reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

ok. widzę w postach, że dziewczyny piszą o częstym wykonywaniu badania beta. czemu służy to badanie? jest zielona w tych tematach to moja pierwsza ciąża. Wizytę mam dopiero 13.02.
badanie bety teoretycznie podpowiada czy ciąża rozwija się prawidłowo, czy jest dobry przyrost tego hormonu. Trzeba jednak badanie powtarzać, żeby mieć z czym porównać :) to tylko dla świętego spokoju ciężarówki, nie jest to nic niezbędnego ani zalecanego przez gin.
 
reklama
badanie bety teoretycznie podpowiada czy ciąża rozwija się prawidłowo, czy jest dobry przyrost tego hormonu. Trzeba jednak badanie powtarzać, żeby mieć z czym porównać :) to tylko dla świętego spokoju ciężarówki, nie jest to nic niezbędnego ani zalecanego przez gin.
ok rozumiem. Ginekolożka dała mi listę badań do zrobienia i najlepiej jakbym miała na tego 13.02, ale teraz jestem troche chora zatoki niestety się uaktywniły i na razie chyba poczekam z pobraniem krwi, bo może wyjdą zaburzone wyniki prawda?
 
Lepiej zrobić badania bez żadnej infekcji ;) ja dzwoniłam do mojego gin... termin wolny ma dopiero za miesiąc. Idealnie! :D
 
Hej. Wszystkie piszecie o delikatnej drugiej kresce. Mój test się nie zastanawiał i od razu pokazał się druga gruba czerwona kreska. Czy to coś znaczy? jest jakaś różnica pomiędzy bladą a mocną?
U mnie dokładnie to samo było, jeszcze kontrolna dobrze nie przeschła a już druga była, więc trochę szok. Bo ja nie dość, że zawsze się jakiś cieni doszukiwałam tak teraz od razu było widać.
Ale to jednak prawda, że jak się wyluzuje to się uda. Ja w tym cyklu na spontan poszłam i nie testowałam przed terminem @ no i są kreseczki :)
 
U mnie dalej z objawami słabo, w sumie chyba nie mam zadnych, nawet te cycki mnie nie bola, moze delikatnie jak wezme i ścisne sutka[emoji16]
A no i spanie, moglabym spac dluzej niz zawsze, jak wracam z pracy klade sie na jakas godzinke/ dwie, wstaje i pozniej o 21 znowu jestem do spania.
Ja nie mam żadnych objawów i oby jak najdłużej [emoji12] chociaż dzisiaj przy kawie sobie przypomniałam że na pewno mnie za chwilę od niej odrzuci [emoji85] a ja uwielbiam kawę [emoji3590]
W poprzedniej ciąży zaczęłam miec mdłości jak wybił 6tc. Także mam jeszcze 1,5 tygodnia luksusu [emoji12]
W pierwszej, utraconej, ciąży miałam obsesję - badania krwi, ginekolodzy, pęcherzyk, zarodek, serduszko, witaminki.... i zrozumiałam, że nie ważne jak bardzo się kobieta stara, to i tak nie mamy takiej mocy sprawczej, by zapobiec ewentualnej stracie. To zupełnie od nas nie zależy niestety :(
W drugiej ciąży wyluzowałam, czekałam cierpliwie do wizyty u gin, nie próbowałam namolnie ciąży kontrolować... pogodziłam się z tym, że tak naprawdę beta czy cokolwiek innego nic mi nie da, niczego nie zmieni. Efektem wyluzowania jest czteroletnia Zośka :) teraz też się bardzo cieszę, ale wiem, że nie ważne ile bym badań nie zrobiła, to co ma być, to będzie.
Mam dokładnie takie samo podejście! my będziemy mówić o ciąży jak najpóźniej pewnie w okolicy Wielkanocy. Najbliższym może ciut wcześniej. Ale na pewno nie wcześnie niż 10tc
ja mam większość ciuchów po Młodej odłożoną, więc przydałaby się dziewczynka druga ;) ale chłop też będzie super. W dwóch poprzednich ciążach jakoś wyczuwałam płeć, teraz jeszcze cisza.
Ja też liczę na dziewczynkę bo mam wszystko po starszej córce [emoji85] a tatuś na synka no narazie jest rodzynkiem [emoji28] w domu same baby: ja, córka Kot i pies same dziewczyny [emoji16]
 
U mnie dokładnie to samo było, jeszcze kontrolna dobrze nie przeschła a już druga była, więc trochę szok. Bo ja nie dość, że zawsze się jakiś cieni doszukiwałam tak teraz od razu było jasne.
Ale to jednak prawda, że jak się wyluzuje to się uda. Ja w tym cyklu na spontan poszłam i nie testowałam przed terminem @ no i są kreseczki :)
ja się nigdy niczego nie doszukiwałam. To właściwie było pierwszy raz kiedy stwierdziliśmy, że zobaczymy co będzie i tak wyszło, że za pierwszym razem.... ogólnie jestem w szoku :D
 
@matylkafm widzę, że rzeczywiście podejścia mamy identyczne :D mój M również marzy o synu. Ja tam przyjmę każdego, byle tylko dziecię zdrowe było.
 
Czy któraś z Was była już tu wcześniej na grupie mamusiowej? Muszę Wam powiedzieć, że pierwszymi osobami, które się dowiedziały o moim dzisiejszym teście... były dziewczyny z Grudnia 2016 :) Poznałyśmy się właśnie tutaj i do dziś mamy świetny kontakt, niektóre z nas miały okazję spotkać się w realu, razem planujemy kolejne potomstwo... 9 miesięcy tutaj naprawdę zbliża ludzi :)
 
reklama
Czy któraś z Was była już tu wcześniej na grupie mamusiowej? Muszę Wam powiedzieć, że pierwszymi osobami, które się dowiedziały o moim dzisiejszym teście... były dziewczyny z Grudnia 2016 :) Poznałyśmy się właśnie tutaj i do dziś mamy świetny kontakt, niektóre z nas miały okazję spotkać się w realu, razem planujemy kolejne potomstwo... 9 miesięcy tutaj naprawdę zbliża ludzi :)
Ja byłam wrzesniówką 2018 [emoji3577] grupa była super ale niestety po 1,5 roku od narodzin zaczęła powoli zamierać.
 
Do góry