reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Mój mąż był ze mną parę razy. Na początku, kiedy lekarz wykonywał usg dopochwowe musiał siedzieć za ścianką. Dopiero na usg przez powłoki brzuszne mógł przyjść pooglądać maleństwo. Oczywiście w czasach covid wszystko zależy od lekarza 😉

Jak potwierdzę ciążę na wizycie, to dołączę oficjalnie 😉
Kiedy masz wizytę? :) W którym tc jesteś? Dołączaj śmiało, wiele z nas też czeka na pierwszą wizytę jeszcze :)
 
reklama
Jak w porządku facet to szkoda czlowiaka, moj wujek oberwał w oko laserem wracajac z akcji ratunkowej.
Ale czasem niektórym przydało by się dostać w kły :p nie mowie ze ma ich ktoś doprowadzić do stanu śpiączki i zmasakrować, ale trochę potrząsnąć bo coś im się myli i zachowują się jak bogowie. Ja nie mogę patrzeć nieraz jak jakąś stara babka szarpie lekarz i sie drze. Ja wiem ze stare babska są upierdliwe i sama mam ochotę je szarpnąć, ale lekarz nie zarabia małych pieniędzy i powinni być restrykcyjnie kontrolowani z empatycznych zachowań. :D baba w sklepie ma być mila a doktorek na onkologii nie? Albo na porodówce powie CI "chciałaś dziecka to teraz ma Cie bolec" :p no nie... no niee....

:D Gratuluje dziewczyny kolejnych rozpoczętych tygodni :) Ja jutro zaczynam kończę 5 zaczynam 6 :p
 
Kiedy masz wizytę? :) W którym tc jesteś? Dołączaj śmiało, wiele z nas też czeka na pierwszą wizytę jeszcze :)
23 idę, bo i tak byłam umówiona na cytologie po poprzednim porodzie. Dzisiaj 4+6 według OM. Na razie tylko testy wychodzą pozytywne i oczywiście nie ma @. Na betę nie szłam, bo nie miałabym z kim małego zostawić. Tzn może bym miała, ale nie chce mi się kombinować, bo na tym etapie i tak w razie czego niewiele by się dało zrobić. Więc spokojnie czekam na wizytę. Co ma być to będzie 😉
 
Wprost przeciwnie. Sperma jest źródłem prostaglandyny która wywołuje poród po 37 tc. A wcześniej może negatywnie wpływać na wczesną ciążę (rozmiękczanie szyjki macicy i czynność skurczowa macicy). Są ginekolodzy którzy zalecają w 1 trymestrze seks z prezerwatywą z tego powodu. I żeby zminimalizować ryzyko infekcji.

Nie ma co rozstrzygać. Każda zrobi tak jak czuje. Osobiście uważam że warto posłuchać swojego lekarza który zna naszą historię. Mój seksu nie zaleca póki co do kolejnej wizyty. A ja jako kobieta po stracie nie będę podejmować żadnego ryzyka.
Nawet wskazane! Sperma jest jak źródło witamin dla maleństwa. Może dziwnie brzmi, ale to prawda :)
 
Lekarz, do którego chodzę, został kiedyś zaatakowany i pobity przez partnera swojej pacjentki, który był obecny przy badaniu w pierwszych tygodniach jej ciąży. Gin leżał w śpiączce, nie widzi na jedno oko, naprawdę ciężko z nim było... Ja M wolałam dopiero jak badania były przez brzuszek w ciąży z Z. Nie chciałam stresować gina, który jest cudownym człowiekiem i jeszcze lepszym lekarzem chyba :) no i nie wiem czy bym się czuła komfortowo przy tym.
Jestem tego samego zdania. Raz ze za wiele nie widać a dwa ze po co stresować lekarza, jednak to badaniem jest troszkę krępujące 😂 mój dopiero na prenatalne pojedzie ze mną ☺️☺️
 
Wracając do tematów „cukrzycowych”, to po dwóch tygodniach od ostatniego badania glukozy na czczo, gdzie wynik był 106, wczoraj wyszła wartość 86 (normy 70-99).
Dwa tygodnie temu nie jadłam 11 godzin przed, a wczoraj 14.
Dziwna taka duża rozbieżność 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

I mam dzisiaj pierwsza wizytę u gina. Mój mąż jak się okazało, ciągle myślał, że idziemy RAZEM jak w amerykańskich filmach. 😂

Naprawdę lekarze wpuszczają mężów na pierwsze USG czy to jest raczej niepraktykowany stereotyp?
Świetnie :) ja w poniedziałek będę robić tylko mam być na 7.30 :))) to chyba 11 godzin to będzie na maksa po jedzeniu. Też liczę na tak dobry wynik. Wogóle to moja lista na poniedziałek to 2 kartki badań :))) zastanawiam się czy mi jakaś krew w organizmie zostanie po ;)
 
reklama
Do góry