reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Hej, nie słyszałam nigdy podobnych ciekawostek :-) ja bym to włożyła między historie nt. HAARP, płaskiej ziemi itp. :-D
Jako osoba bardziej techniczna, że tak powiem (jestem inżynierem) nie widzę możliwości żeby fale gsm czy laptop wydzielały jakieś szkodliwe promieniowanie. To jest wzdłuż i wszerz przebadane.
Jakiś czas temu był szał, że fale z mikrofalówki są szkodliwe i to też jest nieprawda.
Fakt jest jednak taki, że jak ktoś wierzy, że to jest szkodliwe i "po prostu wie", że to na niego źle wpływa, to niech unika. Lepiej wpłynie to na jego psychikę, mniej stresu, a tego chcemy w ciąży :-)
;p a widzisz, nie bo mi lekarz argumentowal tym ze chyba widze co sie dzieje jak np przychodzi polaczenie a tele lezy przy glosniku, a dawniej monitory tez byly jakies jonizujace czy cholera wie co :D Czlowiek poslucha, a zyjemy w czasech w ktorych nawet powietrze ma wlasciwosci kancerogenner to czlowiek juz nie wie co jest faktem a co fikcja. Mi osobiscie pewnie bedzie wygodnie walnac lapka na bebechu bo od 2 trym nie widzesiebie w pozycji po turecku przygarbionej :D Fakt ze idzie wiosna i pewnie przy komputerze moj czas bedzie mocno ograniczowny.
 
Dzień dobry :) Ależ miałam wczoraj przeboje żołądkowe... Chciałam już na IP jechać. Zwijałam się z bólu... wymioty, skurcze żołądka, aż mnie zaczęło boleć podbrzusze... Herbatkę miętową zwracałam automatycznie.
Pierwsze moje wymioty w ciąży, hahaha ;) dobrze, że już lepiej dzisiaj.
 
Dzień dobry :) Ależ miałam wczoraj przeboje żołądkowe... Chciałam już na IP jechać. Zwijałam się z bólu... wymioty, skurcze żołądka, aż mnie zaczęło boleć podbrzusze... Herbatkę miętową zwracałam automatycznie.
Pierwsze moje wymioty w ciąży, hahaha ;) dobrze, że już lepiej dzisiaj.
Wow, aż tak zle? 🙈
Choć to w sumie dobry znak 🤣 cierp!
 
Witam Was o poranku 😀
Wczoraj byłam na wizycie u gina. Ponieważ jestem na etapie szukania dobrego, który będzie prowadził moja ciążę, więc to kolejna moja wizyta w ostatnim tygodniu.
Poprzednia lekarka mi słabo podpasowala, ale ten wczorajszy był super. Więc chyba mam już lekarza prowadzącego 😊
Widziałam serduszko ❤️
Okazało się, że ciąża młodsza o 6 dni. Więc zamiast 7+0 jest 6+1 I to mnie tak trochę zastanawia, skąd taka rozbieżność.
Dostałam dużo badań które muszę zrobić no i kolejna wizyta za 2 tyg 😀
 
reklama
;p a widzisz, nie bo mi lekarz argumentowal tym ze chyba widze co sie dzieje jak np przychodzi polaczenie a tele lezy przy glosniku, a dawniej monitory tez byly jakies jonizujace czy cholera wie co :D Czlowiek poslucha, a zyjemy w czasech w ktorych nawet powietrze ma wlasciwosci kancerogenner to czlowiek juz nie wie co jest faktem a co fikcja. Mi osobiscie pewnie bedzie wygodnie walnac lapka na bebechu bo od 2 trym nie widzesiebie w pozycji po turecku przygarbionej :D Fakt ze idzie wiosna i pewnie przy komputerze moj czas bedzie mocno ograniczowny.
Tak, kiedyś faktycznie było słychać taki nieprzyjemny dźwięk w głośnikach jak tel. leżał koło włączonego głośnika. Czasem nieprzyjemny dźwięk pojawiał się nawet, gdy nikt nie dzwonił. Składają się na to dwa tematy: wszystkie stare telefony śmigały na sieci GSM, głośniki nie miały takich filtrów jakie mają teraz. Nieprzyjemny dźwięk pojawiał się, gdy telefon komunikował się z najbliższą stacją , tzw. Location Update. Telefon co jakiś tam określony przez daną sieć czas melduje się stacji bazowej. Ma to na celu stwierdzenie, w której komórce sieci się aktualnie znajduje. Chodzi o to, że jak ktoś dzwonił to sieć przekazywała połączenie od stacji do stacji aż zestawiła połączenie z Twoim telefonem. Nie musiała rozsyłać wywołania po całym obszarze działania sieci.
Teraz działa to analogicznie, tylko mówiąc w skrócie jest lepiej dopracowane :-)
Jak widać, te strasznie dźwięki nie niosły za sobą żadnego zagrożenia tak wtedy jak i dziś.
Czytałam kiedyś badania, że jak człowiek rozmawia długo przez tel komórkowy to nagrzewa mu się ucho i że na dłuższą metę to źle wpływa na mózg. Oczywiście wszyscy produceni komórek sypnęli wówczas kasą na badania żeby udowodnić, że tak nie jest. Oczywiście można wątpić w takie wyniki badań, bo przecież te konkretne były robione po to żeby pokazać, że tel.nie są szkodliwe (nie ma miejsca na obiektywizm), więc tutaj trzeba by się zastanowić, czy odkąd telefony kom. zagościły w naszym życiu na stałe wypierając telefony stacjonarne to czy jest jakiś wysyp chorób, których wcześniej nie było. Mi nic takiego w łapki nie wpadło, wydaje się, że ta technologia jest całkowicie bezpieczna.
 
Do góry