reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Dzięki Aga 🙂 o pęcherz się martwię co średnio raz na 2 miesiące mam infekcje . Tak się zastanawiam nad tym testem obciążenia bo ciężko mi chyba będzie go teraz zrobić ze względu na nudności a jak badam cukry glukometrem to praktycznie w normie mam
 
reklama
Kurde, Wy tu o zabiegach upiększających, a ja nie mogę znieść zapachu mojego żelu pod prysznic i antyperspirantu [emoji28] któraś też tak ma? Kupiłam chyba z 10 różnych żeli wąchając przed zakupem w sklepie, ale za każdym razem okazuje się, że jednorazowe wąchnięcie w sklepie jest ok, ale namydlenie całego ciała to zbyt duża i mdląca kompozycja zapachowa. W akcie desperacji kupiłam nawet żel bez zapachu - tak twierdzi producent. W rzeczywistości to ustrojstwo zapach ma, w dodatku śmierdzi. Macie jakieś przetestowane kosmetyki, które nie powodują odruchu wymiotnego pod prysznicem? [emoji14]
Ja też mam takie jazdy z węchem [emoji1751] dezodorantu nie mogę znieść, perfum moje faceta których używa od lat [emoji28] psa (kąpią go raz w tygodniu a on cały czas mi śmierdzi). A dzisiaj prosiłam mojego faceta żeby zmienił skarpety [emoji85] a nigdy w życiu nie czułam ich zapachu [emoji1751]
U mnie 9+0 dziś [emoji4] w piątek idę na wizytę do mojej prywatnej lekarki.
Mam pytanie do dziewczyn które będą robić NIFTY, w którym tygodniu planujecie je zrobić?
Planowałam koło 11 tc ale jak koleżanka pisze że lepiej później to się wstrzymam. Dzisiaj przełożyłam też USG prenatalne o tydzień.

Ja dzisiaj mam dzień lepszego samopoczucia. Oczywiście nie wiadomo czy się cieszyć czy martwić. Jutro na szczęście wizyta [emoji3060]
 
Ja to mówiąc szczerze mam wrażenie, że jem nawet mniej niż przed ciążą, ale mam na pewno drastyczny spadek aktywności, więc pewnie stąd ten kilogram. Tak sobie marzę, że jak tylko poczuję się lepiej to wrócę do moich spacerków i waga mi się albo unormuje albo chociaż nie będzie w zawrotnym tempie szła w górę 😅
Chciałabym też śmigać na basen, ale obawiam się tych wszystkich drobnoustrojów pływających w wodzie
Ja czekam do końca pierwszego trymestru i też będę chciała włączyć jakaś dodatkową aktywność w porozumieniu z lekarzem i fizjoterapeutą. Zaczyna mnie uwierać ten brak aktywności. Mam nadzieję, że po wdrożeniu dawki ruchu we właściwej formie poczuję się lepiej :)
 
Hej dziewczynh :) ja dzisiaj mialam pierwsza wizyte z polozna. Termin niby mam na 14/10/2021 ale wiem ze bedzie pozniejszy. Termin na pierwsze usg mam na 7.04 wiec troche jeszcze poczekam😅

O matko! To jak ja! Nie wiem czy doczekam bez kontrolki pomiędzy. Zwłaszcza, że za dużo objawów nie mam - co mnie ciągle męczy i pobolewa mnie podbrzusze z lewej strony wiec wymyslam milion rzeczy ktorych sie niepotrzebnie czytalam wczesniej w necie. Jak my wytrwamy?! :D

Tak, nie powinno się słuchać serduszka na samym początku, dowiedziałam się tego dopiero dzisiaj, na pierwszej wizycie. Lekarz pokazał na USG migający punkt, a ja zapytałam czy możemy posłuchać (byłam przekonana, że tak 😲) na co lekarz odpowiedział, że niestety nie, bo na wczesnym etapie się tego nie zaleca, może zaszkodzić dziecku (głowica wtedy jest delikatnie podgrzewana). Powiedział, że jeśli wszystko jest dobrze i widać na USG serduszko, to nie ma sensu włączać dźwięku :)

Mój tez tak mówił, poza tym to podobno moze też mieć negatywny wpływ podobno na pyschikę kobiet jeśli cos tfu tfu! by się stało.
 
Ja czekam do końca pierwszego trymestru i też będę chciała włączyć jakaś dodatkową aktywność w porozumieniu z lekarzem i fizjoterapeutą. Zaczyna mnie uwierać ten brak aktywności. Mam nadzieję, że po wdrożeniu dawki ruchu we właściwej formie poczuję się lepiej :)
Ja liczę na to samo. Nawet staram się przekonać do basenu, chociaż to dla mnie od zawsze fuj. Ale jak byłam wcześniej aktywna tak teraz prawie nic, nie mam siły, szybko się męczę i zamęczam czy nie robie kuku tam lokatorowi. :) Liczę, że będę w tej grupie co w 2 trymestrze rozkwita, wygląda pięknie, błyszczy blaskiem cudowności, jest o gładkiej cerze pełnej energii kobietą :D :D :D
 
Wiecie co, przypomniałam sobie, że gdzieś na dnie szafy mam detektor tętna płodu. Wygrzebalam go, no i działa sprawnie. Słychać serduszko ale naszukałam się go strasznie.. no i słychać jeszcze bardzo słabo, bo użyłam go najwcześniej jak to możliwe.
Oczywiście jak to ja, mimo, ze detektory są dozwolone i nie szkodliwe to ja się teraz zastanawiam: Czy aby na pewno?! 😶
Nie wiedziałam że tymi domowymi sprzętami można już tak wcześnie usłyszeć serduszko! Ale tak jak dziewczyny pisały, nie poleca się słuchania na początku ciąży. Jednak później może kupię żeby mąż też mógł posłuchać, tak mi go żal że nie może ze mną chodzić na wizyty :(

Ja czekam do końca pierwszego trymestru i też będę chciała włączyć jakaś dodatkową aktywność w porozumieniu z lekarzem i fizjoterapeutą. Zaczyna mnie uwierać ten brak aktywności. Mam nadzieję, że po wdrożeniu dawki ruchu we właściwej formie poczuję się lepiej :)
O mam tak samo, mam wrażenie że robię się taka zastana, ból pleców znowu się odezwał, same spacery niewiele pomagają. Koło mnie jest klub gdzie są zajęcia dla kobiet w ciąży, jak tylko wybije mi 13 tydzień to robię tam nalot :D
 
reklama
Tak, nie powinno się słuchać serduszka na samym początku, dowiedziałam się tego dopiero dzisiaj, na pierwszej wizycie. Lekarz pokazał na USG migający punkt, a ja zapytałam czy możemy posłuchać (byłam przekonana, że tak 😲) na co lekarz odpowiedział, że niestety nie, bo na wczesnym etapie się tego nie zaleca, może zaszkodzić dziecku (głowica wtedy jest delikatnie podgrzewana). Powiedział, że jeśli wszystko jest dobrze i widać na USG serduszko, to nie ma sensu włączać dźwięku :)
Dokładnie, z tego co ja słyszałam to chodzi o to podgrzewanie, że to ciepło może być w jakiś sposób niebezpieczne dla tego małego serduszka, ale myślę, że lekarze wiedzą co robią - jak którejś z Was pozwolili posłuchać na kilka sekund to nie ma co się schizować ;-)

Nie wiedziałam że tymi domowymi sprzętami można już tak wcześnie usłyszeć serduszko! Ale tak jak dziewczyny pisały, nie poleca się słuchania na początku ciąży. Jednak później może kupię żeby mąż też mógł posłuchać, tak mi go żal że nie może ze mną chodzić na wizyty :(


O mam tak samo, mam wrażenie że robię się taka zastana, ból pleców znowu się odezwał, same spacery niewiele pomagają. Koło mnie jest klub gdzie są zajęcia dla kobiet w ciąży, jak tylko wybije mi 13 tydzień to robię tam nalot :D
Mam to samo! Ja już się czuję jakbym przytyła z 20 kg, haha (choć waga mówi co innego) i jak jakiś taki paralityk. Mam ostatnie dni przed dłuższym L4, wcześniej miałam takie tylko na kilka dni żeby dojść do siebie, bo miałam dużo pracy i powiem Wam, że w dodatku... odzwyczaiłam się od siedzenia przed kompem! Tak mi się wydaje, bo za każdym razem jak dłużej przysiedzę i wstaję to czuję okropny ból w podbrzuszu. Jak na L4 dogorywałam sobie pod kocem leżąc lub półleżąc to nie miałam takich bólów. Także cieszę się z tego L4 jak mysz do sera, bo dzisiaj mnie tak gwałtownie zabolało jakby mi ktoś cios K.O. sprzedał :-D musiałam się zbierać z podłogi
 
Do góry