reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Mamaginekolog o tym pisała chyba we wpisie o usg wczesnej ciąży. Były jakieś badania prowadzone na zwierzętach które wykazały potencjalnie negatywny wpływ wczesnego słuchania. Nie było badań na ludziach ale lekarze wiedząc o tym często pozostają na motionmode czyli wizualnie patrzą na migające serduszko żeby przeliczyć czy FHR jest ok.
Hmm, a mówią, że Stany takie do przodu😂
Siostra urodziła zdrowego najgorszego łobuza na świecie, może na psotnictwo mu sie przełożyło😂
 
reklama
Właśnie ja byłam w zeszłym tygodniu u lekarza 9,5 tydzień i nie słuchaliśmy serduszka. Aż sama byłam zdziwiona. Pokazał tylko migający punkt i powiedział że lepiej nie podsłuchiwać za bardzo ;)) Czytam że niektóre z Was słuchały już a ja jeszcze nie. Ale ufam doktorowi.
Tak, nie powinno się słuchać serduszka na samym początku, dowiedziałam się tego dopiero dzisiaj, na pierwszej wizycie. Lekarz pokazał na USG migający punkt, a ja zapytałam czy możemy posłuchać (byłam przekonana, że tak 😲) na co lekarz odpowiedział, że niestety nie, bo na wczesnym etapie się tego nie zaleca, może zaszkodzić dziecku (głowica wtedy jest delikatnie podgrzewana). Powiedział, że jeśli wszystko jest dobrze i widać na USG serduszko, to nie ma sensu włączać dźwięku :)
 
Ja już po wizycie! Dziś 6+3, USG na 6tc. Serduszka jeszcze nie było widać, ale wszystko jest super - pęcherzyk, ciałko żółte i płód. Jestem szczęśliwa! 19 marca do kontroli i dopiero wtedy zleci mi badania i założy kartę ciąży - czeka na serduszko. A i powiedziała że ginekolodzy lubią jak ciężarne mają mdłości... 🤔
 

Załączniki

  • fdf97650-4701-4881-bc50-fdb091fc10ea.jpg
    fdf97650-4701-4881-bc50-fdb091fc10ea.jpg
    39,2 KB · Wyświetleń: 51
To dopiero lekcja cierpliwości dla człowieka. Podziwiam. Ja skomlę że 3 tygodnie trzeba czekać [emoji6]
Hej dziewczynh :) ja dzisiaj mialam pierwsza wizyte z polozna. Termin niby mam na 14/10/2021 ale wiem ze bedzie pozniejszy. Termin na pierwsze usg mam na 7.04 wiec troche jeszcze poczekam[emoji28]
Zdrówka. Dbaj o siebie.
Infekcja pęcherza i podejrzenie cukrzycy ciążowej . Pęcherz przeleczony a glukozę muszę wypić jeszcze raz [emoji20]
 
reklama
To znaczy że są sadystami skoro mają takie upodobania [emoji12][emoji12][emoji12]
Ja już po wizycie! Dziś 6+3, USG na 6tc. Serduszka jeszcze nie było widać, ale wszystko jest super - pęcherzyk, ciałko żółte i płód. Jestem szczęśliwa! 19 marca do kontroli i dopiero wtedy zleci mi badania i założy kartę ciąży - czeka na serduszko. A i powiedziała że ginekolodzy lubią jak ciężarne mają mdłości... [emoji848]
 
Do góry