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Melduję się po wizycie z samymi dobrymi informacjami. Dziś 10+0 ☺️
Bąbel ma już 3 cm, nie bardzo chciał się pokazac, ale w końcu się przekonał. 😁
Widać było maleńkie rączki i nóżki, słyszałam też serduszko ♥️.
Za dwa tygodnie idę na USG genetyczne+ PAPPA. Lekarz powiedział, że jeżeli te badania wyjdą ok, to jego zdaniem nie ma co robić NIFTY, bo nie jestem w żadnej z grup ryzyka ani nie mam obciążeń genetycznych. ☺️
Poza tym nie ma przeciwwskazań do wdrożenia aktywności fizycznej, więc może ruszę swoją leniwą dupę i coś ze sobą zrobię. 😁
O jej !! Super, a ja wizyta dopiero 31.03 - to będzie 12 tydzień, mam nadzieję, ze wszystko będzie OK i usłyszę też takie cudowne wieści :)
 
Cześć dziewczyny! Pamiętacie mnie? W zeszłym tygodniu otrzymałam druzgocząca wiadomość, że pęcherzyk ciążowy jest pusty i za mały jak na ten wiek ciąży (z usg wyszło 4t+0) i mam się zgłosić za tydzień na potwierdzenie tego. Dzisiaj byłam na wizycie (u innej gin, do której chodziłam wcześniej, ale zmieniłam ją bo godziny mi nie pasowały ) i okazało się, że to 6t+5 jest zarodek ale czekamy jeszcze na serduszko :D wizyta za tydzień w czwartek :)
Trzymamy kciuki!!!
 
Och och! Gratulację! Też mi się marzą takie wieści, a tyle czekać tzreba! :)
Super cieszę się z Wami! :) Czy mimo wszystko myślisz o nifty?
Na razie czekam na USG i PAPPA, jeśli wszystko będzie ok to na tym zaprzestanę. Zaufam swojemu lekarzowi, bo ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu ciąż, w tym ciąż trudnych.
Jestem dobrej myśli :)
 
Cześć dziewczyny! Pamiętacie mnie? W zeszłym tygodniu otrzymałam druzgocząca wiadomość, że pęcherzyk ciążowy jest pusty i za mały jak na ten wiek ciąży (z usg wyszło 4t+0) i mam się zgłosić za tydzień na potwierdzenie tego. Dzisiaj byłam na wizycie (u innej gin, do której chodziłam wcześniej, ale zmieniłam ją bo godziny mi nie pasowały ) i okazało się, że to 6t+5 jest zarodek ale czekamy jeszcze na serduszko :D wizyta za tydzień w czwartek :)
Świetne wieści! :) Mnie też gin nastraszyła jak poszłam do niej w 5 tygodniu. Twierdziła uparcie, że ciąży nie widzi. Ani pęcherzyka, ani niczego innego na usg nie było. Pomimo bety sięgającej ok. 3 tys. w dniu wizyty. Byłam przerażona.

Tydzień temu poszłam do mojego gina na wizytę, niepewna tego co zastanę na usg. Zdziwiony był bardzo, że inna lekarka dwa tygodnie wcześniej nie widziała zupełnie niczego, bo ciąża o tydzień starsza wyszła :) Lepiej cierpliwie zaczekać i sprawdzić wszystko z trzy razy ;) dobrze, że u Ciebie się też wyjaśniło i usłyszałaś same dobre wiadomości :)
 
Dziewczyny, jak to jest z takim typowym, standardowym kalendarzem wizyt.

Pierwsze USG miałam 3 marca - 8 tydzień - potwierdzenie zarodka, serduszka, załozenie karty, zlecenie badań
Kolejną wizytę mam 31.03 - to będzie 12 tydzień ( dzień później 1.04 mam badania prenatalne)

I na razie wiem tyle. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to co dalej? Jak często powtarza się kontrole? Badania?

Dzięki :) dużo się uczę od Was <3
 
Dziewczyny, jak to jest z takim typowym, standardowym kalendarzem wizyt.

Pierwsze USG miałam 3 marca - 8 tydzień - potwierdzenie zarodka, serduszka, załozenie karty, zlecenie badań
Kolejną wizytę mam 31.03 - to będzie 12 tydzień ( dzień później 1.04 mam badania prenatalne)

I na razie wiem tyle. Jeżeli wszystko będzie w porządku, to co dalej? Jak często powtarza się kontrole? Badania?

Dzięki :) dużo się uczę od Was <3
Wszystko zależy od lekarza :) na NFZ przeważnie praktykuje się 3 badania usg - prenatalne 11-13 tc, połówkowe i jakoś po 30 tc, nie pamiętam dokładnie kiedy :)

Podczas prywatnych wizyt, przeważnie co miesiąc (na każdej wizycie) jest wykonywane usg.
 
reklama
Do góry