reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Ja po biopsji też dobry wynik, ale być może to papilocare u mnie miało już jakieś skutki bo brałam około 6 miesięcy już, po kontroli cytologii była ciut lepsza, ale nie zadowalająca, więc później te grzybki brałam i teraz jest okej, ale był stres..
Co do ciązy i problemów z szyjką, to istnieje pewna teoria, że po porodzie szyjka macicy jest jak „nowa”, ale nie wiem czy to jakoś potwierdzone naukowo, czy tylko jako taka bajka😂
Sa 2 szkoly, stara szkola wrecz zalecajaca zeby zajsc w ciaze bo wlasnie sie te zmiany usuwaja. Porod dziala terapeutycznie bo nablonek sie luszczy i u moich kuzynek tak sie rozwiazal problem z hpv i nadzerkami. Wprost im lekarze mowili ze to dzieki ciazy, a druga szkola ze jednak nie... ze hormony ciazowe rozpulchniaja szyjke i cytologia moze sie pogorszyc ale cokolwiek sie nie stanie cofa sie po pologu. XD badz tu madry. Papilocare mam wrazenie ze wrecz pogorszylo mi wynik bo mialam asc us a potem asc h. Ale slyszalam tez ze te wyskrobinowe cytologie sa bardzo niedlokladne i daja tylko 70% wiarygodnosci wiec laborant nie majac pewnosci co widzi woli wystawic gorszy wynik dla bezpieczenstwa. 2 lutego mimo ze lekarz kazal mi czekac do czerwca zrobilam se cytologie plynna tak dla spokoju ducha i wlasnie pokazuje lsil a komorki lsil sa bardzo pdoobne do asc us. Nie chwalilam sie wynikiem bo ta cytologia nie powinna miec miejsca;p a i tak on jutro pobierze swoja. Ale nerwy sa.
 
reklama
Nienawidzę kichania w ciąży.. Was też tak ściska wtedy w podbrzuszu, jakby miało coś tam się rozerwać dosłownie?

Jeden z moich ciążowych koszmarów - kichanie, haha ;)
Na szczęście teraz nie mam kataru, ale przeżyłam ten ból. No i laski mnie tu zagięły sposobem kichania 😅 ZAPAMIĘTAM 👌🏻
 
Dzięki Dziewczyny, jakoś lepiej mi ze świadomością, że nie tylko ja jestem taka wymęczona 🙂 ale mi się śmiać z moich planów przedciążowych, kiedy to uważałam, że w od początku ciąży będę zasuwać na jogę, robić 7 km codziennie i dodatkowo pływać 😁😁 umarłabym chyna, ducha wyzionęła dosłownie
apropo pływania... Moje postanowienie że od jutra wracam na basen, wszystko przygotowane, godzina umówiona, dogadane ze kupuje karnet itp a rząd co?! Od soboty zamyka baseny 😂😂😂 ja to mam szczęście 😂😂
 
Hej dziewczyny ;) po wielu przygodach jestem w ciąży 12 tydzień ;) za tydzień czekają mnie badania prenatalne, a termin porodu na ta chwile to 2 październik ;) Od 5 tygodnia przyjmuje zastrzyki clexane ze względu na mutacje PAI 1 i żylaki na macicy. U mnie wstępnie już znana płeć i najprawdopodobniej dziewczynka 🥰🥰🥰
 
papilocare nic nie dalo shiitake sloara tez nic. Bralam i to i to i w listopadzie cytologia byla asc h i skonczylam na biopsji. Zaczelam lykac kurkume i mam lsil :D Na szczescie u mnie dysplazji brak no ale wiadomo ze nikt nie lubi srednich wynikow. Gin mi powiedzial ze jesli biopsja jest dobra to to najwazniejsze, a moj wynik nie jest przeciwskazaniem do ciazy :p ale strach przy dupie jest zawsze zwlaszcza ze ciaza pogarsza wyniki. Tak czy siak pytalam o najczarniejsze scenariusze to delikatnie zasugerowal ze mam sie puknac w glowe ze to skrajnosci i z dnia na dzien takie rzeczy sie nie dzieja tylko latami. ok XD on jest ginekologiem onkologiem nie ja.

Wzielam buscopan bo mi dziecko wyhwalilo twraza w panel. Poszlam tylko sie wyszczac. Doslownie 3 sek na nia nie patrzylam, nawet drzwi za soba nie zamknelam a tu jeb. Cala twarz we krwi, panele we krwi, dalam jej telefon z bajka na supokojenie we krwi. Juz nie rkwai ale nie wiem czy nosa nie zlamala. Tak czy siak wyslalam chlopa do szpitala z nia, a mnie troche plecy bola... moze z przeciazenia, ale brzuch tez mam taki sztywny wiec se wzielam... Nie wiem gdzie mam nospe. Bo tu ku... same lekomany. Ja nakupuje nie uzywam a jak przyjdzie co do czego to nie mam.
Słodki Jezusku, stan przedzawałowy byłby u mnie murowany po takiej akcji :D a to co chciała zrobić, że się tak wyłożyła?
Dobrze, że z nią wszystko ok 👍 w sumie jak Ciebie tak nosi, że nie możesz usiedzieć w miejscu to dziwne żeby córka siedziała z założoną nogą na nogę i domek z kart ustawiała ;)
 
Hej dziewczyny ;) po wielu przygodach jestem w ciąży 12 tydzień ;) za tydzień czekają mnie badania prenatalne, a termin porodu na ta chwile to 2 październik ;) Od 5 tygodnia przyjmuje zastrzyki clexane ze względu na mutacje PAI 1 i żylaki na macicy. U mnie wstępnie już znana płeć i najprawdopodobniej dziewczynka 🥰🥰🥰
hej, gratulacje! A zdradzisz jak udało się już tak szybko ustalić płec? Ja zaczynam 11 tydzień i strrrasznie bym chciała wiedzieć już czy chłopak czy dziewczynka, ale czytałam, że na to niestety trzeba trochę poczekać :(
 
reklama
Słodki Jezusku, stan przedzawałowy byłby u mnie murowany po takiej akcji :D a to co chciała zrobić, że się tak wyłożyła?
Dobrze, że z nią wszystko ok 👍 w sumie jak Ciebie tak nosi, że nie możesz usiedzieć w miejscu to dziwne żeby córka siedziała z założoną nogą na nogę i domek z kart ustawiała ;)
Uczy się chodzić. Nie wiem co zrobiła bo byłam w kiblu. Usłyszałam łup i krzyk i facjata we krwi po chwili. Teraz żre ogórkowa:p
 
Do góry