reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Ja właśnie wysłałam M po test ciążowy... Siknę sobie jak tylko wróci i zobaczę czy widać wyraźniej, tak samo, czy nie widać prawie wcale.. Kurcze, jaki stres! Na szczęście, plamienie było malutkie, może to implantacyjne? Bo chyba test wychodzi pozytywny po zapłodnieniu, a niekoniecznie dopiero po implantacji? Nie wiem już sama...
 
reklama
Ja właśnie wysłałam M po test ciążowy... Siknę sobie jak tylko wróci i zobaczę czy widać wyraźniej, tak samo, czy nie widać prawie wcale.. Kurcze, jaki stres! Na szczęście, plamienie było malutkie, może to implantacyjne? Bo chyba test wychodzi pozytywny po zapłodnieniu, a niekoniecznie dopiero po implantacji? Nie wiem już sama...
Myślę że po zapłodnieniu test pokazuje.
Na spokojnie sprawdź jeszcze raz albo nawet z porannego moczu
 
Też jestem ciekawa co u Nutki teraz gdy ktoś znika z forum to jest strach . Potem jak któraś z nas zniknie to będzie oznaczało wyjazd na porodówkę .

Mam do was dziewczyny pytanie iść do gina prywatnie czy na nfz ?? Bo jestem zielona w temacie prowadzenia ciąży na nfz czy prywatnie . Jeżeli dobrze rozumiem prywatny lekarz jeżeli wyśle mnie na badania za wszystko płace tak ?
 
To test sprzed chwili... Na papierze wciąż jakiś delikatny brązowy śluz..
 
Też jestem ciekawa co u Nutki teraz gdy ktoś znika z forum to jest strach . Potem jak któraś z nas zniknie to będzie oznaczało wyjazd na porodówkę .

Mam do was dziewczyny pytanie iść do gina prywatnie czy na nfz ?? Bo jestem zielona w temacie prowadzenia ciąży na nfz czy prywatnie . Jeżeli dobrze rozumiem prywatny lekarz jeżeli wyśle mnie na badania za wszystko płace tak ?
Tak. Jak chodzisz prywatnie, to wszystkie badania są płatne. Ja chodziłam i tu i tu. Prywatnie co miesiąc na usg tylko, reszta państwowo 🙂
 
Też jestem ciekawa co u Nutki teraz gdy ktoś znika z forum to jest strach . Potem jak któraś z nas zniknie to będzie oznaczało wyjazd na porodówkę .

Mam do was dziewczyny pytanie iść do gina prywatnie czy na nfz ?? Bo jestem zielona w temacie prowadzenia ciąży na nfz czy prywatnie . Jeżeli dobrze rozumiem prywatny lekarz jeżeli wyśle mnie na badania za wszystko płace tak ?

Dokładnie tak jest, prywatnie płacisz za badania.
Ja chodziłam do medicover bo miałam z pracy i tam prowadziłam ciaze, by badania mieć za darmo, a prywatnie prowadziłam u swojej ginekolog bo miała dobry sprzęt i miałam do niej zaufanie [emoji4] Teraz będę robić podobnie, tyle ze z luxmedem, bo mąż wpisał nas do swojego pakietu.

Warto się zorientować na NFZ, bo tych badań w ciąży jest sporo i to trochę kosztuje [emoji4]
 
Ja właśnie wysłałam M po test ciążowy... Siknę sobie jak tylko wróci i zobaczę czy widać wyraźniej, tak samo, czy nie widać prawie wcale.. Kurcze, jaki stres! Na szczęście, plamienie było malutkie, może to implantacyjne? Bo chyba test wychodzi pozytywny po zapłodnieniu, a niekoniecznie dopiero po implantacji? Nie wiem już sama...

Pozytywny test pojawia się kilka dni po implantacji zarodka. Wtedy hcg zaczyna być produkowane ;) implantacja zazwyczaj jest 6-12 dni po owulacji. Dodać do tego trzeba te kilka dni na wzrost hcg tym bardziej w moczu (w krwi jest szybciej wykrywalny).

Jakby test pokazywał od razu po zapłodnieniu to by się nikt nie katował 2 tyg czekaniem do terminu @ na pozytyw bo pokazywało by dzień po stosunku praktycznie lol[emoji23]
 
Ja właśnie wysłałam M po test ciążowy... Siknę sobie jak tylko wróci i zobaczę czy widać wyraźniej, tak samo, czy nie widać prawie wcale.. Kurcze, jaki stres! Na szczęście, plamienie było malutkie, może to implantacyjne? Bo chyba test wychodzi pozytywny po zapłodnieniu, a niekoniecznie dopiero po implantacji? Nie wiem już sama...
Jesteś przed terminem okresu? Ja mam termin na środę, dzisiaj mi cień wyszedł na 10. Jeszcze dzisiaj do apteki skoczę, żeby jutro powtórzyć, ale niewiem czy mają 10 czy 25
 
reklama
Dokładnie tak jest, prywatnie płacisz za badania.
Ja chodziłam do medicover bo miałam z pracy i tam prowadziłam ciaze, by badania mieć za darmo, a prywatnie prowadziłam u swojej ginekolog bo miała dobry sprzęt i miałam do niej zaufanie [emoji4] Teraz będę robić podobnie, tyle ze z luxmedem, bo mąż wpisał nas do swojego pakietu.

Warto się zorientować na NFZ, bo tych badań w ciąży jest sporo i to trochę kosztuje [emoji4]
Ciekawy pomysl, tez tak musze zrobic :-) ja chcialam chodzic tylko prywatnie, ale racja, po co tyle kasy wydawac
 
Do góry