reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Tez planuje na święta powiedzieć. 12tydzień będzie szedł wtedy. Ale nie wiem jak to będzie bo od wczoraj 5-0 mdli mnie strasznie😱 widziałam ze pisaliście o imbirze, soku znaleźć nie mogłam to sobie kupiłam korzeń o cyckam, oby przeszło 🙄 a jeszcze w zeszłym tyg narzekałam, że tylko mnie piersi bolą 👿
Mnie zaczęło mdlić od 5+2 i trwa to niestety nieustannie od rana do wieczora przez ostatnie 2 tyg. Mi pomaga jedynie czarna gorzka herbata.
 
reklama
Mnie wczoraj pierwszy raz mdliło ale miałam smaka na piwo wypiłam szklankę Lecha free i przeszło wszystko 😱
No to nieźle 😂 ja zaczęłam się zastanawiać czy to nie od dupasthonu bo zaczęłam brać 🤔 ale w sumie, chyba sobie wmawiam. A rano tak miałam smaka na płatki z mlekiem, to sobie zjadłam i później cały dzień miałam do du... 🙊
 
No to nieźle 😂 ja zaczęłam się zastanawiać czy to nie od dupasthonu bo zaczęłam brać 🤔 ale w sumie, chyba sobie wmawiam. A rano tak miałam smaka na płatki z mlekiem, to sobie zjadłam i później cały dzień miałam do du... 🙊
Duphaston może powodować mdłości. Mi się trafił jeden taki miesiąc, jak brałam przed @.
 
@Wylogowana, ja mam tak samo przy czym odwrotnie- od rana tryb zwłok, a po poludniu wracam do zywych. U mnie sprawdza sie sen. Przespac, przeczekac. Nic innego na razie nie wykombinowalam
U mnie nie sprawdza się nic :( wizyta dopiero na początku marca, chyba nie podołam w pracy, wszystko mi śmierdzi i wszystko mnie obrzydza, do tego mega osłabienie ze chodzę zgięta w pół. Czekam do lata, bo u mnie poprzednio niestety taki stan nie skończył się po pierwszym trym ale trwał przez prawie 5 miesięcy...
 
Mnie męczą wymioty cały czas. Ale to tak, że średnio po 20razy dziennie. Mam duphaston, ale tylko w nocy się "przyjmuje" i nie zwracam. W dodatku dziś podczas wymiotów zauważyłam, że pojawiły się plamienia. Lekarz powiedział się nie przejmować no ale weź się nie przejmuj. Jak nie przejdą to w poniedziałek będę miała kolejną wizytę.
 
Duphaston może powodować mdłości. Mi się trafił jeden taki miesiąc, jak brałam przed @.
Tylko ze ja dupka brałam wcześniej przed ciąża, bo miałam nieregularne miesiączki i nic mie nie było.. chyba ze teraz dodatkowo przez ciąże tak wpływa. No nic czekam, aż mi przejdzie może to chwilowe 😂
 
Mnie męczą wymioty cały czas. Ale to tak, że średnio po 20razy dziennie. Mam duphaston, ale tylko w nocy się "przyjmuje" i nie zwracam. W dodatku dziś podczas wymiotów zauważyłam, że pojawiły się plamienia. Lekarz powiedział się nie przejmować no ale weź się nie przejmuj. Jak nie przejdą to w poniedziałek będę miała kolejną wizytę.
Miałam tak samo w poprzedniej ciąży... Po 20razy dziennie dosłownie... Teraz to średnio 3,4 razy dziennie a cały czas mdli. Ogólnie jest do dupki 🤮🤮❤️
 
Postaraj się w ciąży unikać takich wieści. Ja w poprzedniej ciąży zaczęłam unikać wujka google jak ognia i mimo zagrożenia które u mnie nastąpiło dopiero w 8 mc nie zastanawiałam się nad tym, czy dziecko we mnie umrze czy nie. Byłam totalnie wyczilowana, dopiero teraz rok po fakcie przeczytałam, jak to małowodzie zabija dzieci. Gdybym wtedy siedziała i czytała takie artykuły tyczące się 1 kobiety na 100 to chyba bym ocipiała siedząc miesiąc w szpitalu zwłaszcza, że lekarze co chwile gadali co innego. Raz były te wody ok raz nie, raz dziecko miałby być wielkie, raz im nie rosło;D no jeszcze jakby człowiek poczytał to by zgłupiał. Zwłaszcza, że zwątpiłam totalnie w ich kompetencje.

Unikaj w wiadomościach historii nieudanych porodów bo o ile na co dzień nie widziałam tak w 3 trymestrze jakby TVN POlsat ect były zaprogramowane żeby raz dziennie mnie straszyć, unikałam jak ognia kampanii wspierających chore powykrzywiane dzieci.

Nie stresuj się. Później urodzisz i zobaczyć dopiero jak to jest oglądać każdy detal swojego dziecka i se wymyślać "co to za kropka! google mówi że to czerniak" a druga Ci odpiszę "a co Ty opalasz noworodka na solarium, że czerniaki widzisz", za to ona za tydzień wyskoczy "łoo boże moje dziecko jak robi kupę to robi zeza, jaki jest najlepszy neurolog w okolicy". :p

A potem jak podrośnie i gdzieś wyjedzie będziesz się bać oglądając każde wiadomości i słysząc że banda nastolatków zginęła w wypadku. I będziesz dzwonić do zapijaczonej córki lub syna czy żyje :D ba a jeszcze nie odbierze bo kaca będzie odsypiać!

Macierzyństwo to strach o dziecko od chwili poczęcia do końca naszego życia :p Trzeba się nauczyć żyć z tym strachem, zaakceptować go i nie karmić artykułami ;) Ja od 2 trym ciazy bylam naprawde szczesliwa, a pozniej od 4 mc zycia corki bo przestalam ją oglądać pod mikroskopem :p
Dzięki za te słowa, są bardzo mądre i budujące 😊
 
Miałam tak samo w poprzedniej ciąży... Po 20razy dziennie dosłownie... Teraz to średnio 3,4 razy dziennie a cały czas mdli. Ogólnie jest do dupki 🤮🤮❤️
To trzymamy się... wcześniej słyszałam coś tam o "porannych mdłościach" ale nie sądziłam, że już na początku tak mnie to dotknie. Trzymam się jedynie myśli, że może to niedługo minie..
 
reklama
To trzymamy się... wcześniej słyszałam coś tam o "porannych mdłościach" ale nie sądziłam, że już na początku tak mnie to dotknie. Trzymam się jedynie myśli, że może to niedługo minie..
Ja w głębi Serca wiedziałam co mnie czeka po pierwszej ciąży i się tego bałam bo niesamowicie to utrudnia życie. W pierwszej ciąży jeszcze mogłam w miarę spokojnie wegetować w domu ale teraz jest starsze dziecko.. Na szczęście minęło, mniej więcej po ok 4,5 miesiącach, i końcówka ciąży była już fajna :) byle dzieci były zdrowe, a my musimy jakoś wytrwać..
 
Do góry