reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Dziewczyny, zorientowałam się już ze wśród Was są już mamy 😊😊 ja jeszcze nie mam dzieci (pierwsze w brzuszku) - powiedzcie jak to jest z tyciem w ciąży? Niektóre kobiety tyją więcej, inne mniej, czy w ogóle jest sens się wgłębiać w ten temat czy po prostu podchodzić do jedzenia z rozsądkiem? Wiadomo ze trzeba zjeść więcej i zdrowo, ale tez nie przesadzić. Podzielcie się swoim doświadczeniem 😊
 
reklama
Ja też mam cały brzuch w krwiakach. Nic nie pomaga. Tylko ja walę 3 zastrzyki dziennie. Całe szczęście za 2 tygodnie będzie już tylko jeden z Clexane. Ale też nie wiem z czego to wynika.
Ciesz się, ze masz tylko to. Ja dopochwowo utrogestan od dwóch miesięcy... i cała masa innych rzeczy, ale najbardziej pragnę przestać już się kłuć tymi zastrzykami z heparyny. Po prostu jest to dla mnie codzienna katorga. Na samą myśl chce mi się płakać po prostu. Na dodatek jak nigdy za każdym razem robią mi się gule pod skóra i już mam mało miejsca, także będę musiała się przerzucić na uda, co mnie przeraża...
a najgorsze jest to, ze prawdopodobnie z clexanem nie rozstane się do porodu. Fu**
 
Oooobyyy! Tak bardzo bym chciała jakieś tabletki zamiast tego dziadostwa 🙈 bardzo boje się igieł, a tu jeszcze sama muszę sobie ten ból i cierpienie zadawać. Dramat!
No ja sie do igiel nie nadaje XD dostalam do klucia kota jak byl chory i od razu po wyjeciu z niego ciapnelam sie w palec XD pielegniarka ze mnie zadna. Jakbym musiala siebie dzgac to jeszcze komus bym w oko wsadzila :D A jeszcze mam gruba skore.
 
Nie ma przeciwwskazań. Jest to jakby nie patrzeć żywność przeznaczenia medycznego. Trzeba uważać jeśli pijesz je dla przyjemności bo ma to swoje kalorie. W końcu można tylko na nich jechać. Dlatego myśle, ze w przypadku koedy nic nie jest dziewczyna wstanie zjeść to to jest odpowiednie.
:D no to sprobuje. Zawsze lepsze to niz jechac na miskach zelkach XD...
 
Ojej, Dziewczyny, przewalone macie z tymi zastrzykami. Współczuję i życzę Wam siły!
Co do nadkrzepliwości, to ja się obawiam, że mogę mieć problem w drugą stronę - w okresie dojrzewania bardzo często miałam krwotoki i krew nie chciała krzepnąć. Teeeeej, zapomniałam o tym ginekolog powiedzieć! Jasna dupa, muszę uzupełnić przy kolejnej wizycie. Choć generalnie teraz wyniki krwi miałam git
 
Dziewczyny, zorientowałam się już ze wśród Was są już mamy 😊😊 ja jeszcze nie mam dzieci (pierwsze w brzuszku) - powiedzcie jak to jest z tyciem w ciąży? Niektóre kobiety tyją więcej, inne mniej, czy w ogóle jest sens się wgłębiać w ten temat czy po prostu podchodzić do jedzenia z rozsądkiem? Wiadomo ze trzeba zjeść więcej i zdrowo, ale tez nie przesadzić. Podzielcie się swoim doświadczeniem 😊
Kwestia diety i genow :p ja utylam 16 kg. Masa dziecka lozyska i wod wynosila 10 kg bo tyle od razu schudlam. Reszta to moje obzartswo.
 
Ojej, Dziewczyny, przewalone macie z tymi zastrzykami. Współczuję i życzę Wam siły!
Co do nadkrzepliwości, to ja się obawiam, że mogę mieć problem w drugą stronę - w okresie dojrzewania bardzo często miałam krwotoki i krew nie chciała krzepnąć. Teeeeej, zapomniałam o tym ginekolog powiedzieć! Jasna dupa, muszę uzupełnić przy kolejnej wizycie. Choć generalnie teraz wyniki krwi miałam git
;p spoko tez mialam tendencje do krwotocznych okresow i bralam leki na zageszczeie krwi i anemie, a ciaze skonczylam na clenaxie. Nie ma reguly, ale lepiej wspomniec.
 
;p spoko tez mialam tendencje do krwotocznych okresow i bralam leki na zageszczeie krwi i anemie, a ciaze skonczylam na clenaxie. Nie ma reguly, ale lepiej wspomniec.
Ja miałam głównie krwotoki z nosa, zwiedziłam masę lekarzy, stwierdzili, że taka moja "natura", cokolwiek to znaczy. Generalnie każde przeziębienie = krwotok, a jak mi się to złożyło, że jednocześnie miałam okres, to chwilami mi się serio robiło już słabo :D pamiętam, że potem dawali mi jakieś tabletki na krzepliwość. A potem już jakoś przeszło.
 
reklama
Dziewczyny, zorientowałam się już ze wśród Was są już mamy 😊😊 ja jeszcze nie mam dzieci (pierwsze w brzuszku) - powiedzcie jak to jest z tyciem w ciąży? Niektóre kobiety tyją więcej, inne mniej, czy w ogóle jest sens się wgłębiać w ten temat czy po prostu podchodzić do jedzenia z rozsądkiem? Wiadomo ze trzeba zjeść więcej i zdrowo, ale tez nie przesadzić. Podzielcie się swoim doświadczeniem 😊
Taaak, jako ze to moja trzecia ciąża to podeszłam do niej bardziej odpowiedzialnie. W pierwszej 18kg ale mdłości były tak silne ze jadłam praktycznie 20h na dzień inaczej bym nie przeżyła tym sposobem pierwszy trymestr to już było 5kg fruu do góry a potem już tylko rozpusta nie pracowałam ale do końca jeździłam na rowerze i basen często, mimo to waga duża, druga ciąża już bardziej świadoma no i miałam już małe dziecko zaczynające wtedy chodzic miałam dużo ruchu ale na jedzenie było mało czasu wiec w biegu i nie zbyt zdrowo no i około 15kg przytyłam i uważam ze to tez ma wpływ na sam poród oba miałam ciężkie długie i męczące, teraz właśnie chciałabym przybrać naprawde te max czyli 10-11kg tym bardziej ze będziemy latem chodzic w ciazy wtedy się i woda zatrzymuje i sie puchnie od upałów. Chwilowo ciezko utrzymać wagę na wodzy przez te mdłości ale mam nadzieje ze w drugim trymestrze już będzie prościej. Myśle ze te pierwsze tygodnie są ważne żeby nie przytyć za dużo bo w późniejszych tygodniach waga rośnie sama w sobie.
 
Do góry