reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Dziewczyny to ja was zapytam... bo widzę, że nie które z Was mają badania co parę dni lub po tygodniu. Czy to dlatego, że chciałyście? Czy to lekarz zlecił, bo coś było nie do końca okej przy pierwszym badaniu? Jak wiecie ja mam dzisiaj peirwsze usg i później myślałam, że dopieor w 12 tyg. i że jeżlei dzisiaj bedzie wszystko okej to, że odpuści mi nerwica na prawie miesiac... ale teraz sie zastanawiam po waszych wpisach, czy nie powinnam pomiędzy jeszcze pojsc na badanie? :(
 
reklama
Dziewczyny to ja was zapytam... bo widzę, że nie które z Was mają badania co parę dni lub po tygodniu. Czy to dlatego, że chciałyście? Czy to lekarz zlecił, bo coś było nie do końca okej przy pierwszym badaniu? Jak wiecie ja mam dzisiaj peirwsze usg i później myślałam, że dopieor w 12 tyg. i że jeżlei dzisiaj bedzie wszystko okej to, że odpuści mi nerwica na prawie miesiac... ale teraz sie zastanawiam po waszych wpisach, czy nie powinnam pomiędzy jeszcze pojsc na badanie? :(
Powinnaś. Lekarz Ci zleci albo powinien cały pakiet który teoretycznie jest do zrobienia do 10 tyg. Ale jak zrobisz chwile później będzie ok byle w pierwszym trymestrze. Choć mój doktor któremu ogromnie ufam i wie wszystko ;) słusznie uważa że im wcześniej tym lepiej. Wtedy można działać od razu. Np tsh złe może być przyczyna poronień i mi już w 5 tyg kazał sprawdzić i od razu dostałam Eutyrox mimo iż przed ciąża tarczyca idealna
 
Dziewczyny to ja was zapytam... bo widzę, że nie które z Was mają badania co parę dni lub po tygodniu. Czy to dlatego, że chciałyście? Czy to lekarz zlecił, bo coś było nie do końca okej przy pierwszym badaniu? Jak wiecie ja mam dzisiaj peirwsze usg i później myślałam, że dopieor w 12 tyg. i że jeżlei dzisiaj bedzie wszystko okej to, że odpuści mi nerwica na prawie miesiac... ale teraz sie zastanawiam po waszych wpisach, czy nie powinnam pomiędzy jeszcze pojsc na badanie? :(
ja byłam na usg 6+4, teraz idę za tydzień dokładnie po 4 tyg :) i lekarka mi mówiła że będziemy się widywać raz w miesiącu jeśli wszystko będzie okej. W między czasie jedynie prenatalne
 
Powinnaś. Lekarz Ci zleci albo powinien cały pakiet który teoretycznie jest do zrobienia do 10 tyg. Ale jak zrobisz chwile później będzie ok byle w pierwszym trymestrze. Choć mój doktor któremu ogromnie ufam i wie wszystko ;) słusznie uważa że im wcześniej tym lepiej. Wtedy można działać od razu. Np tsh złe może być przyczyna poronień i mi już w 5 tyg kazał sprawdzić i od razu dostałam Eutyrox mimo iż przed ciąża tarczyca idealna
Krew mam zrobioną, dzisiaj ją skonsultuję, ale raczej jest okej. Tylko mocz nie do końca super. Bardziej chodziło mi o dodatkowe usg pomiędzy tymi dwoma. :)
 
To u mnie jest identycznie jak u was. Ciąża młodsza niż z OM. Dziecko niestety rośnie bardzo powoli. Na pierwszej wizycie serce było mocne a wczoraj niestety już słabsze.
Jutro idę jeszcze na badania do szpitala bo dostałam skierowanie. Trzeba czekać. Ja póki co robię przerwę od forum bo strasznie podłamana jestem. Wrócę jak będę wiedziała coś więcej.
Za was trzymam kciuki, może uda nam się jeszcze

Ja mam kolejna wizytę za tydzień na tym samym sprzęcie. Na razie mam jeszcze cicha nadzieję że może różny sprzęt. Ale cały czas staram się nie nastawiać

To nie wiem o co chodzi. W ogóle nie rozumiem o jaki zwrot chodzi...
to ze nie wszyscy lekarze są na Allianz to wiem, ale kartka z badaniami?! Whaaat? Pierwsze słyszę.
Chyba mamy jakieś inne pakiety [emoji28] u mnie wyglada to tak, ze umawiam się przez Allianz na badania i do lekarzy i jeśli nie mam np witamin w pakiecie badań to oni na to mnie nie umawiają i wtedy muszę sobie zapłacić. Ale jak idę na pobranie to nikt nie wie czy ja tego nie mam w pakiecie czy sobie teraz nagle wymyśliłam ze będę badać daną witaminę.
a jeśli chodzi o wizyty, to w rejestracji oczywiście wiedzĄ, ze wizyta z Allianz, ale lekarz w gabinecie już tego nie widzi. Z reszta ostatnio byłam i chłop się mnie pytał czy mam jakiś pakiet medyczny czy muszę za wszystko płacić bo jK mam płacić to kilka badań mi zleci później żeby mnie nie zgniotło finansowo. Także na bank tego nie widział.

Ale mnie do tej babki umówili przez infolinie Allianz [emoji28] a ta mi na wizycie mówi że ona nie przyjmuje pacjentów z Allianz [emoji1751]
Na pewno w każdej przychodni mają swoje zasady ale ta wczorajsza na 100% wiedziała.
A z tą refundacją to chodzi o to że nie musisz chodzić do placowek które współpracują z Allianz do których Ci umawiają na infolinii. Możesz iść do każdego lekarza i wziąć rachunek. Potem wysylasz rachunek do Allianz i oni zwracają Ci koszt tej wizyty i badań wg swojego cennika na podstawie którego rozliczają się z lekarzami. Tak jak pisałam przeważnie są to mniejsze kwoty ale tym sposobem wizyta u mojego lekarza kosztuje mnie 70zl a nie 250 zl. Chyba w każdym pakiecie jest ta refundacja

No właśnie nie nastawiam się w ogóle pozytywnie. Po prostu wiem, że nie skończy się to dobrze. Dzięki [emoji8]



Dziewczyny to ja was zapytam... bo widzę, że nie które z Was mają badania co parę dni lub po tygodniu. Czy to dlatego, że chciałyście? Czy to lekarz zlecił, bo coś było nie do końca okej przy pierwszym badaniu? Jak wiecie ja mam dzisiaj peirwsze usg i później myślałam, że dopieor w 12 tyg. i że jeżlei dzisiaj bedzie wszystko okej to, że odpuści mi nerwica na prawie miesiac... ale teraz sie zastanawiam po waszych wpisach, czy nie powinnam pomiędzy jeszcze pojsc na badanie? :(

Jak jest wszystko ok to wizyty są raz w miesiącu. A jak jest coś nie tak to częściej. A jak bardzo chcesz sama dla siebie też można częściej [emoji6] nikt nie zabroni zapłać [emoji12]
 
90 , 136, 147. 2 tyg wcześniej glukoza na czczo 93,5
Te wyniki i tak są do obserwacji, bo po dwóch godzinach powinna być niższa wartość niż po godzinie, więc może jeszcze rozwinąć się z tego cukrzyca. Ja takie informacje miałam w pierwszej ciąży i faktycznie jak później powtarzałam, to już wyszła cc. A u mnie te wartości były 133,136
 
Te wyniki i tak są do obserwacji, bo po dwóch godzinach powinna być niższa wartość niż po godzinie, więc może jeszcze rozwinąć się z tego cukrzyca. Ja takie informacje miałam w pierwszej ciąży i faktycznie jak później powtarzałam, to już wyszła cc. A u mnie te wartości były 133,136
Tak. Będę powtarzać w tym 20 którymś tygodniu
 
reklama
Do góry