reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Ale to tez zalezy jaka ma sie umowe. Czy na czas okreslony, czy nieokreslony itp ;)
Generalnie kobieta jest chroniona od 1 dnia ciazy a nie od 12 tc
:D o gitarunia. Ja i tak na wychowawczym, ale jakos z tym 3 mc to bylo jak sie jest wlasnie na jakis tam umowach chyba krotkoterminowych czy innych probnych zastpenstwach czy cos tam jeszcze;p jak sie normalnie pracuje to spoko.
 
reklama
A powidzcie mi, bo moj gine jest prywatnie- chodzę na PZU opieka gdzie szereg badan mam platnych, ale wizyty w cenie.
Zastanawiam sie nad prowadzeniem ciąży u lekarza na NFZ??
A wy jak sie zapatrujecie ?
Ja mam lekarza na NFZ, ale termin dopiero na kwiecień, więc wyszukałam go sobie teraz prywatnie. To czy lekarz na NFZ czy prywatnie nie zawsze oznacza, że lepsza opieka, ja miałam we wcześniejszej ciąży na NFZ a Itaka jak rodziłam to został ze mną po dyżurze 9h i na koniec CC zrobił a na drugi dzień przyszedł zapytać czy wszystko dobrze u mnie
 
Ja byłam u gin w tamtym tygodniu w 6+4 i było serduszko ❤️ teraz mam zlecony szereg badań z krwi i idę 11 marca będzie 10+4 🤯
Nawet mam już umówione prenatalne na 30 marca 😁
Przybijam pionę! Jestem na takim samym etapie :-) w poprzednim tyg.dostałam skierowanie na szereg badań z krwi, a na 9 marca mam prenatalne. Dobrze będzie obczaić czy tam wszystko gra :-)
 
@katrina13 ja tak mam i to przy trzeciej ciąży, śmiem twierdzić że z każda kolejna ciąża jest coraz gorzej ze mną 😂 cieszę się ogromnie, bo chcieliśmy jeszcze jedno dziecko, a zarazem martwię się strasznie, mam taki jakiś wewnętrzny niepokój w sobie, nawet nie wiem jak to nazwać.
A co do prowadzenia ciąży, to ja będę prowadzić na NFZ tak jak dwie poprzednie ciążę.
@Celia89 nie wiem czy już tu pisałam, ja też zaszłam w druga ciążę rok po cc, wszystko było ok, i nikt na mnie nie krzyczał także głowa do góry 😁 a dodatkowo drugie urodziłam sn, także wszystko jest dla ludzi naprawdę 😉
@Rebelia jak najbardziej jest to możliwe, objawy mogą zniknąć i pojawić się za parę dni znowu, albo całkiem odpuścić i nie musi to świadczyć o niczym złym.
 
Ja mam lekarza na NFZ, ale termin dopiero na kwiecień, więc wyszukałam go sobie teraz prywatnie. To czy lekarz na NFZ czy prywatnie nie zawsze oznacza, że lepsza opieka, ja miałam we wcześniejszej ciąży na NFZ a Itaka jak rodziłam to został ze mną po dyżurze 9h i na koniec CC zrobił a na drugi dzień przyszedł zapytać czy wszystko dobrze u mnie
tak to prawda 👌 na to nigdy nie ma reguły, liczy się to na jakiego człowieka się trafi
 
@katrina13 ja tak mam i to przy trzeciej ciąży, śmiem twierdzić że z każda kolejna ciąża jest coraz gorzej ze mną 😂 cieszę się ogromnie, bo chcieliśmy jeszcze jedno dziecko, a zarazem martwię się strasznie, mam taki jakiś wewnętrzny niepokój w sobie, nawet nie wiem jak to nazwać.
A co do prowadzenia ciąży, to ja będę prowadzić na NFZ tak jak dwie poprzednie ciążę.
@Celia89 nie wiem czy już tu pisałam, ja też zaszłam w druga ciążę rok po cc, wszystko było ok, i nikt na mnie nie krzyczał także głowa do góry 😁 a dodatkowo drugie urodziłam sn, także wszystko jest dla ludzi naprawdę 😉
@Rebelia jak najbardziej jest to możliwe, objawy mogą zniknąć i pojawić się za parę dni znowu, albo całkiem odpuścić i nie musi to świadczyć o niczym złym.
Mi kazal sie nie spieszyc dac macicy odpoczac mowil ze to ze teraz pozwalaja zaciazyc po roku to duzy uklon bo kiedys to minimum 2 lata. :p I tak musze do niego isc i tak. Do innego bym sie nie bala... :p ale ciagle mam w glowe slowa "Jak ciaza bedzie to bedzie ale prosze sie nie spieszyc". z akcenrem na NIE SPIESZYĆ :D Nie chce innego lekarza ale jesli moje obawy sie sprawdza i bedzie nie fajny :p to po co mam sie denerwowac w ciazy wizytami.
 
reklama
Ja jutro będę dzwonić żeby się Umówić. Jutro robię druga betę i chce sprawdzić najpierw czy dobrze przyrasta.
Poza tym jutro pójdę chyba ostatni raz do pracy. W tym tygodniu chodzę do pracy na popołudnie, kończę o 22.00 i wczoraj w pracy bolał mnie brzuch. 8 godzin w pozycji siedzącej nie bardzo mi odpowiada.
No to ja mam prace stojąca w sklepie sportowym po 11 lub 10 h i zastanawiam się czy nie iść wcześniej do gina bo odkąd mam większy ruch że względu na większą ilość klientów w sklepie to bardziej dokuczają mi dolegliwosci te mdłości i ciagle bóle brzucha. Jak myślicie?
 
Do góry