reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Październikowe mamy 2021

Wracając do tematów „cukrzycowych”, to po dwóch tygodniach od ostatniego badania glukozy na czczo, gdzie wynik był 106, wczoraj wyszła wartość 86 (normy 70-99).
Dwa tygodnie temu nie jadłam 11 godzin przed, a wczoraj 14.
Dziwna taka duża rozbieżność 🤷🏻‍♀️🤷🏻‍♀️

I mam dzisiaj pierwsza wizytę u gina. Mój mąż jak się okazało, ciągle myślał, że idziemy RAZEM jak w amerykańskich filmach. 😂

Naprawdę lekarze wpuszczają mężów na pierwsze USG czy to jest raczej niepraktykowany stereotyp?
Lekarz, do którego chodzę, został kiedyś zaatakowany i pobity przez partnera swojej pacjentki, który był obecny przy badaniu w pierwszych tygodniach jej ciąży. Gin leżał w śpiączce, nie widzi na jedno oko, naprawdę ciężko z nim było... Ja M wolałam dopiero jak badania były przez brzuszek w ciąży z Z. Nie chciałam stresować gina, który jest cudownym człowiekiem i jeszcze lepszym lekarzem chyba :) no i nie wiem czy bym się czuła komfortowo przy tym.
 
reklama
Lekarz, do którego chodzę, został kiedyś zaatakowany i pobity przez partnera swojej pacjentki, który był obecny przy badaniu w pierwszych tygodniach jej ciąży. Gin leżał w śpiączce, nie widzi na jedno oko, naprawdę ciężko z nim było... Ja M wolałam dopiero jak badania były przez brzuszek w ciąży z Z. Nie chciałam stresować gina, który jest cudownym człowiekiem i jeszcze lepszym lekarzem chyba :) no i nie wiem czy bym się czuła komfortowo przy tym.

Coo [emoji79][emoji79][emoji849] straszne [emoji21]
 
Cześć dziewczyny 😀 wszystkim wizytującym życzę powodzenia na wizytach 😉 i trzymam kciuki za te które dosiegaja jakieś niepewności, mam nadzieję że u wszystkich z nas będzie dobrze 😉
@Zoyak może przed tym pierwszym badaniem jadłaś coś co spowodowało taki wysoki wynik, nie wiem sama. Ja pamiętam, że musiałam jeść dosyć pozna kolacje, nawet jakaś zwykła kanapkę , żeby właśnie nie było takiej dużej przerwy w jedzeniu bo wtedy cukier wychodził mi wysoki rano, także nie wiem czemu u ciebie tak wyszło. Skoro masz dzisiaj wizytę to wypytać lekarza o to, ciekawa jestem co powie😀
Dzisiaj zaczęłam 6 tydzień, dalej czyje się dobrze, wczoraj po południu czułam tylko taka ciężkość na żołądku i odbijało mi się tak dziwnie, ale mam nadzieję że to było tylko jednorazowe. Dziewczyny mam pytanie, jak u was z seksem? Mój mąż robi podchody a ja na razie jakoś się boję, ale skoro nic mi się nie dzieje to nie powinno być żadnych przeciwwskazan co?
 
Cześć dziewczyny [emoji3] wszystkim wizytującym życzę powodzenia na wizytach [emoji6] i trzymam kciuki za te które dosiegaja jakieś niepewności, mam nadzieję że u wszystkich z nas będzie dobrze [emoji6]
@Zoyak może przed tym pierwszym badaniem jadłaś coś co spowodowało taki wysoki wynik, nie wiem sama. Ja pamiętam, że musiałam jeść dosyć pozna kolacje, nawet jakaś zwykła kanapkę , żeby właśnie nie było takiej dużej przerwy w jedzeniu bo wtedy cukier wychodził mi wysoki rano, także nie wiem czemu u ciebie tak wyszło. Skoro masz dzisiaj wizytę to wypytać lekarza o to, ciekawa jestem co powie[emoji3]
Dzisiaj zaczęłam 6 tydzień, dalej czyje się dobrze, wczoraj po południu czułam tylko taka ciężkość na żołądku i odbijało mi się tak dziwnie, ale mam nadzieję że to było tylko jednorazowe. Dziewczyny mam pytanie, jak u was z seksem? Mój mąż robi podchody a ja na razie jakoś się boję, ale skoro nic mi się nie dzieje to nie powinno być żadnych przeciwwskazan co?

My normalnie się seksimy [emoji847] czuje się dobrze, nie widzę przeciwwskazań by przestać [emoji28] chyba ze lekarz zaleci [emoji28]
 
My tutaj możemy gdybac... Ale wygląda to na ciążę biochemiczna

My tutaj możemy gdybac... Ale wygląda
Nie wiem nigdy nie miałam ale chyba po kilku dniach pojawia się normalnie okres

Dzisiejszy z rana jak myślicie czy ta kreska jest taka sama czy bledsza
 

Załączniki

  • IMG_20210218_073923.jpg
    IMG_20210218_073923.jpg
    481,4 KB · Wyświetleń: 79
Cześć dziewczyny 😀 wszystkim wizytującym życzę powodzenia na wizytach 😉 i trzymam kciuki za te które dosiegaja jakieś niepewności, mam nadzieję że u wszystkich z nas będzie dobrze 😉
@Zoyak może przed tym pierwszym badaniem jadłaś coś co spowodowało taki wysoki wynik, nie wiem sama. Ja pamiętam, że musiałam jeść dosyć pozna kolacje, nawet jakaś zwykła kanapkę , żeby właśnie nie było takiej dużej przerwy w jedzeniu bo wtedy cukier wychodził mi wysoki rano, także nie wiem czemu u ciebie tak wyszło. Skoro masz dzisiaj wizytę to wypytać lekarza o to, ciekawa jestem co powie😀
Dzisiaj zaczęłam 6 tydzień, dalej czyje się dobrze, wczoraj po południu czułam tylko taka ciężkość na żołądku i odbijało mi się tak dziwnie, ale mam nadzieję że to było tylko jednorazowe. Dziewczyny mam pytanie, jak u was z seksem? Mój mąż robi podchody a ja na razie jakoś się boję, ale skoro nic mi się nie dzieje to nie powinno być żadnych przeciwwskazan co?
Ja z przytulankami czekam do pierwszej wizyty w marcu - trudno :D ale ja miałam plamienia i nie wiem czy wszystko tam jest w porządku. Te dwa tygodnie jeszcze wytrzymamy ;) haha
 
Dzisiejszy z rana jak myślicie czy ta kreska jest taka sama czy bledsza
Trudno powiedzieć, naprawdę. Ja robiłam sobie testy o czułości 25 najpierw i wyszły blade kreski, a jak następnego dnia z rana zrobiłam 10-tkę, to kreska wyszła zdecydowanie słabsza. Poszłam na betę i przyrastała prawidłowo, więc ja podchodzę sceptycznie do tych testów wszystkich.

Nic tak nie rozwieje Twoich wątpliwości jak badanie beta HCG, albo wstrzymanie się do wizyty. Nie jestem pewna, czy testy są w przypadku sprawdzania poziomu hormonu miarodajne. Różne są ich partie, niektóre bywają wadliwe... na dwoje babka wróżyła.
 
reklama
Trudno powiedzieć, naprawdę. Ja robiłam sobie testy o czułości 25 najpierw i wyszły blade kreski, a jak następnego dnia z rana zrobiłam 10-tkę, to kreska wyszła zdecydowanie słabsza. Poszłam na betę i przyrastała prawidłowo, więc ja podchodzę sceptycznie do tych testów wszystkich.

Nic tak nie rozwieje Twoich wątpliwości jak badanie beta HCG, albo wstrzymanie się do wizyty. Nie jestem pewna, czy testy są w przypadku sprawdzania poziomu hormonu miarodajne. Różne są ich partie, niektóre bywają wadliwe... na dwoje babka wróżyła.

To prawda, z testami różnie bywa. Ja na tych o czułości 25 miałam wyraźne kreski dopiero gdy badałam 3 raz betę (wyszła 750) [emoji28] a tak były jakieś bardzo liche cienie. Najlepiej by zrobić badanie z krwi tak jak pisze anio0 [emoji4]
 
Do góry