reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Co mozna stosowac na afty i uszkodzenia w jamie ustnej w 1 trym :D bo pomyslu nie mam a jak mylam zeby to machnelam szczoteczka tak zamaszystym ruchem ze sie dziabnelam az na laczeniu szczeki z ta blana od ust :D hen hen wysoko. I wkurza
Moja mama stomatolog z 25gletbim doświadczeniem (nie pocieszę) podziela moj pogląd że z aftami jest jak z katarem, nieleczone trwa tydzień a leczone 7 dni 😂
 
reklama
Ja w 5 tygodniu też tak miałam, teraz już u mnie 6+3 I nadal codziennie rano jak wracam z przedszkola to jeszcze na 2h do podusi muszę się przytulić. Na szczęście mogę bo jestem na l4 od tygodnia.




Super, dajesz mi nadzieję, bo ja idę we czwartek, to będzie 6+5 I mam nadzieję zobaczyć [emoji175] dobrze że dziś bylam w labo i robiłam wszytskie badania które mi zlecił poprzedni ginekolog bo wyniki będę dopiero we czwartek koło 14. I już jestem lżejsza o 222zl



Jejku, już tak szybko prenatalne ? Na pewno na fundusz się zapisujecie ?



Ja pracuje fizycznie na hali produkcyjnej na 3 zmiany, głównie przez 8h stoję bardzo często non stop w jednym miejscu. Jedynie na przerwie mam 20 minut żeby posadzić tylek. Materiał też muszę dźwigać więc swoje to waży. Pracodawca nie ma możliwości zorganizowania stanowiska dla ciężarnej więc odrazu poszłam na l4. Myślę że sama powinnaś obserwować swój organizm i będziesz wiedziała czy powinnaś być w pracy czy odpoczywać w domu. Na pewno też dużo zależy od współpracowników i kierownictwa w twoim sklepie, jakie macie relacje i jak są pracownicy traktowani. U mnie w firmie nie ma szacunku do drugiej osoby, zwłaszcza jeśli chodzi o kierowników wysoko postawionych, traktują ludzi jak śmieci. W pierwszej ciąży też pracowałam tu gdzie teraz, ale udało mi się dogadać jeśli chodzi o lekką robotę co nie każdemu było po myśli. Ale stwierdziłam że to jak oni u mnie ludzi traktują itp nie jest warte bym chodziła do pracy jeśli nie muszę, a finansowo lepiej wyjdę jeśli będę ba l4.
Jakbym o swojej firmie czytała😂 i kierowniku, ale my tylko 15min przerwy 😱 nas jest po kilka osób na zmianie no i firma prywatna więc już w ogóle kicha. Ja będę ok 1000zł stratna bo przez covid mieliśmy obcięte wypłaty, ale wolę dobro dziecka niż ta kasę
 
Do 2 marca jest trochę czasu, może zadzwoń do lekarza rodzinnego i załatw sobie l4 jeśli bardzo martwią Cię te bóle.

Mam nadzieję że mnie nikt nie zje za to co napisałam i nie wywołałam [emoji90] burzy
;p czemu miałby Cie ktoś zjeść ? To chyba normalne, że jak dziewczyna ma ciężką pracę i się martwi to nawet wskazane żeby poszła do gina szybciej :p Ja wiem, że są wyznawczynie i obrończynie pracodawcy i teorii, że ktoś ledwo co z byka zsiadł i idzie po l4, ale każdy kij ma 2 końce. :p
 
Ostatnia edycja:
Moja mama stomatolog z 25gletbim doświadczeniem (nie pocieszę) podziela moj pogląd że z aftami jest jak z katarem, nieleczone trwa tydzień a leczone 7 dni 😂
Fak ... :D u mnie w sumie to nie wiem czy bardziej afta czy uraz od szczoteczki bo tak sie zamachnelam że mnie boli...
1613482490030.png

dobrze ze w nos se nie wsadzilam tej szczoteczki.... :D
 
Jejku, już tak szybko prenatalne ? Na pewno na fundusz się zapisujecie ?
Heja, ja poszłam w zeszłym tygodniu na wizytę w ramach prywatnej opieki medycznej (taki pakiet z pracy) i tam spotkałam tak świetną babkę ginekolog, że mi kopara opadła! Rozmawiałyśmy o tych prenatalnych i powiedziała mi, że ręczy tylko za jednego ginekologa, który wykonuje prenatalne (ona też u niego robiła), zadzwoniła do niego i powiedziała, że będę się kontaktować. Jak zadzwoniłam okazało się, że zwolniło się miejsce na NFZ akurat jak będę w 11 tygodniu. A prenatalne robi się między 10 a 14 tygodniem z tego co wyczytałam.

Tu ciekawe inf.na ten temat:

A tu jest lista lekarzy FMF (Fetal Medicine Foundation) jakby ktoś chciał rzucić okiem i/lub wyszukać swojego gina :-)
 
reklama
Też czasem mnie przeraża co my narobiliśmy, będziemy mieli dziecko :o
Co do pracy to przy ciężkich warunkach ja bym się nie zastanawiała tylko szła na L4. Ja mam pracę zdalną biurową więc niby spoko, ale mam sporo stresu. Jednak bez pracy chyba się wykończę z nudów. Zapytam lekarza jak on to widzi, zrobię tak jak jest najlepiej dla maluszka.
 
Do góry