reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Nie zaliczyło się zdjęcie chyba. Ja jak miałam brązowy śluz to dostałam progesteron. Może zadzwoń jutro do lekarza ? Tak profilaktycznie. Teraz mimo braku plamień biorę profilaktycznie progesteron w dwóch formach - prolutex zastrzyki i luteina dopochwowa.
To test sprzed chwili... Na papierze wciąż jakiś delikatny brązowy śluz..
 
reklama
Ja tak też robiłam luxmed plus prywatnie. Ale psychicznie mnie to dużo kosztowało bo lekarze mieli różne zdania co do prowadzenia ciąży więc czułam się bardzo niepewnie. Skończyło się poronieniem więc do dziś się zastanawiam czy posluchalam dobrego lekarza. Tym razem też chyba będę chodzi do luxmedu ale tylko po skierowania a zalecenia prywatnego nowego ginekologa będę uwzględniać. Ale liczę się z tym że znów mogę sprzeczne opinie usłyszeć a to trudne decyzje są później.
Dokładnie tak jest, prywatnie płacisz za badania.
Ja chodziłam do medicover bo miałam z pracy i tam prowadziłam ciaze, by badania mieć za darmo, a prywatnie prowadziłam u swojej ginekolog bo miała dobry sprzęt i miałam do niej zaufanie [emoji4] Teraz będę robić podobnie, tyle ze z luxmedem, bo mąż wpisał nas do swojego pakietu.

Warto się zorientować na NFZ, bo tych badań w ciąży jest sporo i to trochę kosztuje [emoji4]
 
Ja tak też robiłam luxmed plus prywatnie. Ale psychicznie mnie to dużo kosztowało bo lekarze mieli różne zdania co do prowadzenia ciąży więc czułam się bardzo niepewnie. Skończyło się poronieniem więc do dziś się zastanawiam czy posluchalam dobrego lekarza. Tym razem też chyba będę chodzi do luxmedu ale tylko po skierowania a zalecenia prywatnego nowego ginekologa będę uwzględniać. Ale liczę się z tym że znów mogę sprzeczne opinie usłyszeć a to trudne decyzje są później.
O kurde, też trafne spostrzeżenie, nie pomyślalam o tym, że jeden lekarz bedzie mowil jedno, a drugi drugie, a to przeciez jest mega czeste. Kazdy, kto probowal rozwiazac jakikolwiek problem medyczny i konsultowal sie u kilku lekarzy pewnie wie o czym mowie. A ciaza to taki czas, ze no najlepiej nie musiec sie stresowac takimi analizami.
A jak to jest z ta polozna? Bo rozumiem, ze jak mam moja lekarz ginekolog, ktora na codzien przyjmuje w szpitalu X to oczywiscie nie mam gwarancji, ze to ona odbierze porod. I w zwiazku z tym mam szukac poloznej, ktora tam pracuje? Czy to za wczesnie na takie pytania? :-)
 
Mi pierwszy raz pokazała się bardzo blada kreska w 9dpo. Miałam sporo testów i robiłam codziennie od 7dpo. Nie miałam monitoringu ale cykle mam regularne zawsze

Nie mówię przecież ze to nie możliwe ;) sama tez miałam pozytyw 10 dpo. Ale zależy kiedy było zapłodnienie i zagnieżdżenie u jednej będzie 6dpo i pozytyw pojawi się 9dpo a u drugiej 14 dpo i pozytyw na teście będzie 16 dpo np. Nie ma reguły po prostu.

Ale na pewno nie tak jak tu było pisane ze pozytywny test wychodzi po zapłodnieniu od razu ;)
 
Jezuuuu ile nadrabiania [emoji85] mam dzień mopa więc mniej czasu na pisanie [emoji12]

Ja jem MamaDHA premium + ma bardzo przyzwoity skład z tego co porównywałam z innymi [emoji4]W Polsce można kupić bez problemu w aptece, albo taniej w sieci. Co do suplementów z uk to nie pomogę [emoji28]

U nas będzie różnica 2 lat i 9 msc i uważam ze będzie idealnie [emoji4] nie chcielismy przekroczyć różnicy wieku powyżej 3 lat.
Ja mam brata 9 lat starszego i kontakt mamy zerowy, nawet jako dorośli, fajnie ze są osoby które mimo dużej różnicy wieku dogadują się z rodzeństwem [emoji4]

Ja też mam mamadha. Pan Tabletka gorąco polecał [emoji12] w poprzedniej ciąży brałam femibion bo mi tak lekarz zalecił a tu się okazało że nie dość że chyba najdroższe to jeszcze badziewny skład [emoji28]
Mnie ciąża i życie z dzieckiem nauczyło że już nie słucham ślepo lekarzy...

Ja mam termin kilka dni przed 32 urodzinami wiec może się wyrobie jeszcze w 31 [emoji1787]


32 to młodo wg mnie :D jestem gotowa psychicznie fizycznie i materialnie :D

Ja będę rodzic w wieku 31. Pierwszą córkę rodziłam mając 28 lat i dla mnie to było optymalny wiek a w szpilatu na każdym oddziale byłam najmłodsza [emoji28]

no właśnie - jak to jest po cc? Mamy wybór?

Ja mam ciche marzenie na poród domowy. Jeśli wszystko będzie z ciążą ok to będziemy próbować

To bardzo możliwe że dwójkę dzieci będziesz miala z tego samego dnia [emoji16][emoji28]




Ja też sobie wymarzylam 3 lata różnicy, przy pierwszym dziecku tabletki odstawiłam w lipcu a we wrześniu już byłam w ciąży, tym razem tabletki odstawiłam w sierpniu a w ciaze zaszłam dopiero teraz, także z moich planów nici. Bardzo chcialam by drugie maleństwo urodziło się też na wiosnę, lato ale październik teraz też będzie moim ulubionym miesiącem [emoji175] termin mam wg om mam na 8 października. Pierwszego synka urodziłam 8 dni przed terminem więc może jeszcze na wrzesień się złapie [emoji1787]


Ja mam urodziny w listopadzie.
Pierwszego dziecko urodziłam w maju 2018 więc miałam jeszcze 27 lat, teraz jak będę rodzić to będę miała jeszcze de facto 30 lat [emoji1787]


Ja czytałam gdzieś jakiś artykuł ze nie powinno się w pierwszym trymestrze ćwiczyć intensywnie, lepiej właśnie spacerować na świeżym powietrzu. Przed ciąża cwiczylam nieregularnie. W styczniu 3 tygodnie udało mi się ćwiczyć regularnie 3 razy w tygodniu ale od czasu gdy wiem o ciąży to nie ćwiczę.



U mnie wiedzą 3 moje dobre kolezanki, mamuśki z czerwcowe 2018 bo byłam na tym wątku ale urodziłam w maju. We wtorek idę do lekarza i myślę że odrazu wezmę l4 bo moj pracodawca nie ma możliwości przystosowania stanowiska dla kobiety w ciąży. Wtedy dowiedzą się w pracy, będę musiała powiedzieć też dla opiekunki od synka a w za tydzień lub dwa planujemy powiedzieć moim rodzicom bo mój tata pod koniec lutego wyjeżdża za granicę i chcemy powiedzieć in osobiście. Chce kupić dla synka koszulkę z napisem "bede starszym bratem" i ja ubrać dla synka jak pojedziemy do dziadków. Później ta koszulkę wyślemy do teściów którzy mieszkają na drugim końcu Polski.

Mam tylko że po wizycie wszystko będzie ok [emoji173][emoji175]



U mnie dwie najlepsze przyjaciółki też są w ciąży jedna rodzi w marcu druga ma chyba na sierpień i teraz ja :p

Moja przyjaciółka też w ciąży. Wszędzie brzuchy dookoła [emoji16] taki wiek chyba
 
reklama
@Valezi przewinęłas mi się tutaj, nie wiem czy mnie pamiętasz, ale byłyśmy razem na staraczkach,myślałam że już dawno w ciąży jesteś, gratulacje kochana❣️
No witam Cię! Pamietam jak najbardziej :) w ciąże zaszłam dopiero teraz. Odpuściłam sobie forum w październiku.. ale w styczniu znowu coś mnie tu ciągnęło i podczytywałam. Aż 1lutego zrobiłam test i nie było wątpliwości 😅
 
Do góry