reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Dziewczyny jest tutaj któraś, która karmi drugie maleństwo? Mi dzisiaj pediatra zasugerowała, żebym powoli odstawiała, a ja kompletnie tego nie widzę 🙈 Czekam do wtorkowej wizyty co gin mi powie 🤔
Ja karmiłam :))) Ktoś jeszcze się chwalił że można :)) Jeśli wyniki krwi masz ok, nie masz np. anemii i czujesz się na siłach to można karmić aż do porodu a później w tandemie . Dla mnie jako matki która łącznie karmiła 4 lata;)) wkładki laktacyjne były najlepszym zakupem . Mam jeszcze dziś zapasy ;))) mimo że od kilku lat już nie biorę udziału w tej roli:)
 
reklama
U mnie to ciąża po invitro - przed podaniem zarodka miałam wszystkie możliwe badania wykonane :) cytologia, biocenoza, USG piersi, wymazy, wszystkie badania krwi i zakaźne plus hormony. Teraz mam mam wizytę za 2 tygodnie - serduszkową:). Wtedy lekarz założy kartę ciąży i będą kolejne badania..moczu i ciśnienie przez każdą wizytą..także duzo tego:)
 
A. Czemu w szpitalu? I czemu dopiero w 12 tyg chcą zrobić? Ja idę w 6 tyg+1 na fundusz do przychodni do ginekologa
Ja mieszkam w UK i tutaj wszystko działa inaczej:) u nas w przychodni się ciąży nie prowadzi tylko w szpitalu lub w centrum dziecka gdzie pracują same położne. Usg na narodowy fundusz robią dopiero w 12 tyg bo wcześniej dla nich ciąża nie istnieje. Mozna oczywiście iść prywatnie do specjalnej kliniki gdzie robią usg. Ogólnie dużo można pisać o prowadzeniu ciąży w UK normalnie to jest temat rzeka
 
Ja mieszkam w UK i tutaj wszystko działa inaczej:) u nas w przychodni się ciąży nie prowadzi tylko w szpitalu lub w centrum dziecka gdzie pracują same położne. Usg na narodowy fundusz robią dopiero w 12 tyg bo wcześniej dla nich ciąża nie istnieje. Mozna oczywiście iść prywatnie do specjalnej kliniki gdzie robią usg. Ogólnie dużo można pisać o prowadzeniu ciąży w UK normalnie to jest temat rzeka
Dokładnie temat rzeka 😅 to Twoja pierwsza ciąża? Ja też z uk. Póki co w poniedziałek mam wizytę u polskiego gina 7+5 bedzie, czekam na❤️ a później badania krwi już umówione tego samego dnia a na usg 16 marca mam wyznaczone już jako 12 tydzien ✊
 
Dziewczyny, dzwonili właśnie ze szpitala. Muszę wrócić na będę w niedzielę. Ta dzisiejsza to 1100. I dopiero po tygodniu skan żeby zobaczyć czy jednak nic się nie pojawiło.
Z terminu ostatniej miesiączki mam 6tydzien i 3 dzień, ale mam cykle nawet po 37 dni. Do tego trochę nieregularne.

Lekarka mówi, że jest szansa, ale ja już przełamałam cały dzień. Jestem totalnie złamana. Dlaczego znowu muszę to przechodzić
Nie trać nadzieji! Owulacja mogła się przesunąć. I tak się pewnie stało. Trzymamy kciuki!
 
Ja mieszkam w UK i tutaj wszystko działa inaczej:) u nas w przychodni się ciąży nie prowadzi tylko w szpitalu lub w centrum dziecka gdzie pracują same położne. Usg na narodowy fundusz robią dopiero w 12 tyg bo wcześniej dla nich ciąża nie istnieje. Mozna oczywiście iść prywatnie do specjalnej kliniki gdzie robią usg. Ogólnie dużo można pisać o prowadzeniu ciąży w UK normalnie to jest temat rzeka
Ja uważam że bardzo dobrze prowadzą ciąże w UK i wolałabym drugi raz przechodzić to w UK niż w Polsce
 
Cześć dziewczyny Mam pytanie, bo ja juz sama nie wiem co zrobić. A dokładnie 8.02.21 w połowie dnia dostałam miesiączkę dwa i pół dnia przed nią plamiłam. Mieiaaczka trwała 4 i pół dnia. 13.02.21 postanowiłam zrobi test ciążowy który wyszedl pozytywny dodatkowo zrobila jeszcze dwa w ten dzień które również wyszły pozytywne jeden z nich był elektryczne wynik byl 2-3. Od 13.02.21 ciągle mam plamienia brazowe, a zrobialm dwa testy dodatkowo w 8dc. Kolejny test dodatnik i 11dc dodatni również tyle ze mocniejsza kreska niz poprzednie dni. Bylam w szpitalu w którym mnie opierniczyli ze zrobilam testy i po co robilam je. Kazano mi czekac 2-3 tyg i powtórzyć testy. Pani nic nie widziala na usg choć moją ciążę oceniła na 6 dni :/. Moje pytanie czy któraś z was miala coś podobnego? Jestem przerażona, a nie wiem czy czekać do poniedziałku czy udać się do innego szpitala.. jestem mamą 7 miesięcznej dziewczynki i karmie ją piersią. Dzis znowu robilam test pokazal wynik 2-3..
Link do: Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 71f4467b3f7a5.jpg to moje testy ostani podbarwiony na żółto jest z wczoraj.
 
Cześć dziewczyny Mam pytanie, bo ja juz sama nie wiem co zrobić. A dokładnie 8.02.21 w połowie dnia dostałam miesiączkę dwa i pół dnia przed nią plamiłam. Mieiaaczka trwała 4 i pół dnia. 13.02.21 postanowiłam zrobi test ciążowy który wyszedl pozytywny dodatkowo zrobila jeszcze dwa w ten dzień które również wyszły pozytywne jeden z nich był elektryczne wynik byl 2-3. Od 13.02.21 ciągle mam plamienia brazowe, a zrobialm dwa testy dodatkowo w 8dc. Kolejny test dodatnik i 11dc dodatni również tyle ze mocniejsza kreska niz poprzednie dni. Bylam w szpitalu w którym mnie opierniczyli ze zrobilam testy i po co robilam je. Kazano mi czekac 2-3 tyg i powtórzyć testy. Pani nic nie widziala na usg choć moją ciążę oceniła na 6 dni :/. Moje pytanie czy któraś z was miala coś podobnego? Jestem przerażona, a nie wiem czy czekać do poniedziałku czy udać się do innego szpitala.. jestem mamą 7 miesięcznej dziewczynki i karmie ją piersią. Dzis znowu robilam test pokazal wynik 2-3..
Link do: Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 71f4467b3f7a5.jpg to moje testy ostani podbarwiony na żółto jest z wczoraj.
Prywatnie idź do ginekologa. Powie ci może więcej niż ludzie na fundusz, a podobno okres można mieć do 3 miesiąca ciazy
 
Cześć dziewczyny Mam pytanie, bo ja juz sama nie wiem co zrobić. A dokładnie 8.02.21 w połowie dnia dostałam miesiączkę dwa i pół dnia przed nią plamiłam. Mieiaaczka trwała 4 i pół dnia. 13.02.21 postanowiłam zrobi test ciążowy który wyszedl pozytywny dodatkowo zrobila jeszcze dwa w ten dzień które również wyszły pozytywne jeden z nich był elektryczne wynik byl 2-3. Od 13.02.21 ciągle mam plamienia brazowe, a zrobialm dwa testy dodatkowo w 8dc. Kolejny test dodatnik i 11dc dodatni również tyle ze mocniejsza kreska niz poprzednie dni. Bylam w szpitalu w którym mnie opierniczyli ze zrobilam testy i po co robilam je. Kazano mi czekac 2-3 tyg i powtórzyć testy. Pani nic nie widziala na usg choć moją ciążę oceniła na 6 dni :/. Moje pytanie czy któraś z was miala coś podobnego? Jestem przerażona, a nie wiem czy czekać do poniedziałku czy udać się do innego szpitala.. jestem mamą 7 miesięcznej dziewczynki i karmie ją piersią. Dzis znowu robilam test pokazal wynik 2-3..
Link do: Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 71f4467b3f7a5.jpg to moje testy ostani podbarwiony na żółto jest z wczoraj.
Moim zdaniem możesz albo pójść zbadać sobie przyrost bety, albo musisz czekać cierpliwie. Jeśli nie widać ciąży (u mnie też nie mogli tego stwierdzić, bo nie było widocznego pęcherzyka ciążowego), to z usg się niczego nie dowiesz jeszcze przez tydzień/dwa.
Możesz przy okazji zbadać progesteron. Jeśli wyszedłby niski, można poprosić gina o luteinę, ale w tym momencie raczej żaden lekarz ciąży jeszcze nie będzie umiał stwierdzić.
 
reklama
Cześć dziewczyny Mam pytanie, bo ja juz sama nie wiem co zrobić. A dokładnie 8.02.21 w połowie dnia dostałam miesiączkę dwa i pół dnia przed nią plamiłam. Mieiaaczka trwała 4 i pół dnia. 13.02.21 postanowiłam zrobi test ciążowy który wyszedl pozytywny dodatkowo zrobila jeszcze dwa w ten dzień które również wyszły pozytywne jeden z nich był elektryczne wynik byl 2-3. Od 13.02.21 ciągle mam plamienia brazowe, a zrobialm dwa testy dodatkowo w 8dc. Kolejny test dodatnik i 11dc dodatni również tyle ze mocniejsza kreska niz poprzednie dni. Bylam w szpitalu w którym mnie opierniczyli ze zrobilam testy i po co robilam je. Kazano mi czekac 2-3 tyg i powtórzyć testy. Pani nic nie widziala na usg choć moją ciążę oceniła na 6 dni :/. Moje pytanie czy któraś z was miala coś podobnego? Jestem przerażona, a nie wiem czy czekać do poniedziałku czy udać się do innego szpitala.. jestem mamą 7 miesięcznej dziewczynki i karmie ją piersią. Dzis znowu robilam test pokazal wynik 2-3..
Link do: Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! - 71f4467b3f7a5.jpg to moje testy ostani podbarwiony na żółto jest z wczoraj.
Brązowe plamienie oznacza stara krew, wiec to pewnie pozostałości po tej miesiączce. Moglo być tak ze doszło do zapłodnienia i miesiączka się pokazała to się często zdarza. Tak czy siak to jest tak wczesny etap, ze na usg nic nie będzie widać.
jest jeszcze druga opcja, ze to była ciąża biochemiczna i tak na prawdę już jest po ciąży, a testy będą wychodziły bo beta się jeszcze trochę utrzyma.
tak czy siek, nie ma wyjścia i trzeba zaczekać co się dalej wydarzy. Są dwie opcje.
 
Do góry