reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Kurna, a czemu tego malego stworka tak za szyje trzymaja?
Lekarze mi sie wydaja tacy strasznie niedelikatni. Jak widzialam na roznych filmikach jak polozne myja dziecko i jak je przerzucaja jak tego kurczaka pod biezaca woda to az mi przykro bylo. Mam nadzieje, ze po porodzie bede miala sile zeby swoje dziecko sama umyc, a nie zeby jakies babiszony mi je szarpaly
Takie trzymanie za głowę to bezpieczny chwyt dla dziecka [emoji12] położna pokazywała go nam na wizytach po porodzie wtedy na pewno się nie wyślizgnie
 
reklama
No mam🙂 przy poprzednich porodach nie pobieraliśmy, teraz nie wiem, bo jeszcze się nie zastanawialiśmy nad tym, ale jak w zeszłym roku byliśmy na dniach otwartych ze szwagierką to trochę o tym mówili, na 30 par tylko jedna się zgłosiła, że to zrobią, chyba się o tym dużo nie mówi, skoro nie było chętnych, a z tego co pamiętam to krew może być przekazana nie tylko temu dziecku a chyba jeszcze rodzicowi lub rodzeństwu
No właśnie ja byłam och i ach na to... ale poźniej docztałam ze raczej dla tego samego dziecka to nie bardzo - no bo jak chore to w próbkach też jest 'chore', jezeli mlodsze jest zdrowe to to moze pomoc tym choremu starszemu.. ale to moje pierwsze dziecko no i podobno wszyscy od razu mysla o bialaczce, jak o tym mowia, a bialaczki tym sie nie leczy noooo i metlik w glowie :)
Proponuje złapać się na bezpłatny webinar i posłuchać dokładnie jak to wyglada. Generalnie pozmieniali trochę opcje opłat, wiec staje się to przystępne cenowo dla każdego! Na prawdę dla każdego. Cena jak za netflixa. Pobiera się różnie bo krew pępowiną albo sznur albo jedno i drugie. I dalej materiał jest badany, jeśli okaże się ze nie będzie nadawał się do użycia bo jest zły genetycznie lub jest go za mało to po prostu go nie bankuja i nie ponosicie dalszych opłat (tylko 300zl za pakiet do pobrania materiału) opłaty pierwsze zaczynaja się po roku od porodu. Później wychodzi ok 50zl miesięcznie. Zależnie od pakietu.
No nie wiem... proponuje wam się z tym zapoznać. My się zdecydowaliśmy. To niewielkie pieniądze a być może się przyda. Wiecie jak to jest... niby się mówi, ze po tym bankowaniu i tak nie mogli pomoc itd, ale wezcie pod uwagę fakt, ze w takiej ciężkiej sytuacji macie opcje w ogóle złapać się takiego rozwiązania i być może się uda, a być może nie będzie żadnego lekarstwa. Dlatego my wolimy zabezpieczyć przyszłość dzieci jak tylko będziemy w stanie. 💪🏻
A ile u Was sie czeka na wynik pappa? U mnie minelo poltora tygodnia i ni ma...
U mnie teoretycznie 5dni robiczych, ale pytałam babeczki na recepcji i powiedziała, ze na spokojnie bo ja mam badanie w piątek, a we wtorek będzie lekarz opisujący badania, wiec wtorek wieczór lub środa rano będzie do odbioru.
Nie wiem Nie umiem :D
Tam jest opcja dołącz do grupy i wtedy tobie powinno wyskoczyć żeby zaakceptować.
 
Mam pytanie - wyjatkowo nie powiazane z ciaza 🙂 od jakiegos czasu mam nowych sasiadow z Bialorusi. Rodzinka 2+2. Ogolnie wydaja sie w porzadku poza dwoma mankamentami:
- strasznie sie dra, nawet jak mowia. Choc jestem prawie pewna, ze jak chwilami matka drze sie na te dzieci to nie jest to zwykla rozmowa, niestety zdarza jej sie to bardzo czesto i czasem az mam ochotw to gdzies zglosic 😛 bo nie jestem pewna czy nie dzieje im sie tam krzywda
- regularnie co kilka dni (i to jest glowne pytanie) o godz. 21:00 wlaczaja na okolo pol godziny, 40 minut tak glosno radio jakby tam sie odbywala ciezka impreza 😁 ale wiem, ze nikt do nich nie przyjechal, w dodatku sa to piosenki typu Sylwia Grzeszczak, wiec ciezko robic przy tym jakas bibe. Muzyka jest naprawde bardzo glosno, ze u mnie w mieszkaniu slychac jakbym ja sobie wlaczyla radio 😁 co oni tam moga robic?
Bzykają się Sherlocku 🤣
 
Bzykają się Sherlocku 🤣
Odpada, bo jednocześnie słychać jak ich dzieciaki biegają w te i wewte. One w ogóle cały czas biegają, jak tylko nie śpią 😁 gdyby nie to to też bym obstawiała romantyczne chwile 😁 no chyba, że zamykają dzieciaki w jednym pokoju i one sobie tam biegają w kółko a ci działają w innym, wówczas to jest jakieś wytłumaczenie 🤔
 
Jeszcze dokładnie nie doszłam o co kaman bo nie mam czasu ale widze ze można ściągnąć apke i coś tam z tym kombinować, nawet jeśli angielski nie jest Waszym językiem to wydaje mi się ze to akurat jest bardzo prosto rozpisane.Dobrej nocy😴
 
Jeszcze dokładnie nie doszłam o co kaman bo nie mam czasu ale widze ze można ściągnąć apke i coś tam z tym kombinować, nawet jeśli angielski nie jest Waszym językiem to wydaje mi się ze to akurat jest bardzo prosto rozpisane.Dobrej nocy😴
:D ale ze z apka czy z ta tabelka ;p bo widze ze ilosc godzin snu w miare rozwoju dziecka sie skraca, a np drzemki robi se dluzsze i rzadziej :p
 
Dziewczyny, ja jestem zielona totalnie jeśli chodzi o test papp-a... Czy mogę wcześniej zrobić badanie krwi i już z wynikami pójść na USG? Czy trzeba to wykonać jednego dnia?
 
reklama
Do góry