reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Tu przyznam, że jeszcze nie próbowałam. Kiedyś mi się rzucił w oczy, chyba w Biedrze, ale wtedy byłam strasznie głodna robiąc zakupy (jeszcze przed ciążą) i już miałam ładować ten Halloumi do koszyka, gdy się skapnęłam, że z tego głodu pazernie załadowałam 3/4 kosza niepotrzebnymi produktami 😁 i stwierdziłam, że się już z tym serem opamiętam, bo jeszcze mi nie będzie smakował, a nakupuje jakichś cudów. Ale jak mówisz, że warto spróbować to chętnie wrócę do tematu 😀 a do czego byś porównała smak?
Jak oscypek biały z grilla 😁 odobnie zgrzyta od zębami. Z dżemem figowym i rukolą jes obłędny halloumi 😍
 
reklama
@Anonim2021 bardzo mi przykro 😔 Trzymaj się 😘

Nie wiem czy trzeba. Wszywsy piszą że mają biały i wodnisty lub lepki a ja mam rozciągliwy mleczny lub przezroczysty i pytam bo nie wiem czy to normalne.
Co do śluzu. W 1 ciąży w ogóle go nie miałam (nie odczuwałam), teraz leci ze mnie w mega ilościach. Wydawało mi się, że jest mleczny/ żółtawy, ale lekarz na wizycie powiedział, że wygląda jak w ciąży. Na początku też zdażał mi się przezroczysty.
 
Ale robicie mi smaka tymi opowieściami o serach [emoji28] szkoda tylko, ze jak zjem cokolwiek co ma ser to mam okropna zgagę [emoji30][emoji30]
 
Chyba że chodzisz do prof. Jerzak to wiem że ona idzie w fizjoterapię i akumpunkturę w zaleceniach często [emoji6]
Ja dziś byłam u lekarza.. Pani profesor zaniemówiła kiedy zobaczyła moje wyniki testu CBA (nie jest to wskazane badanie dla wszystkich, także spokojnie [emoji28]) także... wyniki wyszły słabe, co mówi o odpowiedzi immunologicznej mojego organizmu na to co się w nim dzieje. Reasumując, mój organizm widzi w sobie mnóstwo stanow zapalnych, które chce zwalczyć - w efekcie atakuje zdrowe tkanki. Także mam zwiekszona dawkę leków immunosupresyjnych do maximum, dodatkowo doszło kilka suplementów jak Miovelia NAC czy alanerv, no i mam zacząć ćwiczyć z trenerem i chodzić na terapie do fizjoterapeuty ze względu na te wysokie wyrzuty cytokin (test CBA). Po za tym zero seksu i pracy. Mam myśleć tylko o sobie i codziennie się relaksować.
a! I co ciekawe. Pani profesor uważa, ze do 16tc nie powinno się wykonywać badań ginekologicznych ponieważ każda ingerencja w pochwę może przynieść jakieś zagrożenia. Wiec u niej tylko usg przed 10tyg i później 1trym i test pappa.
Żanych wzierników, pobierania cytologii czy coś w tym stylu. [emoji85]
Także zakazała mi chodzić do drugiego gina na usg [emoji28] ale w pn i tak pójdę bo nie wytrzymam do 26, bo dopiero wtedy mam test pappa.
 
Wg mojej najlepszej wiedzy w ciąży nie można alkoholu, surowego mięsa i ryb i mleka niepasteryzowanego i jego przetworów.
Smacznego [emoji16]
Ja zobaczylam w spiżarce żur i pobiegałam po kiełbasę [emoji85]Poprzednio mnie lekarz trzymał poniżej 2.0
Teraz pierwsza wizyta i niespodzianka 3,27
A poza ciążą tarczyca w normie [emoji1745]Cześć!!! [emoji3590] Trzymam kciuki!Sery tylko z niepasteryzowanego nie można. A taki w sklepie ciężko znaleźć. Wszystkie Turki itp są z pasteryzowanego mleka więc można [emoji6]
:D to ide se po camemberga do lidla.
 
Tu przyznam, że jeszcze nie próbowałam. Kiedyś mi się rzucił w oczy, chyba w Biedrze, ale wtedy byłam strasznie głodna robiąc zakupy (jeszcze przed ciążą) i już miałam ładować ten Halloumi do koszyka, gdy się skapnęłam, że z tego głodu pazernie załadowałam 3/4 kosza niepotrzebnymi produktami 😁 i stwierdziłam, że się już z tym serem opamiętam, bo jeszcze mi nie będzie smakował, a nakupuje jakichś cudów. Ale jak mówisz, że warto spróbować to chętnie wrócę do tematu 😀 a do czego byś porównała smak?
Do oscypka 😅
Chyba że chodzisz do prof. Jerzak to wiem że ona idzie w fizjoterapię i akumpunkturę w zaleceniach często [emoji6]
Tak dokładnie. Ona ma podejście baaardzo holistyczne. Jak ma to działać, nie wiem, ale jak powiedziałam jej, ze nie ćwiczę i w ogole mam problem z nogą i kręgosłupem po wypadku to powiedziała: no właśnie coś mi tu nie pasowało, ze na leczeniu takie wyniki. Ale wszystko jasne. Podwyższone bo jest stan zapalny cały czas a na dodatek zero ruchu. A to ruch zmniejsza ilość wyrzutu cytokin. Na dodatek ma być to trening siłowy.
 
Ja też to przeżyłam. Znam ten ból. Jakbyś czegoś potrzebowała albo miała pytania pisz śmiało.
Dziekuje [emoji173]
Prof. Jerzak jak prof. Paśnik- mają swoje przekonania i metody. Ważne że masz zaufanie do swojego lekarza [emoji173]
Do oscypka [emoji28]

Tak dokładnie. Ona ma podejście baaardzo holistyczne. Jak ma to działać, nie wiem, ale jak powiedziałam jej, ze nie ćwiczę i w ogole mam problem z nogą i kręgosłupem po wypadku to powiedziała: no właśnie coś mi tu nie pasowało, ze na leczeniu takie wyniki. Ale wszystko jasne. Podwyższone bo jest stan zapalny cały czas a na dodatek zero ruchu. A to ruch zmniejsza ilość wyrzutu cytokin. Na dodatek ma być to trening siłowy.
 
reklama
Do góry