reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

A może pojedź do innego szpitala . Może w większej miejscowości ... Masz wywiad obciążony poronieniem to powinni Cię opieką otoczyć. Zawalcz o Was:)
Może jakiś specjalistyczny ginekologiczno położniczy? Jeżeli masz w okolicy.. Powinni bez dwóch zdan przyjąć na patologię ciąży i zrobić szereg badań, zobaczyć jak się sytuacja rozwinie...
 
reklama
Też tak mam dzisiaj cały dzień [emoji19] w poprzedniej ciąży lekarz mi mówił że to są skurcze. Przed chwilą się obudziłam i dalej boli także też lecę po nospeDla mnie przewijak to must have. Po porodzie okropnie bolał mnie kręgosłup i nie wyobrażam sobie schylać się do dziecka na kanapie. Plus nie usyfisz wszystkiego dookoła bo dzieci potrafią na odległość..
Ja miałam taki zwykły wąski z Ikei i rzeczywiście po porodzie okazało się że jest problem z postawieniem tych wszystkich pierdół no i na szybko kupowaliśmy regał żeby stał obok i wszystko było pod rękąJa przewijaka używałam do prawie 2 lat. I schowałam tylko dlatego nie pasował mi nigdzie po przemeblowaniu [emoji12] w żłobku cały czas ciocie przewijają młoda na przewijaku. Moje dziecko to nie typ samobójca i nigdy nie próbowała skakać. No ale też jej samej nigdy nie zostawiałam

Ale z tym czy coś będzie pasować czy nie na prawdę okaże się w praktyce. Oby sklepy były otwarte [emoji1787] mój stary przez pierwsze 3 tygodnie jezdzil po sklepach min. 2 razy dziennie - serio nie żartuje [emoji85] a wyprawke oczywiście zrobiłam na wypasie ale potem się okazało że mi pasują inne rzeczy niż mi się wydawało [emoji1745] Też tak miałam w pierwszej ciąży [emoji85] wszystko schowane miało być zwłaszcza że mieszkaliśmy w kawalerce. Mamy ta wanienkę i jest jak najbardziej super i bardzo długo nam służyła!
Ale potem przychodzi rzeczywistość i przez tydzień możesz nie znaleźć czasu żeby schować ta wanienkę [emoji13] co nie zmienia faktu że wkurwia mnie syf do dzisiaj. Tylko przy dziecku można nic innego nie robić tylko chodzić za nim i sprzątać.
Ja mam obecnie 2 dzieci psa i wymagającą pracę i wiele osób nie rozumie że trzymam suche pranie na linkach ;))) Po prostu czasem nie ma kiedy zdjąć ;) A suszącą się wanienka to pikuś w porównaniu do sterty prania na pół łazienki jak nam niemowlak przesikał przykładowo pieluchę leżąc w naszym łóżku ;)) Wszystko w środku nocy łącznie z kołdrą wynosiliśmy i rzucaliśmy gdzie popadnie :)
 
Ja mam obecnie 2 dzieci psa i wymagającą pracę i wiele osób nie rozumie że trzymam suche pranie na linkach ;))) Po prostu czasem nie ma kiedy zdjąć ;) A suszącą się wanienka to pikuś w porównaniu do sterty prania na pół łazienki jak nam niemowlak przesikał przykładowo pieluchę leżąc w naszym łóżku ;)) Wszystko w środku nocy łącznie z kołdrą wynosiliśmy i rzucaliśmy gdzie popadnie :)
No tak... wiem jak to wyglada, bo często dostawałam dzieci w spadku i wystarczył weekend żeby była masakra 🙈
Na szczęście mamy Panią do pomocy, która sprząta i ogarnia prasowanie, póki co raz w tygodniu, ale coś czuje, ze będzie u nas częściej. Ja już teraz leżąc na kanapie zarastam grzybem w każdym możliwym miejscu w domu. Nawet opróżnienie zmywarki to wyczyn.. Jestem totalnie rozwalona. Myśle, ze te leki immunosupresyjne dodatkowo mnie kładą.
 
Ja mam obecnie 2 dzieci psa i wymagającą pracę i wiele osób nie rozumie że trzymam suche pranie na linkach ;))) Po prostu czasem nie ma kiedy zdjąć ;) A suszącą się wanienka to pikuś w porównaniu do sterty prania na pół łazienki jak nam niemowlak przesikał przykładowo pieluchę leżąc w naszym łóżku ;)) Wszystko w środku nocy łącznie z kołdrą wynosiliśmy i rzucaliśmy gdzie popadnie :)
Ja też przed dzieckiem nie mogłam tego zrozumiec [emoji85] co to za problem zdjąć pranie ?!? [emoji13] A teraz na szczęście mam dom i pralnie i nie muszę patrzeć na ten powiększający się stos [emoji28]
Dzięki temu że mam całą wyprawkę to u mnie na liście zakupów jest suszarka bębnowa [emoji1787]
 
Ja też przed dzieckiem nie mogłam tego zrozumiec [emoji85] co to za problem zdjąć pranie ?!? [emoji13] A teraz na szczęście mam dom i pralnie i nie muszę patrzeć na ten powiększający się stos [emoji28]
Dzięki temu że mam całą wyprawkę to u mnie na liście zakupów jest suszarka bębnowa [emoji1787]
A ja nabyłam suszarkę i co wieszam pranie ... Po kupieniu suszarki przeczytałam w instrukcji, że do suszarki nadaje się tylko pranie z pewnym znaczkiem, nie przekreślonym na metce. Pierwszy raz przewertowałam 8 kilo prania i znalazłam w nim 4 sztuki takich rzeczy ... Reszta teoretycznie się nie dawała:) Trochę dołożyłam na własne ryzyko i później wszystko mi śmierdziało spalenizną a wybrałam delikatny program :))) p. s suszarnie tez mam, tez mieszkam w domku ...ale nikomu się nie chciało schodzić po skarpetki do piwnicy jak się w szafce pokończyły ;)) Także pranie wisi koło łazienki ;) praktycznie
 
Hej, a nie masz teraz terminu kolejnej miesiączki? Podobno zdążają się jakieś mikro krwawienia w terminie miesiączek nawet w ciąży, chociaż osobiście nie znam nikogo,kto takie coś miał. Za to kiedyś ginekolog mi powiedział,że NIE WOLNO tracić nadziei, nawet jak wychodzą jakieś dziwne wyniki(np beta), dzieją się dziwne rzeczy i wydaje się,że ciąża nie skończy się dobrze.. Ważny jest widok bijącego serca dziecka w USG i tylko to się liczy i tego się trzeba trzymać i to kontrolować. Wiem,że to stres ogromny, fajnie jakbys mogła być w szpitalu gdzie monitorowaliby co się jednak tam dzieje [emoji849] Trochę to dla mnie szokujące,że powiedzieli coś w stylu,żeby przyjechać jak zacznie się poronienie... Przecież w USG wszystko ok i serduszko bije..
Wyniki krwi też były bardzo dobre tak jak i beta. Nawet konsultowała z innym lekarzem telefonicznie i wyniki i czy mam zostać.
 
ale te krzesełka drogie jak cholera 🙈
Fakt, drogie ustrojstwo, ale podobno super się sprawdza - slyszalam od znajomych i brata. Czasem mozna ucelowac dobra oferte na olx

Ja dziś miałam ambitne plany a leżę cały dzień..... no ale cóż zrobisz. Stan błogosławiony 🤣🤣
Oj, ja tez mialam na dzis bardzo ambitne plany. Max.co udalo mi sie zrobic to zwlec swoj odwlok z kanapy i pozmywac naczynia przed powrotem malzonka, w zwiazku z czym udalo mi sie zachowac pozory normalnosci, ze niby bylo tu tak caly dzien, hehe. Ale po tym zmywaniu jestem tak styrana, jakbym dzialke przekopala, nie wiem co sie dzieje 😁 padam na twarz, ide sie kapac i spac
 
reklama
Ja już w miarę przyswajam jedzenie, znaczy nie jem jakoś ze szczególnym apetytem ale jem. I na razie nie mam jakichś specjalnych zachciewajek.
@n1k43et ja nie miałam przy żadnym dziecku jakiejś specjalnej komody, dzieci przebierałam na łóżku na podkladzie, kolei bratowa miała przewijak taki nakładany na łóżeczko i bardzo sobie chwaliła i ja pewnie teraz też w taki się zaopatrze.
Ja też zawsze zaopatrywałam się w przewijak nakładany na łóżeczko i bardzo się sprawdzał. Teraz też taki kupię.
 
Do góry