reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

reklama
Też miałam, brałam przez 3 miesiące preparat z grzybaki shiitake (lekarz bardzo polecał) i jak ręką odjął, jakby wgl cytologia poprzednia nie miała miejsca 🤷🏻‍♀️ Brałam to bez wiary jakiejkolwiek, ale no dało radę. Do apteki najczęściej przychodzą jednak po kurkumę i papilocare.
papilocare nic nie dalo shiitake sloara tez nic. Bralam i to i to i w listopadzie cytologia byla asc h i skonczylam na biopsji. Zaczelam lykac kurkume i mam lsil :D Na szczescie u mnie dysplazji brak no ale wiadomo ze nikt nie lubi srednich wynikow. Gin mi powiedzial ze jesli biopsja jest dobra to to najwazniejsze, a moj wynik nie jest przeciwskazaniem do ciazy :p ale strach przy dupie jest zawsze zwlaszcza ze ciaza pogarsza wyniki. Tak czy siak pytalam o najczarniejsze scenariusze to delikatnie zasugerowal ze mam sie puknac w glowe ze to skrajnosci i z dnia na dzien takie rzeczy sie nie dzieja tylko latami. ok XD on jest ginekologiem onkologiem nie ja.

Wzielam buscopan bo mi dziecko wyhwalilo twraza w panel. Poszlam tylko sie wyszczac. Doslownie 3 sek na nia nie patrzylam, nawet drzwi za soba nie zamknelam a tu jeb. Cala twarz we krwi, panele we krwi, dalam jej telefon z bajka na supokojenie we krwi. Juz nie rkwai ale nie wiem czy nosa nie zlamala. Tak czy siak wyslalam chlopa do szpitala z nia, a mnie troche plecy bola... moze z przeciazenia, ale brzuch tez mam taki sztywny wiec se wzielam... Nie wiem gdzie mam nospe. Bo tu ku... same lekomany. Ja nakupuje nie uzywam a jak przyjdzie co do czego to nie mam.
 
Nienawidzę kichania w ciąży.. Was też tak ściska wtedy w podbrzuszu, jakby miało coś tam się rozerwać dosłownie?

Jeden z moich ciążowych koszmarów - kichanie, haha ;)
Najlepiej odchylić glowe w bok, czyli jak chce Ci wie kichać skręć glowe w prawo lub lewo i kichnij na bok :) nie kichaj „do przodu z pochyleniem głowy” 👍 powinno pomoc 👍
 
papilocare nic nie dalo shiitake sloara tez nic. Bralam i to i to i w listopadzie cytologia byla asc h i skonczylam na biopsji. Zaczelam lykac kurkume i mam lsil :D Na szczescie u mnie dysplazji brak no ale wiadomo ze nikt nie lubi srednich wynikow. Gin mi powiedzial ze jesli biopsja jest dobra to to najwazniejsze, a moj wynik nie jest przeciwskazaniem do ciazy :p ale strach przy dupie jest zawsze zwlaszcza ze ciaza pogarsza wyniki. Tak czy siak pytalam o najczarniejsze scenariusze to delikatnie zasugerowal ze mam sie puknac w glowe ze to skrajnosci i z dnia na dzien takie rzeczy sie nie dzieja tylko latami. ok XD on jest ginekologiem onkologiem nie ja.

Wzielam buscopan bo mi dziecko wyhwalilo twraza w panel. Poszlam tylko sie wyszczac. Doslownie 3 sek na nia nie patrzylam, nawet drzwi za soba nie zamknelam a tu jeb. Cala twarz we krwi, panele we krwi, dalam jej telefon z bajka na supokojenie we krwi. Juz nie rkwai ale nie wiem czy nosa nie zlamala. Tak czy siak wyslalam chlopa do szpitala z nia, a mnie troche plecy bola... moze z przeciazenia, ale brzuch tez mam taki sztywny wiec se wzielam... Nie wiem gdzie mam nospe. Bo tu ku... same lekomany. Ja nakupuje nie uzywam a jak przyjdzie co do czego to nie mam.
Ja po biopsji też dobry wynik, ale być może to papilocare u mnie miało już jakieś skutki bo brałam około 6 miesięcy już, po kontroli cytologii była ciut lepsza, ale nie zadowalająca, więc później te grzybki brałam i teraz jest okej, ale był stres..
Co do ciązy i problemów z szyjką, to istnieje pewna teoria, że po porodzie szyjka macicy jest jak „nowa”, ale nie wiem czy to jakoś potwierdzone naukowo, czy tylko jako taka bajka😂
 
Nie słyszałam o tym, ale spróbuję chętnie :)
1.PNG
1.PNG
 
papilocare nic nie dalo shiitake sloara tez nic. Bralam i to i to i w listopadzie cytologia byla asc h i skonczylam na biopsji. Zaczelam lykac kurkume i mam lsil :D Na szczescie u mnie dysplazji brak no ale wiadomo ze nikt nie lubi srednich wynikow. Gin mi powiedzial ze jesli biopsja jest dobra to to najwazniejsze, a moj wynik nie jest przeciwskazaniem do ciazy :p ale strach przy dupie jest zawsze zwlaszcza ze ciaza pogarsza wyniki. Tak czy siak pytalam o najczarniejsze scenariusze to delikatnie zasugerowal ze mam sie puknac w glowe ze to skrajnosci i z dnia na dzien takie rzeczy sie nie dzieja tylko latami. ok XD on jest ginekologiem onkologiem nie ja.

Wzielam buscopan bo mi dziecko wyhwalilo twraza w panel. Poszlam tylko sie wyszczac. Doslownie 3 sek na nia nie patrzylam, nawet drzwi za soba nie zamknelam a tu jeb. Cala twarz we krwi, panele we krwi, dalam jej telefon z bajka na supokojenie we krwi. Juz nie rkwai ale nie wiem czy nosa nie zlamala. Tak czy siak wyslalam chlopa do szpitala z nia, a mnie troche plecy bola... moze z przeciazenia, ale brzuch tez mam taki sztywny wiec se wzielam... Nie wiem gdzie mam nospe. Bo tu ku... same lekomany. Ja nakupuje nie uzywam a jak przyjdzie co do czego to nie mam.

Twoja córka to jakiś demon energii [emoji85] Moj dwulatek miewa rózne pomysły, ale dużo bardziej bezpieczniejsze [emoji28] Oby i tym razem wylosowalo mi się takie spokojne dziecko [emoji28]
 
Twoja córka to jakiś demon energii [emoji85] Moj dwulatek miewa rózne pomysły, ale dużo bardziej bezpieczniejsze [emoji28] Oby i tym razem wylosowalo mi się takie spokojne dziecko [emoji28]
tez licze na spokojniejsze bo to nie jest pierwsza jej wizyta na sorze. Jeszcze troche i zalaza nam jakas niebieska karte XD Tyle razy upadla ze nie zrobiloby to na mnie wrazenia, ale jak zobaczylam krew no to sie strasznie zdenerwowalam.
 
reklama
Nienawidzę kichania w ciąży.. Was też tak ściska wtedy w podbrzuszu, jakby miało coś tam się rozerwać dosłownie?

Jeden z moich ciążowych koszmarów - kichanie, haha ;)
Tak jak dziewczyny już pisały prawidłowe kochanie jest ważne [emoji28] Boże jak to brzmi [emoji85]
Fizjo uroginekologiczna kazała mi kichac do boku w zgięcie łokcia i najlepiej kolano jeszcze podnieść. I po ciąży tak samo bo to najlepsze dla mięśni dna miednicy
 
Do góry